FC Barcelona

2

Atletico Madryt

1

• Ja dziękuję za uwagę i zapraszam na relację z jutrzejszych spotkań Ligi Mistrzów!

Wolfsburg - Real Madryt

PSG - Manchester City

• Atletico osłabione czerwoną kartką dla Torresa nie utrzymało korzystnego wyniku. Dwie bramki Suareza dają Dumie Katalonii nie zbyt dużą zaliczkę przed rewanżowym spotkaniem na Vicente Calderon.
    Barcelona
    w drugiej połowie mogła zdobyć więcej goli, ale przed utratą goli drużynę z Madrytu ratował Oblak i poprzeczka. O tych 45 minutach piłkarze Atleti będą jak chcieli jak najszybciej zapomnieć by w rewanżu na własnym stadionie zagrać w sposób podobny to tego z pierwszej odsłony, kiedy znakomicie rozbijali ataki Blaugrany przy okazji zabójczo kontrując.

W ten weekend obie drużyny czekają bardzo ważne spotkania w kontekście walki o mistrzostwo Hiszpanii. Barcelona pojedzie do San Sebastian by zmierzyć się z Realem Sociedad, a Atletico wraca do Barcelony na pojedynek z Espanyolem.

Za tydzień przekonamy się, która z drużyn się lepiej zregeneruje i postawi twardsze warunki gry.

• Koniec meczu! Barcelona pokonuje Atletico 2-1!

• Kolejne żółtko dla piłkarza Atleti. Tym razem ukarany został Lucas Hernandez, który powalił Neymara

• Messi próbował dograć w pole karne, ale piłka odbiła się od jednego z obrońców Atletico, po czym trafiła wprost pod nogi Alvesa. Brazylijczyk od razu posłał piłkę w pole karne gdzie jak spod ziemi wyrósł Suarez i mocnym strzałem głową nie daj szans Oblakowi

• GOOOLLL SUAREZ X2!!!

• Zółtko również dla Griezmanna, który wyciął Jordiego Albę równo z murawą

• Z każdą chwilą piłkarze Balugrany rozpędzają się co raz bardziej, jednak nie potrafią tego wykorzystać

• Żółtą kartką ukarany również Suarez. Napastnik Barcy odpepchnął Filipe Luisa

• Opuszcze boisko Rakitić, w jego miejsce Rafinha

• GOOOLLL WYRÓWNANIE SUAREZ!!!

• Neymar znów uderza z dystansu! Piłka minimalnie mija słupek bramki strzeżonej przez Oblaka!

• Filipe Luis przerywa kontrę Barcy za co otrzymuje żółty kartonik

• Dużo się dzieje w pierwszym kwadransie drugiej połowy.

• Ruszyli z nieśmiałą kontrą piłkarze Atletico. Saul zagrał do wybiegającego na wolne pole Griezmanna. Francuza uprzedził jednak Pique

• Gopodarze zamknęli gości we własnym polu karnym nie dając im nawet wyjść z piłką na wysokość środka boiska. Wyrównanie stanu meczu zbliża się wielkimi krokami

• Messi uderza z dystansu! Oblak odbija piłkę przed siebie, gdzie w ostatnich chwili czyści ją Godni uprzedzając Jordiego Albę

• Rakitić wrzuca w pole karne. Tam znakomicie odnajduje się Neymar, ale uderza wprost w ręce Oblaka

• Simeone reaguje na boiskowe wydarzenia i wzmacnie bloki defensywne swojej ekipy wprowadzając Fernandeza w miejsce Carrasco

• Rozkręciło Nam się to spotkanie. Szkoda tylko, że Atletico gra w osłabieniu i wkrótce będie to mecz do jednej bramki

• Widać, że piłkarze Barcelony łapią rytm i są bardzo blisko zdobycia gola dającego wyrównanie

• Poprzeczka ratuje Atletico! Neymar uderza technicznie po długim słupku i piłka spada na poprzeczkę!

• Kilka sekund wcześniej swoją szansę miało Atletico. Piłki zagranej wzdłuż bramki nie sięgnął jednak Griezmann i nie mieliśmy drugiej bramki dla gości

• Messi przewrotką! Obok słupka! Ale by była bramka!

• Mamy kartę dla Busquetsa za uderzenie łokciem

• Miało szansę Atletico. Saul dogrywał w pole karne do Luisa, ten uderza głową, ale piłka trafia w obrońcę Barcelony

• Jesteśmy na Nou Camp i zaczynamy drugą połowę!

• Postawili się Bracelonie piłkarze Atletico. Goście w 25 minucie po pięknej asyście Koke i za sprawą Torresa wyszli na prowadzenie. Dziesięć miut później strzelec bramki został wyrzucony z boiska w dość kontrowersyjnych okolicznościach. Od tego momentu zaczęła dominować Barca. Barca, której jednak wyraźnie brakuje płynności w grze, przez co nie stworzyła sobie klarowej sytuacji do zdobycia bramki.

• Koniec pierwszej połowy!

• Neymar próbował uderzenia z narożnika pola karnego. Piłka poszybowała wysoko nad branką

• Spieszą się Katalończycy z wyrpowadzeniem akcji, przez co często się gubią

• Utrzymali futblówkę dłuższą chwilę piłkarze Atletico. Dla nich liczy się w tym momencie każda seknuda.

• Zamknięci na własnej połowie goście z Madrytu. Jeszcze przed przewą możemy mieć wyrówanie

• Piłkarze Barcy wyczuli krew i ruszają do ataku! Poza tym gotują się głowy zawodników obu ekip i mnożą się błędy sędziego.

