1

Valencia CF

2

• To tyle z mojej strony, za wspólnie spędzony czas dziękuje Tomasz Górski i zapraszam na kolejne relacje NA ŻYWO w GOL24.pl

• Cztery razy z rzędu "Duma Katalonii" wygrywała Copa del Rey. Dzisiaj mogła po raz drugi z rzędu zdobyć dublet w Hiszpanii. Na przeszkodzie stanęła jednak Valencia, która w pierwszej połowie zagrała zabójczo skutecznie, a w drugiej - przez długi czas bardzo skutecznie się broniąc. Gol kontaktowy Lionela Messiego na niewiele się zdał i po 19 dniach od klęski na Anfield, piłkarze Ernesto Valverde muszą znowu połknąć gorzką pigułkę.

• KONIEC MECZU! VALENCIA OD 2008 ROKU CZEKAŁA NA TRIUMF W PUCHARZE KRÓLA. "NIETOPERZE" POKONUJĄ BARCELONĘ (2:1)

• Za to atak Barcelony przynosi rzut rożny. Po centrze z lewego narożnika piłkę łapie Jaume Domenech i wypiuszcza Goncalo Guedesa. Ten podholował piłkę kilkanaście metrów i uderza lobem z ok. środka boiska... obok prawego słupka!

• Goncalo Guedes marnuje stuprocentową szansę na "zamknięcie" meczu! Pognał sam na bramkę Jaspera Cillessena przez połowę boiska i uderza z pola karnego obok lewego słupka!

• Strzały Lionela Messiego i Malcoma zostały zablokowane.

• Lionelowi Messiemu udało się wywalczyć rzut rożny z lewej strony. Niemal całym zespołem "Duma Katalonii" jest w polu karnym Valencii.

• Estadio Benito Villamarin dolicza 5 minut do drugiej połowy.

• Żółta kartka dla Arturo Vidala za ostry faul.

• 53 698 widzów na Estadio Benito Villamarin.

• I to stricte defensywna. Mouctar Diakhaby wchodzi za Rodrigo Moreno.

• Cristiano Piccini pognał co sił prawą stroną i podaje płąsko w pole karne do Daniela Wassa. Na linii zagrania znalazł się Clement Lenglet, po interwencji którego jest rzut rożny. Ale wcześniej zmiana.

• GOL KONTAKTOWY LIONELA MESSIEGO

• Francis Coquelin czyściutko wślizgiem zabiera piłkę Lionelowi Messiemu. Został za to zagranie nagrodzony gromkimi brawami.

• Po centrze z prawej stronie niespodziewanie głową uderzał Lionel Messi. Daleko od bramki Jaume Domenecha.

• Seria przewinień w wykonaniu obu stron. Najpierw Seriego Roberto , a po chwili Jose Gaya. Obaj nie dostali żółtej kartki, za co szczególnie wdzięczny powinien być ten drugi (ma już na koncie "żółtko".

• Niedokładne dośrodkowanie Lionela Messiego. Tym razem górowali "Nietoperze".

• Arturo Vidal uderza z kilkunastu metrów wysoko nad poprzeczką. Nawet gdyby zmieścił piłkę w siatce, to gol nie zostałby uznany. Chilijczyk dał się złapać w pułapkę ofsajdową.

• Carles Alena zmienia Ivana Rakiticia. To ostatnia roszada po stronie Ernesto Valverde. Marcelino ma dyspozycji jeszcze jedną.

• Szaleje część stadionu zajmowana przez kibiców "Dumy Katalonii". Do jeszcze bardziej żywiołowego dopingu nawołuje Gerard Pique.

A sędzia zarządza przerwę na uzupełnienie płynów.

• Będzie się działo! Po rzucie rożnym najwyżej wyskoczył Clement Lenglet, którego strzał głową z trudem odbija Jaume Domenech. Pech chciał, że przed siebie, co wykorzystał Lionela Messi, kierując piłkę do pustej bramki!

• BARCELONA ŁAPIE KONTAKT! LIONEL MESSI!!!

• Marcelino wzmacnia defensywę. Za (napastnika) Kevina Gameiro wchodzi (obrońca) Cristiano Piccini.

