7

Bayer Leverkusen

1

• To był show jednego aktora! FC Barcelona - Bayer Leverkusen (Liga Mistrzów)

• Koniec meczu. Barcelona nokautuje Bayer 7:1 i pewnie awansuje do kolejnej rundy. Pięć bramek autorstwa Messiego i dwa młodziutkiego Tello dla którego są to pierwsze trafienia w Lidze Mistrzów.

• Honorowy golda dla Bayeru !! Piękna dwójkowa akcja niemieckiego zespołu i Bellarabi fantastycznie posyła piłkę z ostrego kąta w dalszy róg.

• Barcelona była blisko dziewiątego gola ! Wspaniałe prostopadłe podanie Fabregasa do Tello. Młodzian z Barcy pomknął prawą stroną, wbiegł w pole karne i uderzył czytelnie tak, że Leno mógł popisać się świetną interwencją. Zagrał zbyt indywidualnie, bo na czystych pozycjach pozostało kilku jego kolegów.

• Bayer szuka gola honorowego. Bezkustecznie.

• 7:0 !!!!!!! Messi po raz piąty !!!! Tym razem popularny "Atomowa Pchła" dostał podanie wzdłuż szesnastu metrów, wypracował sobie dobrą pozycję i precyzyjnie uderzył tuż przy prawym słupku. Perfekcyjna bramka. To co robi dzisiaj Messi jest niewiarygodne. Istny majstersztyk !

• Keita szuka bramki. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego główkował centymetry nad bramką.

• Powinno być 7:0 ! Z prawej strony pola karnego, na środek podawał Pedro. O centymetry spóźnił się jednak wbiegający Keita.

• Niewiele ciekawego dzieje się na murawie. Barca cały czas utrzymuje się przy piłce i spokojnie ją rozgrywa.

• Keita zagrywał wzdłuż pola karnego do Alvesa. Przytomny był jednak Leno.

• Bayer chyba zapomniał jak się gra w piłkę. Kompletnie nie istnieje.

• Oczipka za Augusto.

• Barcelona miażdży przeciwnika w każdym elemencie i nie wygląda na to, aby nagle spuściła z tonu. Czy doczekamy się kolejnych bramek >

• Muniesa za Adriano.

• 6:0 !!!!!!!!!!!!! Keita wypatrzył na lewej stronie pola karnego niepilnowanego Tello. Ten spokojnie przyjął piłkę i strzelił w bramkę pod golkiperem.

• GOOOOOL !! Nokaut i czwarty gol Messiego !!!!! Leno chcąc przejąć podanie do Messiego, wypuścił płaską piłkę z rąk, a Argentyńczyk wiedział co zrobić z najbliższej odległości.

• Tello pobiegł samotnie w pole karne i w ważnym momencie został powstrzymany przez Castro.

• Nie minęło kilka sekund i Tello wpisuje się na listę strzelców. Kolejny raz świetnie podawał Fabregas i Tello nie zmarnował pojedynku jeden na jeden z bramkarzem, posyłając z piłkę płasko tuż przy prawym słupku.

• Bayern bliski strzelenia gola. Derdiyok zagrywał w bramkę z narożnika pola karnego. Piłka jednak nie przedostała się za linię.

• Bellarabi w miejsce Derdiyoka.

• Schuerlre za Bendera.

• Keita za Xaviego.

• Podwójna zmiana w ekipie gospodarzy. Iniesta schodzi, a na murawie pojawia się Tello.

• Barcelona bezsprzecznie dominuje. Cały czas jest na połowie rywala, nie ustaje z pressingiem. Bayern prezentuje się wyjątkowo słabo.

• GOOOOOOLL !!!!!! 3:0 i Messi kompletuje hat-tricka. Fantastyczne podanie nad głowami obrońców autorstwa Fabregasa. Messi spokojnie ją przyjął, wbiegł w pole karne, pozostawiając w tyle Schwaaba i przelobował Leno.

• Kapitalna wymiana podań między Iniestą, Messim i Fabregasem. Uderzał ten ostatni, ale bez efektu, choć było blisko bramki !

• Zaczynamy drugą część meczu.

• W ten sposób Leo Messi strzelał dziś pierwszego gola na Camp Nou. Zobacz zdjęcia z meczu! FC Barcelona - Bayer Leverkusen (Liga Mistrzów)

• Koniec pierwszej połowy. Zasłużone prowadzenie "Dumy Katalonii". Tu już chyba nie będzie niespodzianki.

