FC Barcelona

3

Celta Vigo

0

• Dość łatwe zwycięstwo Barcelony, która po dwóch golach Neymara i jednym Messiego rozbija Celtę 3:0 i wskakuje na przynajmniej dwie godziny na fotel lidera La Liga. To spotkanie jednak może się zakończyć negatywnie dla gospodarzy, jeśli potwierdzą się pierwsze doniesienia o zerwaniu więzadeł w kolanie przez Victora Valdesa. Czekamy teraz na mecze Realu i Atletico, które właśnie się zaczynają. To tyle z mojej strony, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn.

• Koniec! Barcelona zwycięża Celtę 3:0!

• Jeszcze jakiś uraz Bermejo po starciu z Songiem. na koniec tego feralnego spotkania.

• Spokojnie rozgrywają piłkę gospodarze.

• Trzy minuty doliczone.

• Zupełnie nieudane dośrodkowanie Alby. Od bramki wznowi grę bramkarz Celty.

• Pinto łapie piłkę dośrodkowaną w jego pole karne.

• Po składnej akcji Barcelony, Sergi Roberto strzela mocno z kilkunastu metrów, ale Yoel odbija piłkę!

• Znowu Pinto! Bramkarz Barcy efektownie łapie piłkę po strzale głową Bermejo!

• Pinto broni strzał Jonny'ego po jego indywidualnej akcji, a chwilę później Hugo Mallo wreszcie zdobywa ciężko wypracowaną żółtą kartkę.

• W odpowiedzi niecelnie z daleka strzela Augusto.

• Alba teraz z dystansu znacznie lepiej! Piłka o centymetry mija bramkę Yoela!

• Fatalny strzał z dystansu Fabregasa.

• Dziesięć minut do końca.

• Wstaje bramkarz Barcelony. Wielka ulga dla trenera Barcy.

• Beznadziejne zachowanie Pinto, który wybijając piłkę nastrzelił Bermejo i piłka omal nie wpadła do siatki. Co więcej, jeszcze zderzył się ze słupkiem i jest opatrywany przez lekarzy!

• Wreszcie jest kartka dla piłkarza Celty. Ukarany Augusto Fernandez.

• Roszada w Celcie. Borja Oubina za Andreu Fontasa.

• Pedro świetnie podał do Alexisa w pole karne, ale ten się zagapił i został uprzedzony przez Jonny'ego.

• Ostatnia zmiana w Barcelonie. Bohater spotkania, Neymar opuszcza plac gry, w jego miejsce Pedro.

• Oficjalny komunikat Barcelony: "Victor Valdes doznał kontuzji kolana i został przewieziony do szpitala na kolejne badania".

• Alexis Sanchez długim podaniem uruchomił Brazylijczyka w kontrataku, ten kapitalnie opanował piłkę i w obecności dwóch obrońców Celty ze spokojem pokonał Yoela! Drugi gol Neymara i 3:0!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLL!!! Neymar!

• Nie ma już Puyol i Xaviego na trybunach Camp Nou. Zapewne zeszli do szatni do kontuzjowanego Victora Valdesa.

• Bermejo zmienia Orellanę.

• Madinda chciał w starciu z Neymarem wymusić rzut karny, ale sędzia nie dał się nabrać.

• Dobrze grają goście w tej drugiej połowie. Szkoda tylko, że tak słabiutko prezentowali się przed przerwą i mają dwa gole straty.

• Adriano musiał ratować się teraz wybiciem na korner po dośrodkowaniu Fernandeza.

• Trzeci gol Barcy nieuznany w tym meczu. Główkujący Fabregas był na minimalnym spalonym.

• Kolejny faul Mallo na Neymarze i wciąż nie ma żółtej kartki dla defensora Celty.

• Andres Iniesta opuścił plac gry, ponieważ poczuł dyskomfort lewym udzie i nie było powodu, by ryzykować jego zdrowie.

• Co za interwencje Pinto!!! Bramkarz Barcelony broni dwa uderzenia z bliskiej odległości Augusto Fernandeza oraz Santiego Miny!

• Neymar znowu ograł Mallo, ten musiał ratować się faulem.