• Coraz częściej na pozycji numer "9" pojawia się Gerard Pique i teraz miał swoją bardzo dobrą okazję do bramki kontaktowej! Po ostrym (płaskim) wstrzeleniu) piłki w pole karne uderza bez przyjęcia ok. metr obok prawego słupka!

• Żółta kartka dla Geoffreya Kondogbii za ostre wejście w nogi Clementa Lengleta. Jednak od przewinienia do upomnienia minęła dłuższa chwila, co bardzo nie spodobało się kibicom Barcelony.

• Carlos Soler centruje z prawej strony na bliższy słupek. Obrona Barcelony radzi sobie w tej sytuacji, uprzedzając Kevina Gameiro i Rodrigo Moreno.

• Pierwszy celny strzał (!) Philippe Coutinho w tym spotkaniu. Jaume Domenech spokojnie broni.

• I jest zmiana w ekipie "Nietoperzy". Geoffrey Kondogbia zmienia Daniego Parejo, którego nazwisko głośno skandują kibice Valencii.

• Przerwa w grze Z murawy nie podnosi się Dani Parejo. Prawdopodobnie będzie konieczna zmiana.

• Żółta kartka dla Sergio Buequetsa za faul na Rodrigo. Do bramki Barcelony jest ok. 25 metrów. Piłkę ustawia Dani Parejo.

• Przy strzale ze stojącej piłki poślizgnął się kapitan Valencii, przez co futbolówką poszybowała wysoko nad poprzeczką.

• Atak Malcoma prawą stroną przerywa Gabriel Paulista. Bez patyczkowania wybija piłkę w trybuny.

• Piłkarze Marcelino próbują oddalić grę od własnego pola karnego. Udało się zagrać do Rodrigo w okolice "szesnastki" Barcelony,ale ten został skutecznie powstrzymany.

• Nie ma gola dla Barcelony! Po uderzeniu Lionela Messiego piłka trafia w słupek, a dobijający z bliskiej odległości Arturo Vidal fatalnie pudłuje!

• Jose Gaya zabiegł drogę rozpędzonemu Malcomowi, powodując jego upadek. Sędzia nie ma wątpliwości - żółta kartka dla defensora Valencii.

• Obrona Valencii radzi sobie ze stałym fragmentem gry "Dumy Katalonii".

• Kolejny rzut wolny dla piłkarzy Ernesto Valverde, i to dość linii 16. metra. Po uderzeniu Lionela Messiego piłka - po rykoszecie - wychodzi na rzut rożny.

• Mogło być po meczu? Goncalo Guedes uderza z pola karnego minimalnie obok słupka!

• Lionel Messi trafia w mur z rzutu wolnego.

• Przewinienie Jose Gayi ok. 30 metrów od własnej bramki. Albert Undiano Mallenco nie decyduje się sięgać do kieszonki.

• Valencia zaczyna drugie trzy kwadranse finału Pucharu Króla!

• ... a za Nelsona Semedo na murawie jest Malcom. Zatem Sergio Roberto przechodzi na prawą obronę.

• Ernseto Valverde decyduje się na podwójną zmianę w przerwie. Arturo Vidal wchodzi za Arthura...

• Fantastyczne widowisko w stolicy Andaluzji. Nie jest tak, że Barcelona gra, a Valencia jest przyczajona na grę z kontry. Piłkarze Marcelino zdołali wyprowadzić kilka groźnych akcji, z których dwie zamienili na bramki. A mogło się wszystko zacząć już w 6. minucie, kiedy to uderzenie Rodrigo Moreno obronił na linii bramkowej Clement Lenglet. Co się odwlecze... Najpierw Jose Gaya podał w pole karne do Kaevina Gameiro, który poradził sobie z Jordim Albą i mocnym strzałem z bliskiej odległości pokonał Jaspera Cillessena. 10 minut Rodrigo Moreno wykorzystał dośrodkowanie Carlosa Solera, który popisał się też świetnym rajdem prawa stroną.

Gra Barcelony przypominała bicie głową w mur.Widać brak Luisa Suareza. Jaume Domenech przyciąga piłki do siebie jak Casanova kobiety, szczególnie po strzałach Lionela Messiego i Ivana Rakiticia.

Co nas czeka po zmianie stron? Przekonamy się już niebawem.