• Mogło być 3:0, gdyby w sytuacji sam na sam z Leno, lepiej zachował się Pedro.

• GOOOOOOOOL !!! 2:0 !!! !Messi drugi raz trafia do siatki i po raz dziewiąty w tej edycji Ligi Mistrzów. Napastnik Barcelony został wypatrzony przez Iniestę, następnie w swoim stylu wbiegł w pole karne i pewnie przymierzył tuż przy słupku. Wyraźny błąd defensywy Bayeru, która nie wykazała się garstką agresywności, by powstrzymać Argentyńczyka.

• Wiele niedokładności i chaosu w jednej i drugiej drużynie. Bayer niby częściej jest przy piłce, lecz zupełnie nic z tego nie wynika.

• Niemcy starają się naciskać miejscowych na ich połowie. Niewiele z tego mają.

• Xavi próbował szczęścia z dystansu z podobnym skutkiem co przy stałych fragmentach.

• Messi prostopadle między obrońców do Pedro. Młody Hiszpan był na spalonym.

• Piękne diagonalne podanie na prawą stronę do Messiego. Ten pobiegł samotnie w pole karne i zatrzymał się na obrońcach.

• Baraca stara się pójść za ciosem. Gra wysoko pressingiem, ale póki co nic sobie nie stworzyła.

• GOOOOOOOOL Messi !!!!!! Argentyńczyk dostał wspaniałe podanie od Xaviego i wyszedł sam na sam z Leno. W polu karnym przerzucił nad nim piłkę i umieścił w bramce.

• Wspaniałe zagranie Xaviego z rzutu wolnego, piłkę w locie trącił uciekający Pique. Jego "główka" była jednak nieczysta i Leno zdołał instynktownie zapobiec zagrożeniu.

• Iniesta pobiegł kilka metrów z piłką i zagrał do Fabregasa Ten przymierzył prosto w obrońcę.

• Niezbyt porywające widowisko na Camp Noiu. Dużo niedokładności po obu stronach.

• Barcelona kontroluje przebieg wydarzeń. Spokojnie wymienia między sobą podanie, ale dotąd nie wynikła z tego żadna dogodna sytuacja.

• Alves świetnie zagrywał do Messiego, ale jeszcze lepiej interweniował w obronie Schwaab

• Kolejna próba Xaviego z rzutu wolnego i ponownie piłka przelatuje nad bramką.

• Kapitan Bayeru - Simon Rolfes ukarany żółtą kartką.

• Szansa dla Barcelony ! Piękne górne podanie nad obrońcami do Messiego, który tuż przy słupku trafia w bramkarza. Gospodarze pozostają jednak przy akcji. Kończyć ją próbował Pedro, ale został zablokowany.

• Barcelona ma w ostatnich minutach przewagę. Częściej utrzymuje się przy piłce i nie pozwala gościom wyjść z połowy.

• Xavi z rzutu wolnego nad poprzeczką. Po drodze piłka otarła się o mur i będzie rzut rożny.

• Kiessling zabrał piłkę Alvesowi, lecz ten po chwili naprawił swój błąd. Bayer stara się grać pressingiem na połowie przeciwnika.

• Początek bez żadnego, wielkiego zrywu po obu stronach.

• Od środka rozpoczął Bayer.

• Trwa powitanie. Za kilka chwil zabrzmi pierwszy gwizdek.

• Piłkarze słuchają tradycyjnego hymnu Ligi Mistrzów. Ciekawe, czy słuchając go po raz n-ty im się nie nudzi. Kibicom na pewno nie.

• Oba zespoły już w tunelu, powoli wychodzą na boisko. Za chwilę ustawią się na boisku. Messi spokojnie popija wodę z butelki. Czy Barcelona nie zlekceważy rywali?

• Ale wczorajszy mecz Arsenalu z Milanem pokazał, że dopóki piłka w grze...

• Wydaje się, że spacerek czeka dziś piłkarzy FC Barcelony. Ich przeciwnikiem jest zespół niemiecki, a z tymi Katalończycy nie zwykli odpadać z Ligi Mistrzów. W dodatku pierwszy mecz w Leverkusen daje im spory atut. Bayer Leverkusen 1 : 3 FC Barcelona