FC Barcelona

2

Deportivo La Coruna

2

• Nawet dwubramkowe prowadzenie nie daje pewności zwycięstwa. Mówił o tym m.in. Czesław Michniewicz, teraz przekonała się o tym Barcelona. Gospodarze męczyli się w pierwszej połowie, ale wynik spotkania otworzył Lionel Messi pięknym uderzeniem z rzutu wolnego. Po przerwie - równie "zacnym" strzałem - popisał się Ivan Rakitić. Rozluźnienie, które wkradło się w poczynania Barcelony, było z premedytacją wykorzystane przez gości. Trafienia Lucasa Pereza i Alexa Berngantinosa pokazały, że futbol nie zawsze jest sprawiedliwy. I za to go kochamy.

Relację prowadził Tomasz Górski i zapraszam na kolejne tekstowe sprawozdania w Ekstraklasa.net. Piłkarskie emocje w nieco innym wydaniu już za moment - losowanie grup EURO 2016

• José Sánchez patrzy na zegarek i gwiżdże po raz ostatni! FC Barcelona traci dwa punkty w spotkaniu u siebie z Deportivo La Coruna. To pierwsza strata punktów na Cam Nou od maja, gdzie "Blaugrana" zanotowała remis z ekipą... z Galicji!

• Arribas wybija piłkę zagraną w pole karne przez Munira. Kontra Depor przerwana - Lucas Perez na spalonym.

• Gol Bergantinosa na wagę punktu?

• Miguel Cardoso strzela z ostrego kąta w boczną siatkę!

Cztery minuty doliczone!

• 67 194 widzów ogląda (skuteczny) pościg Depor za Barceloną.

• Była świetna szansa dla gości by wyjść na prowadzenie! Lucas Perez nie opanował jednak piłki. Kontra Barcelony, ale Suarez nie zdołał dojść do podania Iniesty.

• Lucas Perez wyprowadził kontrę gości, po czym zagrał na prawą stronę pola karnego do Bergantinosa. Ten bez namysłu uderzył w stronę dalszego słupka i Bravo, mimo że wyciągnął się jak struna, nie sięgnął piłki! Remis!

• GOL, ALEX BERGANTINOS!!!

• Przeraźliwe gwizdy na Camp Nou! To pokłosie gry w ostatnich minutach i akcji Depor, po której Fajr strzela z dystansu tuż nad poprzeczką!

• Dzieje się na Camp Nou! Messi nie sięgnął piłkę po zagraniu Suareza! Po chwili Lux górą w pojedynku z Munirem, a w odpowiedzi Cardoso pomylił się nieznacznie z kilkunastu metrów!

• Gol kontaktowy Lucasa Pereza

• Mathieu "złamał" linię spalonego i stąd podanie Cardoso do Lucasa Pereza nie zaprzepaściło okazji. Napastnik Depor wykorzystał z zimną krwią sytuację sam na sam z Bravo

• GOL, LUCAS PEREZ!!!

• Jeremy Mathieu wchodzi dla Jordi Albę.

• Cardoso kieruje piłkę do siatki Barcelony obok bezradnego Bravo, który nie sięgnął piłki po strzale Pereza i poprzeczce! Sędzia jednak dopatrzył się spalonego!

• Sergi Roberto wchodzi za żegnanego brawami i owacją na stojąco Ivana Rakiticia.

• Laure ściął Suareza jak trawę na wiosnę. Zasłużona żółta kartka.

• Miguel Cardoso zastępuje Juanfrana

• Piękny gol Rakiticia z dystansu

• Luis Alberto strzela z pola karnego bardzo źle. Jego mina mówi wszystko. Powinien lepiej uderzyć.

• Munir El Haddadi zmienia Sandro.

• Messi przechwycił piłkę w środku pola i sam chciał zakończyć akcję strzałem. Arribas skutecznym wślizgiem zablokował jego uderzenie zza pola karnego.

• Za głębokie dośrodkowanie Messiego w pole karne. Lux broni i od razu zagrywa do napastników, ale ci szybko tracą piłkę.

• Laure uprzedził składającego się do strzału Suareza. A do Urugwajczyka zagrywał Jordi Alba.

• Chorwat popisał się kapitalnym uderzeniem z niespełna 25 metrów. Piłka minęła Sidneia i wpadła do siatki tuż przy lewym słupku!

• GOL, IVAN RAKITIĆ!!!

• Messi strzela w stronę dalszego słupka. Argentyńczyk był za bardzo odchylony i przeniósł piłkę nad poprzeczką.

• Luis Alberto zmienia Rodrigueza.

• Bergantinos zanotował udany powrót do defensywy. Przerwał atak gospodarzy.