• Goście wreszcie zaczęli odważniej atakować bramkę Pinto.

• Jeszcze jeden korner dla gości po akcji Augusto.

• Orellana wywalczył korner dla Celty.

• Inigo Lopez przerwał groźną płaską centrę Sancheza w polu karnym.

• Wznawiamy grę!

• Oho, jest zmiana w przerwie w zespole Barcelony. Sergi Roberto zmienia Andresa Iniestę. Odpoczynek czy trzecia kontuzja w tym meczu?

• Dzisiaj na Camp Nou jest 67162 widzów.

• To 2:0 jest absolutnie najniższym wymiarem kary dla Celty, która wygląda na drużynę pogodzoną ze swoim losem. Dla świetnie grającej Barcelony ewentualne zwycięstwo może smakować bardzo gorzko po groźnie wyglądającej kontuzji Victora Valdesa. Bramkarz Barcy przechodzi obecnie wstępne badania w szatni Camp Nou.

• Koniec pierwszej połowy! Do przerwy Barcelona prowadzi z Celtą 2:0!

• Żółta kartka dla Alby za faul na Alexie Lopezie.

• Akcja dwójkowa Adriano z Messim przerwana przez Jonny'ego.

• Cztery minuty doliczone do pierwszej połowy.

• Fontas kapitalnym zwodem ograł Bartrę i wpadł w pole karne Barcelony, gdzie zatrzymał go Song.

• Alexis Sanchez po akcji indywidualnej uderzył z dystansu w boczną siatkę bramki Yoela.

• Messi nie przedarł się przez trzech graczy Celty, a próbował to uczynić jednym zwodem.

• Jest jednak zmiana w Celcie, bo Cabral nie dał rady wytrzymać do przerwy. W jego miejsce Inigo Lopez.

• Alexis zdobył rzut rożny dla gospodarzy.

• Neymar znowu zabawił się z Hugo Mallo, ale dośrodkował w pole karne, gdzie nie było żadnego z jego partnerów.

• Iniesta nie opanował piłki w polu karnym po zagraniu Leo Messiego.

• Neymar trafił do siatki po fenomenalnym podaniu Messiego, ale sędzia słusznie dopatrzył się spalonego.

• Orellana otrzymał piłkę w narożniku pola karnego, ale uderzył za słabo, by pokonać Pinto. Wcześniej na boisko wrócił Cabral.

• Yoel łapie teraz centrę Andresa Iniesty.

• Neymar w pojedynku z Hugo Mallo wywalczył tylko rzut rożny.

• Prostopadłe podanie Iniesty do Argentyńczyka, duży błąd Fontasa, który przepuścił piłkę, a Messi minął Yoela i dopełnił formalności! 2:0!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLL!!! Leo Messi!

• Cabral opuszcza plac gry na meleksie.

• Podkręcił staw skokowy gracz gości i jest opatrywany przez lekarzy.

• Teraz z kolei jakiejś kontuzji doznał Cabral... Co za mecz...

• Po rzucie rożnym, przypadkowo odbita piłka przez jednego z graczy Celty mogła zaskoczyć Pinto, ale jednak minęła bramkę Barcy!

• Santi Mina wywalczył korner dla Celty. Barcelona wygląda na lekko zdekoncentrowaną po kontuzji Valdesa.

• Na murawie już melduje się Jose Pinto.

• Wygląda to fatalnie! Bramkarz Barcy opuszcza plac gry na noszach i jeśli to jest poważna kontuzja, to być może jesteśmy świadkami ostatniego występu Valdesa w barwach Barcelony...

• Kontuzja kolana Valdesa, to nie wygląda dobrze...

• Valdes łapie piłkę na raty po strzale Orellany.

• Rzut wolny dla Celty z 20 metrów po zagraniu ręką Adriano. Źółta kartka dla Brazylijczyka, choć to kontrowersyjna decyzja arbitra.

• Orellana złapany na spalonym po podaniu Madindy.

• Javier Mascherano dobrą interwencją nie pozwolił gościom wyjść z kontrą.

• Kolejna okazja dla Barcelony, ale po podaniu Iniesty Messi nie potrafił pokonać Yoela w sytuacji sam na sam z bramkarzem Celty!

