• Marc-Andre ter Stegen łapie bezpańską piłkę przed własną bramką.

• Clement Turpin dolicza 3 minuty do drugiej połowy.

• Marc-Andre ter Stegen zbija piłkę na poprzeczkę po uderzeniu Jadona Sancho z 14 metrów! Niewiele brakowało, by Anglik po raz drugi wpisał się na listę strzelców!

• Mario Goetze zmienia Juliana Weigla.

• Arturo Vidal w roli prawoskrzydłowego. Dał się złapać w pułapkę ofsajdową.

• Julian Brandt na spalonym.

• Julian Brandt podaje w pole karne do Marco Reusa, ale ciut za mocno. Jęk zawodu w sektorze zajmowanym przez kibiców Borussii.

• Arturo Vidal zastępuje żegnanego brawami Ivana Rakiticia.

• Atomowe uderzenie Anglika z linii 16. metra! Zasłonięty Marc-Andre ter Stegn nie miał szans na skuteczną interwencję.

• GOL DLA BVB! JADON SANCHO!!!

• Dan-Axel Zagadou zmienia Łukasza Piszczka.

• Poprzeczka ratuje BVB przed utratą czwartego słupka! Niewiele pomylił się Lionel Messi!

• "Żółtko" dla Raphaela Guerreiro za faul na prawej stronie na Sergi Roberto.

• Żółta kartka dla Sergio Busquetsa za faul.

• Gospodarze idą za ciosem. Mats Hummels wślizgiem wybija tuż przed rozpędzonym Luisem Suarezem. W tej akcji Lionel Messi ograł pięciu piłkarzy w żółtych strojach.

• Lionel Messi dostaje piłkę w środku pola i podaje na lewą stronę do Francuza. Ten tym razem uciekł Łukaszowi Piszczkowi, by płaskim uderzeniem w prawy dolny róg wpisać się na listę strzelców!

• GOL DLA BARCELONY! ANTOINE GRIEZMANN!!!

• Lionel Messi wygrywa walkę o górną piłkę z Łukaszem Piszczkiem i główkuje tuż obok lewego słupka!

• Próba ataku BVB prawą stroną. "Poklepali" Łukasz Piszczek i Achraf Hakimi, ale we dwóch na czterech piłkarzy Barcelony nie mieli miejsca na skonstruowanie jakiegokolwiek groźnego ataku.

• Borussia była bliska bramki kontaktowej! Przegrał on pojedynek sam na sam z bramkarzem Barcelony!

• Pojedynek biegowy Antoine'a Griezmanna z Łukaszem Piszczkiem na skrzydle. Górą w tym starciu był polski defensor, co rozzłościło Francuza.

• Oskrzydlająca akcja Łukasza Piszczka, który podaje na wolne pole do Achrafa Hakimiego. Ten nie poradził sobie z Frenkiem de Jongiem. Ostatecznie Marc-Andre ter Stegen z "piątki".

• Tutaj refleks nie był po stornie arbitra

• Pojedynek biegowy Luisa Suareza z Manuelem Akanjim. W ferworze walki defensor BVB uderzył twarzą o bandę. Trochę to go zabolało.

• Achraf Hakimi powalony blisko narożnika "szesnastki" gospodarzy po ostrym faulu Juniora Firpo. Sędzia widząc, że przy piłkarze są piłkarze Borussii, nakazał grac dalej.

• Żółta kartka dla Lionela Messiego za próbę wymuszenia rzutu karnego. Chciał wykorzystać niepewne wyjście z bramki Romana Burkiego.

• Lionel Messi chciał podać między liniami do wychodzącego na czystą pozycję Luisa Suareza. W porę zorientował się Manuel Akanji, który przejął piłkę.

• Antoine Griezmann mógł już 'zabić mecz'! Dostaje kapitalne podanie w polu karnym ale jego strzał paruje Roman Burki!

• Druga połowa rozpoczęta. Gospodarze przystępują do niej bez zmian.

• Jadon Sancho będzie grać w miejsce Nico Schulza.

• Wracamy na Camp Nou na drugie trzy kwadranse meczu FC Barcelona - Borussia Dortmund.

Co nas czeka po zmianie stron?

• +2' Koniec pierwszej połowy. FC Barcelona, po bramkach Luisa Suareza i Lionela Messiego, prowadzi przed własną publicznością z Borussią Dortmund (2:0).

• Clement Turpin został przypadkowo nastrzelony piłką. Na pewno miał mroczki przed oczami. Krótka przerwa w grze.

• Lionel Messi ruszył na bramkę BVB. Skutecznie przyblokował go Julian Weigli Roman Burki łapie piłkę.

• Przewinienie Manuela Akanjiego na prawej stronie. Przerwał rajd Frenkiego de Jonga.

