FC Barcelona wyraźnie lepsza od Romy w meczu o trofeum Gampera. Grał Szczęsny (SKRÓT MECZU, ZDJĘCIA)

Jakub Brandt, psz
W meczu o trofeum Gampera, FC Barcelona bezproblemowo pokonała AS Romę 3:0. Całą pierwszą połowę w barwach gości rozegrał Wojciech Szczęsny. Zobacz zdjęcia ze spotkania!

Już w 3. minucie spotkania groźną akcję przeprowadziła Barcelona. Luis Suarez wyłożył piłkę Leo Messiemu, ale strzał Argentyńczyka zza pola karnego spokojnie wyłapał Wojciech Szczęsny. Niespełna minutę później znów dał o sobie znać Messi, ale tym razem gwiazdor Barcelony podawał futbolówkę do Neymara, jednak Brazylijczyk z bliskiej odległości nie zdołał wbić piłki do bramki. Kilka minut później znów uderzał Leo Messi i tym razem fantastyczną interwencją popisał się Szczęsny.

Trzeba powiedzieć, że pierwsze minuty meczu zostały absolutnie zdominowane przez podopiecznych Luisa Enrique, a goście z Rzymu próbowali swoich szans z kontrataków. Po jednym z nich w dobrej sytuacji znalazł się Gervinho, jednak był on umiejętnie blokowany przez Javiera Mascherano.

Po kwadransie gry znów zaatakowała Barcelona, tym razem świetną wymianę podań przed polem karnym uderzeniem zakończył Ivan Rakitić, ale strzał Chorwata fantastycznie na rzut rożny sparował Szczęsny. Już minutę później znów na bramkę uderzał były gracz Sevilli, ale jego uderzenie zostało zablokowane, a dobitka Rafinhy poszybowała nad bramką Polaka.

Po kilku groźnych akcjach ze strony Barcelony z szybkim kontratakiem ruszył Gervinho, ale jego dośrodkowanie zostało zablokowane przez Marca Bartrę. W kolejnych minutach przewaga Barcelony rosła, a dowodem tego był gol zdobyty przez Neymara w 26. minucie meczu. Brazylijczyk dostał świetne podanie od Mathieu, zwodem minął Szczęsnego i wpakował futbolówkę do pustej bramki.

Po zdobyciu gola widzieliśmy taką Barcelonę, która w zeszłym sezonie triumfowała w Lidze Mistrzów. Podopieczni Luisa Enrique grali wysokim pressingiem i starali się odzyskiwać futbolówkę już na połowie rywala.

W kolejnych minutach gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska, a groźniej pod polem karnym zrobiło się dopiero w 39. minucie, gdy na bramkę Romy uderzał Leo Messi, ale strzał Argentyńczyka poszybował nad poprzeczką. Kolejny strzał gwiazdora Barcelony był już skuteczny! Luis Suarez podał piłkę w pole karne do Alvesa, ten odegrał ją do swojego rodaka, Neymara, Brazylijczyk wyłożył futbolówkę Messiemu, a kapitan Blaugrany ładnym strzałem wpakował piłkę do bramki.

Po zmianie stron znów dał o sobie znać Leo Messi, ale wokół Argentyńczyka zebrało się aż czterech zawodników Romy i ostatecznie zabrali mu piłkę. Barcelona nie zwalniała tempa i w 51. minucie, wprowadzony po przerwie Jordi Alba spróbował indywidualnej akcji zakończonej strzałem, ale uderzenie z ostrego kąta minimalnie minęło bramkę Romy.

W zespole gości najgroźniejszym piłkarzem był Gervinho, który w 57. minucie zdecydował się na indywidualny rajd lewym skrzydłem, przedarł się w pole karne Barcelony, ale jego uderzenie zostało zablokowane przez Marca Bartrę. W 60. minucie meczu trener Luis Enrique zdecydował się na przeprowadzenie kilku zmian. Z boiska zeszli między innymi ter Stegen, Leo Messi, Neymar, Luis Suarez, czy Dani Alves, a na plac gry weszli tacy gracze, jak Claudio Bravo, Sergio Busquets, Andres Iniesta, Gerard Pique, Munir, Sergi Roberto i Sandro. Po stronie gości natomiast za Szczęsnego, Maicona, Iturbe, czy Gervinho na plac gry weszli De Sanctis, De Rossi, Totti i Ljajić.

W 66. minucie spotkania na uderzenie z dystansu zdecydował się Ivan Rakitić i była to doskonała decyzja, ponieważ piłka trafiła idealnie w „okienko” bramki strzeżonej przez De Sanctisa. Po bramce na 3:0 dla mistrza Hiszpanii, gra ze strony obu zespołów nieco się uspokoiła. W 75. minucie spotkania znów roszadę przeprowadzić musiał Luis Enrique, który za kontuzjowanego Jordiego Albę wprowadził Alena Halilovicia.

Na kilka minut przed końcem meczu uderzenia z dystansu spróbował Munir, ale piłka po jego strzale przeleciała nad bramką AS Romy. W kolejnej akcji znów szczęścia uderzeniem z dystansu szukał Rakitić, ale tym razem bramkarz gości stanął na wysokości zadania i wybił futbolówkę na rzut rożny.

W ostatniej akcji meczu swoją szansę na zdobycie bramki honorowej z rzutu wolnego miała Roma, ale dośrodkowanie z tego stałego fragmentu gry zostało wybite przez defensorów FC Barcelony, a w rezultacie podopieczni Luisa Enrique zdobyli Puchar Gampera, pokonując AS Romę 3:0.