FC Barcelona

6

Athletic Bilbao

0

• Koniec meczu! Barcelona gromi Athletic Bilbao 6:0 i wraca na drugie miejsce w tabeli, mając dwa punkty straty do prowadzącego Atletico Madryt i jeden mecz zaległy.

• Strzał z rzutu wolnego Iturraspe pewnie łapie Bravo. Dwie minuty doliczone do tego meczu.

• Żółta kartka też dla Pique.

• Żółta kartka dla Eraso.

• Szósty gol Barcy! Hattrick Suareza!!! Kapitalne dośrodkowanie Busquetsa i Suarez strąca piłkę głową do siatki gości!

• GOOOOOOOOOLL!!! Luis Suarez!

• Neymar sam na sam z Herrerinem! Lepszy bramkarz Athletiku!

• Neymar uderza nieznacznie ponad poprzeczką!

• Neymar faulowany tuż przed polem karnym rywala. Szansa na kolejnego gola dla gospodarzy.

• Było blisko gola honorowego! De Marcos uderza minimalnie niecelnie! Tymczasem na lewej obronie Barcelony gra Sergi Roberto, a Mascherano został przesunięty do środka obrony.

• A jednak to Bartra zmienia kontuzjowanego Albę.

• Żółta kartka dla De Marcosa.

• Piąty gol dla Barcelony! Kapitalna piłka Sergiego Roberto w pole karne, Suarez cudownie przyjmuje na klatkę piersiową i strzałem bez zastanowienia zdobywa drugą bramkę w tym meczu!

• GOOOOOOOOOOL!!!! Luis Suarez!

• Tak jest, to będzie koniec meczu dla Alby. W jego miejsce zapewne za chwilę wejdzie Vermaelen.

• Jakiś problem z mięśniem uda ma Jordi Alba. To nie wygląda dobrze dla obrońcy Barcelony.

• Iturraspe zmienia Benata.

• Sergi Roberto zmienia zdobywcę bramki, Rakiticia.

• Co. za. akcja! Neymar w genialnym rajdzie poradził sobie z dwoma rywalami i spod linii końcowej wyłożył piłkę Rakiticiowi, który dopełnił formalności!

• GOOOOOOOOOOL!!! Ivan Rakitić!

• Ależ pudło! Eraso mija obrońcę, ale w pojedynku z Bravo uderza ponad poprzeczką!

• Balenziaga blokuje dośrodkowanie Vidala głową. Rzut rożny.

• Jak informuje Cadena Cope, Messi został zdjęty ze względu na drobne problemy mieśniowe. Nic poważnego.

• Merino zmienił Williamsa.

• Podanie w pole karne do Suareza, ten usiłował oddać strzał z siedmiu metrów, ale został zablokowany.

• Leży na boisku Suarez, który został zdzielony łokciem przez Eraso. Urugwajczyk zaraz się powinien pozbierać.

• Dobra kombinacyjna akcja Barcelony! Piłka na 10. metr do Suareza, ale tego doskonale zatrzymuje jeden z Basków!

• Żółta kartka dla Mascherano za faul na Williamsie.

• Kapitalna kombinacja, idealne podanie Neymara i Suarez wykorzystuje sytuację sam na sam z bramkarzem! 3:0!

• GOOOOOOOOL!!! Luis Suarez!

• Wznawiamy grę!

• Będzie zmiana w Barcelonie w przerwie. Arda Turan za Leo Messiego! Ciekawe, co jest powodem zmiany.

• Koniec pierwszej połowy! Jedno fatalne nieporozumienie w defensywie Basków sprawiło, że od piątej minuty goście przegrywali i musieli grać w dziesiątkę. Później drugiego gola dołożył Neymar i swobodnie grająca Barcelona prowadzi do przerwy z Athletikiem 2:0.

• Jeszcze atak gości. Strzały Benata i Williamsa przynoszą gościom korner.

• Vidal świetnie zagrał w pole karne do Rakiticia, ale ten podawał już niecelnie. Tylko rzut rożny. Minuta doliczona do pierwszej połowy.

• Neymar fantastycznie poradził sobie z jednym z rywali w polu karnym, ale został zatrzymany wślizgiem przez Etxeitę.

• Rzut wolny dla Barcelony z około 25 metrów. Messi uderza i piłka o centymetry mija bramkę Basków!