• Luis Suarez dopada do bezpańskiej piłki na 18. metrze. Chciał lobem skierować piłkę do siatki, ale wo uderzenie włożył ciut za dużo siły. Piłka poleciała nad poprzeczką.

• Po błędzie Matsa Hummelsa przed własnym polem karnym piłkę przejmuje Luis Suarez. który podaje do wbiegającego w "szesnastkę" Lionela Messiego. Ten podholował piłkę kilka metrów i uderzył płasko nie do obrony w prawy dolny róg!

• LIONEL MESSI PODWYŻSZA PROWADZENIE!!!

• Antoine Griezmann pada w polu karnym BVB po kontakcie ciało w ciało z Łukaszem Piszczkiem. Sędzia nie widział podstaw do wskazania na "wapno".

• Po chwili Roman Burki z trudem odbija piłkę po atomowym uderzeniu Lionela Messiego zza linii 16. metra!

• Luis Suarez chciał prostopadle podać do wychodzącego w pole karne Juniora Firpo, ale na linii zagrania stał Manuel Akanji. Piłka spadła pod nogi Lionela Messiego, który od razu podaje do Urugwajczyka, a ten mocnym uderzeniem kieruje piłkę do siatki!

• GOL DLA BARCELONY! LUIS SUAREZ!!!

• Antoine Griezmann zmienia kontuzjowanego Ousmane'a Dembele.

• Przerwa w grze. Z murawy nie podnosi się Ousmane Dembele. Konieczna jest interwencja sztabu medycznego, a na rozgrzewce jest już Antoine Griezmann.

• A teraz Nico Schulz dostaje kapitalne podanie! Uderza anemicznie z pola karnego w środek bramki i Marc-Andre ter Stegn broni!

• Lionel Messi ruszył sam na 3 rywali. Podaje w "uliczkę" do Luisa Suareza, który w sytuacji sam na sam z Romanem Burkim kieruje piłkę do siatki! Radość gospodarzy nie trwała długo - gol został anulowany przez pozycję spaloną Urugwajczyka!

• Lionel Messi minął 2-3 rywali jak slalomowe tyczki przed polem karnym BVB. Ożywiły się trybuny, które momentalnie momentalnie ucichły po niedokładnym podaniu Argentyńczyka do Luisa Suareza.

• Nico Schulz wystartował do prostopadłego podania Marco Reusa. Szybszy był jednak Sergi Roberto, który na uspokojenie podaje do własnego bramkarza.

• Ivan Rakitić w roli prawoskrzydłowego centruje na dalszy słupek... do nikogo. Łukasz Piszczek spokojnie wybija piłkę głową poza pole karne.

• Dwójkowa akcja Raphaela Guerreiro z Julianem Brandtem na lewej stronie .Tuż przed "szesnastką" Portugalczyka powstrzymał Sergi Roberto.

• Ousmane Dembele przedarł się w pole karne. Jego anemiczny strzał z lewej strony nie sprawił problemu Romanowi Burkiemu.

• LM10 trafia w stojącego obok muru... Sergio Busquetsa.

• Lionel Messi faulowany przez Juliana Weigla niespełna 20 metrów od bramki BVB. Może być groźnie.

• Chorwat znowu w roli głównej. Dostaje piłkę w "szesnastce" i od razu decyduje się na strzał.Trafia w Manuela Akanjiego.

• Ivan Rakitić podaje na lewą stronę do Ousmane'a Dembele. Ten biegnie wzdłuż linii 16. metra w poszukiwaniu miejsca do oddania strzału. W ostatniej chwili został zablokowany.

• W odpowiedzi atak "Dumy Katalonii" przynosi korner. Bez zagrożenia pod bramką Romana Burkiego.

• Ależ się działo pod bramką Barcelony! Przechwyt gości w środku pola niemal zabójcza kontra! Niemal, bo Nico Schulz, po podaniu Achrafa Hakimiego, kończy się dwoma strzałami - pierwszy zablokowany, drugi mija bramkę!

• Na gwizdek sędziego ze środka zaczynają gospodarze!

• Przy Clemencie Turpinie są już kapitanowie - Lionel Messi i Marco Reus.

• Obie "jedenastki" wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania!

• Ostatnie chwile przed meczem

• Po stronie gospodarzy nie zobaczymy na pewno Jordiego Alby, Nelsona Semedo i Gerarda Pique. Pierwsi dwaj są kontuzjowani, a Pique pauzuje za żółte kartki.

Z kolei w BVB nie zagrają dwaj Duńczycy: Jacob Bruun Larsen i Thomas Delaney. Pierwszy zmaga się z zatruciem, a drugi - kontuzją łydki. Pod znakiem zapytania stał występ Paco Alcacera. Okazało się, że kontuzja kolana jest poważniejsza i nie pojawi się na Camp Nou.