• +2' Koniec pierwszej połowy finału Pucharu Króla. Na Estadio Benito Villamarin w Sevilli Valencia - po bramkach Kevina Gameiro i Rodrigo Moreno - prowadzi z Barceloną (2:0)

• +1' Kolejna udana parda bramkarza "Nietoperzy"! Na raty chwyta piłką po strzale Ivana Rakiticia!

• Ależ parada Jaume Domenecha po atomowym uderzeniu Argentyńczyka! Bramkarz Valencii pofrunął jak ptak i z najwyższym trudem paruje uderzenie!

• "Tańczący z Nietoperzami" Lionel Messi uderza technicznie z ok. 16. metra w środek bramki. Jaume Domenech trochę czekał, aż piłka wpadnie do jego "koszyczka".

• Lionel Messi w prosty sposób traci piłkę na Daniego Parejo, który niemal od razu, prostopadłym podaniem, chciał uruchomić Rodrigo Moreno. Ten został uprzedzony przez interweniującego na 30. metrze wślizgiem Clementa Lengleta, który tak uderza piłkę, że ta o metr-półtora mija bramkę Barcelony! Korner dla "Nietoperzy".

• Kolejna próba Chorwata, tym razem głową. Wypada przemilczeć tę próbę.

• Strzał Ivana Rakiticia z ok. prawego narożnika pola karnego pozostawił wiele do życzenia. Jaume Domenech wznawia grę z "piątki".

• 76% Posiadanie piłki 24%

• Ależ podzielone jest teraz Estadio Benito Villamarin w Sevilli! Z jednej strony radość, w drugiej szok i niedowierzanie!

Carlos Soler idealnie ruszył sprintem prawą stroną do prostopadłego podania, zostawiając w tyłach Jordiego Albę. Pomocnik Valencii niemal z linii końcowej wrzuca na bliższy słupek do Rodrigo Moreno, który z kilku metrów głową - "tam, skąd przyszła" posyła piłkę do siatki!

• GOL KEVINA GAMEIRO

• VALENCIA PODWYŻSZA PROWADZENIE! RODRIGO MORENOO!!!

• Gramy!

• Przerwa na uzupełnienie płynów. W stolicy Andaluzji jest parno, ok. 30 stopni Celsjusza.

• Kevinowi Gameiro w roli prawoskrzydłowego nie udało się przedrzeć w okolice pola karnego Barcelony. Został skutecznie nabity przez Jordiego Albę i to "Blaugrana" wznawia grę od autu.

• Dośrodkowanie Arthura okazało się przeciągnięte. Żaden z jego kolegów nie miał szans, by sięgnąć piłkę.

• Podrażniona Barcelona dąży do szybkiego wyrównania. Akcję przerywa Dani Parejo. Zdaniem sędziego - niezgodnie z przepisami. Kartki jednak nie ma.

• Składna akcja piłkarzy Marcelino i po zagraniu Jose Gay z lewej strony Kevin Gameiro mocnym uderzeniem nie daje szans Jasperowi Cillessenowi!

• Radość w sektorze kibiców Valencii po bramce Kevina Gameiro

• GOL DLA VALENCII! KEVIN GAMEIRO!!!

• Gerard Pique po profesorsku odbiera piłkę Kevinowi Gameiro przed własnym polem karnym. Został za to nagrodzony brawami.

• Próba ataku pozycyjny Valencii na połowie rywala. Nie udało się wymienić nawet 5 podań, kiedy to wmieszał się Arthur.

• Jaume Domenech z trudem odbija piłkę po strzale Lionela Messiego! Niesygnalizowane uderzenie mogło zamienić się w bramkę, ale czujny bramkarz "Nietoperzy"

• Osaczony przez 2-3 rywali piłkarzy w białych koszulkach Lionel Messi nie jest w stanie uderzyć czy podać na 20. metrze. Jeszcze w tym starciu ucierpiał Gabriel Paulista.

• Lionel Messi rozrzuca grę na lewe skrzydło do Jordiego Alby. Nawet gdyby on miał "depnięcie" Usaina Bolta, to i tak nie dobiegłby do tego zagrania.

• Rzut rożny nie przynosi zagrożenia pod bramką Jaume Domenecha.

• W odpowiedzi atak "Blaugrany" prawą flanką. Jose Gaya ratuje się wybiciem piłki wybiciem poza linię końcową. Tylko w ten sposób zdołał powstrzymać Sergi Roberto.