• Bardzo kontrowersyjna kartka dla Torresa, będzie z pewnością szeroko omawiana w hiszpańskich mediach. Być może w tym momencie mecz został zepsuty

• Co się dzieje! Torres wylatuje z boiska!

• Zółtą kartkę zarobił właśnie Koke. Za przerwanie akcji Barcy

• Fenomenalnie broni Ter Stegen. Piękną piłkę do Griezmanna posyła Torres, a napastnik Atletico uderza w kierunku dlaszego słupka. Piłkę po jego strzale końcówką dłoni odbija bramkarz Barcy. Gdyby francuz mocniej uderzył, mielibyśmy 0-2.

• Bezmyśly faul Torresa i mamy pierwszą w tym spotkaniu żółtą kartkę

• Iniesta znakomicie przedarł się mięczy zawodnikami Atletico, po czym odegrał do Messiego. Argentyńczyk od razu oderzył na bramkę, ale piłka ugrzęzła gdzieś w obrońcach.

• Koke podobnie jak w meczu z Betisem popisuje się znakomitym prostopadłym podaniem do Torresa. Hiszpan dopada do piłki już w szesnastce i mocnym strzałem pokonuje ter Stegena! Mamy otwarcie spotkania!

• GOOOOLLLL TORRES!!!!

• Nasilają się ataki gospodarzy, ale obrońcy Atleti ratują sytuację

• Nie ma gola dla Barcelony! Iniesta znakomicie dośrodkował w pole karne gdzie odnalazł się Neymar. Braazylijczyk uderza głową i posyła piłkę minimalnie nad poprzeczką!

• Gabi sprytnie próbował rozegrać rzut wolny. Jednak szybszy od Griezmanna był Ter Stegen

• Zarówno Barcelonie jak i Atletico brakuje płynności w rozgrywaniu. Powoduje to, że do tej pory nie mieliśmy poważnego zagrożenia pod żadną z bramek

• Podopieczi Siemone mają spore problemy z wyprowadzeniem akcji. Szybkie podwojenie i potrojenie w wykonananiu Dumy Katalonii skutecznie rozbija akcje Atletico

• Goście z Madrytu próbują zagrozić Barcy kontratakami, ale nic z nich nie wychodzi. Brakuje dokładności i zdecydowania wśród graczy Atleti

• Swoich okazji szukają również piłkarze Atletico. Niestety dla kibiców Rojiblancos dośrodkowania w pole karne okazują się za słabe

• Messi uderza z dystansu, ale piłka mija lewy słupek bramki Oblaka

• Gospodarze próbują zawiązać akcję prawą stroną. Dośrodkowanie do Neymara okazało się za mocne.

• Od samego rozpoczęcia widać, że trenerzy nie żartowali. Atletico do razu wyszło wysokim pressingiem by utrudnić rozgrywanie piłkarzom Barcy

• Właśnie usłyszeliśmy pierwszy gwizdek! Gramy!

• Piłkarze są już gotowi, za chwię zaczynamy!

• Nieco podand dwa lata temu obie ekipy spotykały się na tym samym etapie rozgrywek Ligi Mistrzów. Wtedy na Camp Nou padł remis 1-1. W rewanżu górą było Atletico wygrywając 1-0 po bramce Koke. Rojiblancos dotarli wówczas do finału, w którym przegrali z Realem Madryt 1-4.

• Kibiców Atletico, może cieszyć powrót do gry Diego Godina oraz Carrasco, którzy są jednymi z podstawowych trybików machiny Siemone.

Enrique w porównaniu do Gran Derbi nie wprowadził tylko jedną, przewidywalną zmianę. W bramce Blaugrany zagra ter Stegen, a nie Claudio Bravo

• Na konferecji prasowej przed tym spotkaniem zarówno szkoleńowcy jak i piłkarz obu ekip zapowiadali, że interesuje ich tylko zwycięstwo.

Zwiastuje to niezwykłą walkę do ostatnij minuty, by przed rewanżem na Vicente Calderon osiągnąć jak najlepszy rezultat.

• Już za niespełna 20 minut rozpocznie się pierwsze starcie ćwierćfinałowe między Barceloną i Atletico Madryt

Obie drużyny do tego spotkania podchodzą w zgoła odmiennych nastrojach.

Barcelona w sobotę na Camp Nou w Gran Derbi uległa Realowi Madryt 2-1. Katalończycy w tym meczu, stworzyli więcej dogodnych sytuacji, jednakże nie potrafili ich wykorzystać. Zemściło się to w końcówce spotkania. Grający w osłabieniu Real zdołał strzelić zwycięskiego gola w 85 minucie, na dodatek grając w osłabieniu.
    Atletico
    natomiast sprawiło Betisowi manitę gormiąc Andaluzyjczyków 5-1! Pierwsza połowa w wykonaniu Rojiblancos nie zwiastowała pogromu. Dwie bramki strzlone przez podopieczych Simeone były dziełem fatlnych błędów graczy Los Beticos. Pierwszy po błędzie w wpyrowadzeniu piłki, a druki po tragiczym kiksie Adana. Druga połowa nie pozostawiła złudzień, kto był w tym spotkaniu lepszy. Honorowe trafinie Rubena Castro, również było dziełem błędu tym razem Oblaka. Kibice Atleti z pewnością liczą na to, że ich porteto dziś wieczorem nie popełni takiego błędu!