• Kolejna kombinacja w polu karnym Athletiku kończy się bardzo niecelnym strzałem Suareza.

• Na spalonym złapany Aleix Vidal.

• Messi!!! Po akcji Neymara Argentyńczyk fatalnie pudłuje z siedmiu metrów!

• Bramka dla Barcelony! Świetna kontra! Suarez idealnie zagrywa do Neymara, a ten w sytuacji sam na sam z bramkarzem podcinką pakuje piłkę do siatki!

• GOOOOOOOOL!!! Neymar!

• Vidal! Hiszpan przejął piłkę tuż przed polem karnym i huknął nieznacznie ponad poprzeczką bramki Athletiku!

• Williams wyszedł sam na sam z Bravo, ale tym razem był na spalonym.

• Kolejna akcja Barcy! Po zagraniu Neymara z powietrza uderza Rakitić! Ponad bramką!

• Po rzucie rożnym dla Barcelony strzał z dystansu Suareza poszybował daleko w trybuny.

• Kolejna akcja Barcelony. Goście blokują w polu karnym Suareza, rzut rożny.

• Szansa dla gospodarzy! Neymar przejął piłkę w polu karnym, minął rywala, ale przegrał pojedynek z Herrerinem!

• Okazja dla Barcelony! Uderzenie Neymara zablokowane i jest rzut rożny dla gospodarzy.

• Szansa dla gości! W pole karne z piłką wpadł De Marcos, ale przegrał pojedynek z Bravo!

• Barcelona ma pełną kontrolę nad tym spotkaniem i szuka kolejnych goli. Strzał z 17 metrów Suareza poszybował ponad poprzeczką.

• Setka dla Pique! Hiszpan po podaniu Suareza uderza jednak bardzo niecelnie!

• Wiele wskazuje na to, że ciężko będzie Athletikowi nawiązać tutaj walkę z Barceloną, grając przez 85 minut w osłabieniu.

• GOOOOOOOOOL!!! Leo Messi wykorzystuje karnego!

• Rezerwowy bramkarz Herrerin zmienia rozczarowanego Muniaina.

• Czerwona kartka dla Iraizoza!!! Suarez miał pustą bramkę i to nie mogło skończyć się inaczej! Athletic od piątej minuty w dziesiątkę!

• Rzut karny dla Barcelony! Suarez poradził sobie z obrońcą i wyszedł sam na sam z Iraizozem, który go przewrócił!

• Ależ okazja dla Athletiku! Fatalne zachowanie Pique, który pod własnym polem karnym podał piłkę do rywala! Eraso uderzył jednak w świetnej sytuacji ponad bramką!

• Neymar dryblował na lewym skrzydle, ale jego podanie nie trafiło do adresata.

• Przed meczem Leo Messi miał okazję zaprezentować kibicom swoją piątą Złotą Piłkę.

• Zaczynamy mecz!

• Rezerwowi Athletiku: Iago Herrerin, Lekue, Sabin Merino, Mikel Rico, Ander Iturraspe, Markel Susaeta, Carlos Gurpegi.

• Rezerwowi Barcelony: Marc Andre ter Stegen, Dani Alves, Marc Bartra, Munir El Haddadi, Thomas Vermaelen, Sergi Roberto, Arda Turan.

• Obok prezentujemy składy wyjściowe obu zespołów.

• Athletic, który będzie rywalem Barcelony również w zbliżającym się ćwierćfinale Pucharu Króla, w ligowej tabeli jest ósmy, ale wciąż ma realne szanse na walkę o miejsce pucharowe. Do szóstej Sevilli Baskowie tracą tylko cztery punkty.

• W dzisiejszym szlagierowym meczu 20. kolejki FC Barcelona powalczy o to, żeby mając jeden mecz zaległy nie stracić dystansu do prowadzącego Atletico Madryt i wrócić na drugie miejsce w tabeli. Katalończycy chcą zrewanżować się też za przegrany Superpuchar Hiszpanii - jedyne trofeum, które im uciekło w roku 2015 i padło łupem właśnie Athletiku Bilbao.

• Witamy serdecznie na relacji na żywo z meczu 20. kolejki La Liga, w którym FC Barcelona zmierzy się z Athletikiem Bilbao.