• To powinna być bramka dla Nietoperzy! Świetne podanie w polu karnym odbiera Rodrigo Moreno, który "objechał" Jaspera Cillessena jak w Turbokozaku. Płaski strzał zostaje jednak zablokowany na linii bramkowej przez interweniującego wślizgiem Clementa Lengleta!

• Gerard Pique spokojnie biegnie środkiem i podaje na prawe skrzydło do skrzydło do Nelsona Semedo. Ten zbiega z piłką w pole karne Valencii, ale został skutecznie powstrzymany przez dwóch rywali.

• Valencia w średnim pressingu, Valencia w średnim pressingu, całą "jedenastką" na swojej połowie.

• Albert Undiano Mallenco gwiżdże i ze środka zaczyna "Duma Katalonii"!

• Pora na losowanie stron. Przy arbitrze są już dwie "10" - Lionel Messi i Dani Parejo.

• Przeraźliwe gwizdy kibiców Barcelony. Powód tej reakcji jest chyba wszystkim znany.

• Obie drużyny wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron, ale wcześniej Marsz Królewski, czyli hymn Hiszpanii

• Czas na finał Pucharu Króla!

• Rozpoczęcie spotkania poprzedza część artystyczna. Najpierw muzyczna, a teraz raczej graficzna z ułożeniem na murawie herbu Hiszpańskiej Federacji Piłkarskiej. Dodatkowo .

• Arena finału Pucharu Króla - na co dzień stadion Betisu

• Sędzią głównym dzisiejszego finału Copa de Rey jest Albert Undiano Mallenco . Na liniach będą mu pomagali Roberto Alonso i Inigo Prieto. Sędzią technicznym jest za to Ricardo De Burgos.

• Graficzne przedstawienie "jedenastek"

• Droga Valencii:do finału Pucharu Króla Ebro (1/16 finału – 2:1, 1:0), Gijon (1/8 finału – 1:2, 3:0), Getafe (1/4 finału – 0:1, 3:1), Betis (1/2 finału – 2:2, 1:0).
    • Droga Barcelony do finału Pucharu Króla: Leonesa (1/16 finału - 1:0, 4:1), Levante (1/8 finału - 1:2, 3:0), Sevilla (1/4 finału – 0:2, 6:1), Real Madryt (1/2 finału – 1:2, 3:0)
  • Rezerwowi Barcelony: Inaki Pena - Carles Alena, Carles Perez, Malcom, Samuel Umtiti, Thomas Vermaelen, Arturo Vidal.

Rezerwowi Valencii: Neto - Mouctar Diakhaby, Geoffrey Kondogbia, Toni Lato, Santi Mina, Cristiano Piccini, Ferran Torres.

• Z kolei „Nietoperze” w Lidze Europy musiały uznać wyższość Arsenalowi (1:3 i 2:4). I tutaj w finale (29 maja na Stadionie Olimpijskim w Baku) odbędą się derby Londynu – Chelsea zmierzy się właśnie z „Kanonierami”.

• 300. mecz w barwach Barcelony zanotuje dzisiaj Jordi Alba

• O półfinałach w europejskich rozgrywkach obie drużyny będą chciały szybko zapomnieć. Najbardziej piłkarze „Dumy Katalonii”, którzy w pierwszym spotkaniu pokonali u siebie Liverpool (3:0), ale w rewanżu stracili aż 4 bramki, nie strzelając choćby jednej.Tym samym w finale na madryckim Wanda Metropolitano (1 czerwca) dojdzie do angielskiego starcia między „The Reds” a Tottenhamem.

• Kibice Valencii w Sevilli

• Przed pierwszym gwizdkiem sędziego Albert Undiano Mallenco warto zapoznać się z zapowiedzią: FC Barcelona – Valencia CF LIVE! Finał pocieszania

• Na relację NA ŻYWO z tego spotkania zaprasza Tomasz Górski. Dobry wieczór i kłaniam się nisko!

• Ligowe rozgrywki w Europie już niemal wszędzie dobiegły końca, ale pozostały jeszcze krajowe puchary. Za 40 minut, na Estadio Benito Villamarin w Sevilli, rozpocznie się finał Pucharu Króla, w którym FC Barcelona podejmie Valencię!