• Suarez kieruje piłkę do siatki gości z pięciu metrów! Urugwajczyk jednak nie cieszył się gola, bowiem wiedział, że był na spalonym.

• Kontra Depor spaliła na panewce po fatalnym podaniu Rodrigueza do Lucasa Pereza. Bravo chwyta piłkę.

• Sidnei powstrzymał rozpędzonego Dani Alvesa wybiciem piłki poza linię końcową. Piąty korner dla gospodarzy.

• Sandro nie doskoczył do piłki zagranej przez Suareza. Jeszcze jedna okazja gospodarzy, ale będzie tylko rzut rożny.

• Wysoki pressing gospodarzy nie przynosi skutku. Depor radzi sobie i wywalczył aut.

• Teraz Iniesta w roli głównej. Najpierw jego centrę nie zamknął żaden z kolegów, a chwilę później uderzył z woleja z dystansu. Piłka poszybowała nad spojeniem.

• Trzecia groźna okazja gości! Rodriguez źle złożył się do strzału z woleja i przeniósł piłkę nad poprzeczką.

• Zespół z Galicji zaczął drugie trzy kwadranse. Z animuszem - najpierw Bravo broni strzał Rodrigueza, a po chwili zablokowany strzał Lucasa Pereza wyszedł na rzut rożny. Bez zagrożenia.

• Juan Dominguez zmienia Luisinho, który wyróżnił się jedynie żółtą kartką.

• Obie drużyny trochę późno pojawiają się na murawie. W ekipie gości jest jedna zmiana.

• Wracamy na drugą połowę meczu 15. kolejki Primera Division pomiędzy Barceloną a Deportivo La Coruna. Do przerwy gospodarze prowadzą jedną bramką zdobytą przez Messiego fenomenalnym uderzeniem z rzutu wolnego.

• Po doliczeniu jednej minuty José Sánchez kończy pierwszą połowę na Camp Nou. FC Barcelona prowadzi z Derportivo La Caoruna

• Piękny gol Messiego z rzutu wolnego

• Rodriguez dostał piłkę jak na tacy od... Busquetsa. Tam mu jednak odskoczyła co wykorzystał Mascherano.

• Indywidualna akcja Suareza zakończona strzałem z 18 metrów tuż obok słupka!

• Arriibas wybija piłkę po centrze Rakiticia. Gospodarze dążą do strzelenia drugiego gola...

• Za wysoko podniesiona noga Luisinho, który trafił w twarz Busquetsa. Żółta kartka.

• Fantastyczne uderzenie LM10 z rzutu wolnego. Lux wyczuł intencję strzelca, ale piłka została uderzona precyzyjnie i musi wyciągać ją z siatki!

• GOL, LIONEL MESSI!!!

• Suarez faulowany 23 metry od bramki gości. Messi ustawia piłkę...

• Za mocne podanie Messiego do Dani Alvesa. Od bramki Lux.

• Alba niemal z linii końcowej zagrywa przed bramkę Luxa do Sando. Skrzydłowy gospodarzy nie zorientował się w porę, co wykorzystał bramkarz Depor.

• Dani Alves strzela z ok. 30 metrów na wiwat.

• Atak pozycyjny Deportivo na lewej stronie, na połowie Barcelony! Pique z Masherano przerwali atak i wyprowadzili kontrę, która spaliła na panewce kilka metrów za linią środkową

• Nieudany strzał Suareza głową - za bardzo "wszedł" pod piłkę i przeniósł ją nad bramką.

• Messi 0, Lux 2. Tym razem zawodnik Barcelony uderzył zza pola karnego w stronę dalszego słupka. Bramkarz Depor pewnie piąstkuje do boku.

• Rodriguez trafiony przypadkowo łokciem przez Dani Alvesa. Goście przez moment w "dziesiątkę". Barcelona uzupełnia płyny.

• Dani Alves zdołał zgrać piłkę w "szesnastce", ale nikt nie doskoczył do bezpańskiej futbolówki przed Luxem.

• Messi strzela z woleja wysoko nad poprzeczką. Trzeba przyznać, że dostał trudną piłkę od Sandro.

• Sandro nie sięgnął piłki zagranej przez Rakiticia. Lux wznawia grę od bramki.

• Dani Alves podłączył się do akcji ofensywnej. Od razu został obsłużony podaniem, ale zablokował go Navarro. Rzut rożny.

• Udana klepka Jordi Alby z Suarezem. Ten pierwszy w polu karnym wycofał piłkę przed wychodzącym z bramki Luxem do Sandro, ale szybsza była obrona Depor. Po chwili Iniesta został zastopowany przed linią 16. metra.

• Suarez zgrywa piłkę Messiemu. Jego strzał ofiarnie przyjął na ciało Sidnei. Pojawiają się pierwsze gwizdy na Camp Nou.