• Ależ szansa dla Barcy! Kontra gospodarzy, Alexis Sanchez zagrywa do Messiego, ten w znakomitej okazji niedokładnie dograł do Neymara i ten nie zdołał już w trudnej sytuacji pokonać Yoela!

• Po dośrodkowaniu Adriano Neymar nie zdołał uderzyć piłki głową, ale i tak był na spalonym.

• Adriano celnie przymierzył z dystansu, ale Yoel zdołał złapać piłkę.

• Alex Song przerwał akcję gości.

• Adriano wywalczył rzut rożny dla Barcy.

• W kontrataku Barcelony Neymar zabawił się niemiłosiernie z obrońcą Celty, ale potem niedokładnie dogrywał przed bramkę do Alexisa.

• Messi złapany ponownie na spalonym. Celta na razie wygląda, jakby przyjechała po najniższy wymiar kary.

• Książkowa akcja Barcelony! Leo Messi zagrał w pole karne na czystą pozycję do Alexisa, ten wyłożył ją jak na tacy Neymarowi, który dopełnił formalności! 1:0 dla Barcelony!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLL! Neymar!

• Zagapiła się obrona Celty i Messi znalazł się w dobrej pozycji do strzału, ale jednak został zablokowany.

• Leo Messi złapany na spalonym.

• Spokojny początek w wykonaniu obu drużyn.

• Zaczynamy mecz!

• Obie drużyny wyprowadzone są na boisko przy dźwiękach hymnu Barcy przez sędziego Miguela Ayzę Gameza, który zanotował słabiutki występ w poniedziałek w meczu Almeria - Real Sociedad, gdy podyktował trzy bardzo wątpliwe jedenastki, nie uznał prawidłowego gola i nie pokazał czerwonej kartki jednemu z Basków za uderzenie łokciem rywala.

• Kogo dziś brakuje w obu zespołach? W Barcelonie nie ma kontuzjowanego Puyola, a także Xaviego, Montoyi oraz Afellaya, którzy znaleźli się poza składem. W Celcie nie zagra wypożyczony z Barcelony lider gości, Rafinha, który ma problemy zdrowotne. Oprócz niego nie zobaczymy też Wellitona oraz zawieszonego Krohn-Dehliego.

• Rezerwowi Celty: Sergio Alvrez, David Costas, Inigo Lopez, Borja Oubina, Nolito, Charles, Mario Bermejo.

• Rezerwowi Barcelony: Jose Pinto, Dani Alves, Gerard Pique, Sergio Busquets, Sergi Roberto, Pedro Rodriguez, Cristian Tello.

• Obok prezentujemy składy wyjściowe obu zespołów.

• W pierwszym meczu obu stron, rozegranym na Estadio Balaidos w Vigo, Barcelona pewnie zwyciężyła 3:0 po trafieniach Alexisa, Fabregasa oraz samobójczej bramce Yoela (po strzale Fabregasa piłka odbiła się od poprzeczki oraz pleców bramkarza Celty).

• Co jeszcze ciekawego można powiedzieć o drużynie z Vigo? Otóż jest ona jedyną drużyną w La Liga, która więcej punktów zdobyła na wyjeździe (18) niż u siebie (15).

• Celta z kolei jest obecnie typową drużyną środka tabeli, ale zespół z Galicji nie może być jeszcze pewny swojego utrzymania, bowiem ma na razie przewagę pięciu punktów nad strefą spadkową. Trenerem gości jest legendarny zawodnik Barcy, Luis Enrique.

• Po ostatnim zwycięstwie w Gran Derbi 4:3, Barcelona wróciła do walki o tytuł mistrza Hiszpanii. Katalończycy wciąż zajmują w tabeli trzecie miejsce, ale do prowadzących drużyn z Madrytu, Realu i Atletico, tracą zaledwie jeden punkt. Przez to też, w razie zwycięstwa bądź remisu, Barca przynajmniej na dwie godziny zostanie nowym liderem klasyfikacji.

• Witamy bardzo serdecznie na meczu 30. kolejki hiszpańskiej La Liga, w którym FC Barcelona zmierzy się na własnym stadionie z Celtą Vigo.