• Równolegle będzie toczyć się drugiej spotkanie tej grupy, w którym czwarta Slavia Praga (2 punkty) zmierzy się z walczącym o awans do dalszej fazy rozgrywek Interem Mediolan (4 punkty).

Livescore z tego meczu będzie pojawiać się w tej relacji.

• Wieczór będzie jego?

• Gospodarze dzisiejszego spotkania są liderem grupy F z dorobkiem 8 punktów po 4 spotkaniach.Na drugim miejscu jest Borussia, która uzbierała "oczko" mniej. W bezpośrednim starciu w Dortmundzie padł wynik bezbramkowy.

Dzisiejsza wygrana przybliży znacznie jedną ze stron do fazy pucharowej Ligi Mistrzów.

• Rezerwowi Barcelony: Neto - Antoine Griezmann, Arthur, Ansu Fati, Jean-Clari Todibo, Arturo Vidal, Moussa Wague.

Rezerwowi BVB: Marwin Hitz - Mahmoud Dahoud, Mario Goetze, Thorgan Hazard, Jadon Sancho, Marcel Schmelzer, Dan-Axel Zagadou.

• Przed rozpoczęciem spotkania warto przeczytać zapowiedź:

• W meczu na szczycie grupy F "Duma Katalonii" zmierzy się z Borussią Dortmund, w barwach której od pierwszej minuty wystąpi Łukasz Piszczek. Pierwszy gwizdek sędziego Clementa Turpina już za 20 minut!

FC Barcelona - Borussia Dortmund ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO ©East News

Barcelona - Borussia ONLINE. W środowym hicie Ligi Mistrzów FC Barcelona na Camp Nou zmierzy się z Borussią Dortmund. Zwycięstwo zapewni Barcelonie awans oraz pierwsze miejsce w grupie. Początek spotkania o godz. 21. Relacja na żywo w GOL24!

Liga Mistrzów: FC Barcelona - Borussia Dortmund ONLINE

W grupie F nic nie jest przesądzone. Każda drużyna zachowała jeszcze szanse na awans do dalszej fazy rozgrywek. Po czterech kolejkach liderem jest Barcelona z dwoma zwycięstwami, dwoma remisami i ośmioma punktami na koncie.
Borussia zajmuje drugie miejsce. Zespół z Dortmundu zgromadził siedem punktów (2 wygrane, 1 remis, 1 porażka). Na trzecim miejscu plasuje się Inter Mediolan (4 punkty), a tabelę zamyka Slavia Praga (2 punkty).

Zwycięstwo zapewni Barcelonie grę w fazie pucharowej i pierwsze miejsce w grupie. Potknięcie może skomplikować sprawę awansu. Zwłaszcza jeśli w rozgrywanym o tej samej porze spotkaniu Inter wygra ze Slavią. W ostatniej kolejce Dumę Katalonii czeka bowiem wyjazd do Mediolanu.

Borussia przeżywa ostatnio gorsze chwile. Nie dość, że otrzymała lekcję futbolu od Bayernu (0:4), to w poprzedniej kolejce nie dała rady najsłabszemu w lidze SC Paderborn (3:3). W ten sposób drużyna Luciena Favre'a obsunęła się na szóste miejsce w Bundeslidze. Natomiast sam szkoleniowiec został wezwany przez władze klubu na długą rozmowę.

Na Camp Nou oba zespoły nie zagrają w optymalnym zestawieniu. Gerard Pique pauzuje z powodu nadmiaru kartek. Z powodu urazów wątpliwy jest występ Nelsona Semedo i Jordiego Alby. Borussia zagra bez Paco Alcacera, Marcela Schmelzera i Thomasa Delaneya.

Barcelona - Borussia. Przewidywane składy

Barcelona: Ter Stegen – Roberto, Umtiti, Lenglet, Junior Firpo – De Jong, Busquets, Arthur – Messi, Suarez, Griezmann

Borussia: Burki – Piszczek, Akanji, Hummels, Guerreiro – Weigl, Witsel – Hakimi, Brandt, Sancho - Reus.

FC Barcelona - Borussia Dortmund TRANSMISJA TV

Spotkanie Barcelony z Borussią rozpocznie się w środę 27 listopada o godz. 21. Transmisja w Polsacie Sport Premium 2. Komentuje duet: Mateusz Borek – Jacek Zieliński. Gdzie oglądać mecz w internecie? Płatny stream dostępny na Ipla.tv. (Dostęp do pakietu Ipla Polsat Sport Premium na 30 dni kosztuje 40 zł).