• Rakitić pada w "szesnastce" rywala po starciu z Sidneiem. Nie było jednak podstaw do podyktowania rzutu karnego.

• Sandro już czekał w polu karnym na piłkę zagraną przez Messiego. Laure świetnym wślizgiem przeciął podanie.

• Atak gospodarzy przerwany przed polem karnym Deportivo. Goście skryci za podwójną gardą czekają na możliwość skontrowania. O mały włos by jed(y)na z taka akcji przyniosłaby powodzenie.

• Ależ świetna interwencja Bravo, który ratuje Barcę przed utratą bramki! Wygrał pojedynek sam na sam z Rodriguezem!

• W argentyńskim pojedynku Messi-Lux górą bramkarz. Techniczny strzał nad murem nie sprawił mu kłopotu.

• Bergantinos nie może pogodzić się z decyzją arbitra, który podyktował rzut wolny dla gospodarzy za faul na Messim. Do bramki ok. 25 metrów.

• Mascherano naciskany przez Lucasa Pereza podaje do własnego bramkarza, który poślizgnął się! Doskoczył do niego napastnik gości, ale Chilijczyk zdołał... nie tylko go ograć, ale też podać do Jordi Alby.

• Inieście zabrakło kilkunastu centymetrów by sięgnąć piłkę zagraną przez Messiego. Lux ją przechwycił.

• Goście dwoją się i troją we własnym polu karnym by nie dopuścić piłkarzy Blaugrany do strzału. Póki co czynią to skutecznie.

• Rakitić przegrał pojedynek z Navarro na prawej stronie, ale wywalczył rzut rożny. Po dośrodkowaniu Chorwata obrona Deportivo wybija piłkę.

• Gospodarze bez trudu wyszli spod pressingu Depor na własnej połowie. Zagranie Jordi Alby z lewej flanki zostało zablokowane, a poprawka Rakiticia nie znalazła adresata w polu karnym rywala.

• Świetne crossowe zagranie Messiego do Sandro! Ten zgrał piłkę głową na 12. metr do Suareza. Urugwajczyk nieznacznie pomylił się - piłka przeszła obok lewego słupka!

• Rodriguez dostał dobrą piłkę i widząc wysuniętego Bravo chciał go przelobować. Posłał piłkę z ok. prawego narożnika pola karnego, ale wysoko nad poprzeczką. Dodatkowo był na spalonym.

• W odpowiedzi Lucas Perez strzela z dystansu wysoko nad poprzeczką bramki Bravo.

• Jeszcze raz Suarez - wbiegł w "szesnastkę" po podaniu Messiego i zagrał płasko na wprost bramki do Sandro, ale za głęboko. Lux łapie piłkę.

• Suarez ruszył w pole karne po prostopadłym podaniu Iniesty, ale Urugwajczyk był skutecznie odcięty od piłki przez Sidneia. Lux z "piątki".

• Gwizdek sędziego José Sánchez i gospodarze zaczynają ze środka!

• Jeszcze pamiątkowe zdjęcia i losowanie stron. Przy arbitrze głównym Iniesta oraz Laure.

• I przy hymnie Blaugrany na murawie meldują się obie "jedenastki"!

• Przenosimy się na Camp Nou na mecz FC Barcelona - Deportivo La Coruna! Obie drużyny za moment wyjdą na murawę!

• Niespełna dziesięć minut do rozpoczęcia spotkania? Czy gości stać na niespodziankę? Przekonamy się przed 18., na którą zaplanowane jest też losowanie grup EURO 2016

• Arbitrem głównym dzisiejszego spotkania jest Jose Sanchez. Na liniach będą mu pomagali Jose Gallego oraz Javier Martinez. Sędzią technicznym jest za to Sergio Perez.

• I ławka Barcelony: ter Stegen, Barta, Munir, Sergi Roberto, Adriano, Vermaelen, Mathieu.

• Rezerwowi Deportivo La Coruna: Cani, Medunjanin, Juan Dominguez, Luis Alberto, Lopo, Manu, Miguel Cardoso.

• Znamy wyjściowe składy obu drużyn. Na pierwszy rzut oka widać nieobecność Neymara, którego udział w dzisiejszym spotkaniu wykluczyła kontuzja. Dodatkowo w ekipie Blaugrany brakuje Douglasa oraz Rafinhi.

Lista nieobecnych w kadrze Deportivo jest znacznie dłuższa. Pedro Mosquera jest zawieszony za kartki, a Cartabia, Riera, Gutierrez, Borges i Fabri zmagają się z urazami.

• Każde danie główne wymaga odpowiedniej przystawki, która też wzmacnia apetyt. Czy tak będzie na Camp Nou, gdzie za 40 minut FC Barcelona podejmie Deportivo La Coruna?