FC Midtjylland

1

Legia Warszawa

0

• Słabo dziś zagrała Legia i zasłużenie przegrała z mistrzem Danii. Wkrótce materiały pomeczowe, teraz przenosimy się na Bułgarską. Za wspólne spędzenie wieczoru dziękuje Państwu Piotr Bernaciak.

• Koniec meczu.

• Powstrzymał kontrę przy linii bocznej sam Kuciak i dostaje za to żółtą kartkę.

• Mocny strzał Olssona broni instynktownie Kuciak. Legia już niestety bez wiary...

• Gospodarze mieli rzut wolny, a petarda Poulsena ląduje tylko na słupku bramki Legii.

• Zmiana jeszcze w drużynie gospodarzy - Rasmussena zmienia Pusic.

• Legia skończy w dziesiątkę. Furman fauluje wychodzącego na czystą pozycję Onuachu.

• Jakob Poulsen wyciał Guilherme równo z ziemią i za to zagranie dostaje żółtą kartkę.

• Mocny strzał Nikolicia z półwoleja, jednak uderzenie to nie tworzy żadnego zagrożenia bramce gospodarzy.

• Zmiana także w Legii. Vranjesa zmienił młody Rafał Makowski.

• Pione Sisto zmieniony przez Paula Onuachu.

• Świetnie z kontrą ruszył Trickovski, wystawił piłkę Guilherme, ten jednak uderza płasko i bramkarz broni to uderzenie.

• Napoli prowadzi aż 5:0, niewątpliwie jest to faworyt do pierwszego miejsca w tej grupie.

• ...a na boisku Ivan Trickovski w miejsce Kucharczyka.

• Furman z kartką za brutalny faul przy linii bocznej...

• Za chwilę na boisku zamelduje się Trickovski.

• Coraz bardziej widoczna jest przewaga gospodarzy.

• Od bramki rozpocznie Dusan Kuciak po bardzo niedokładnym zagraniu jednego z piłkarzy drużyny z Midtjylland.

• Kuciak łapie niebezpieczny strzał Pione Sisto.

• Żółtko dla Rasmussenna za nurkowanie w polu karnym.

• Na spalonym Prijović. Legia rzuciła się do ataku.

• Niestety... Michał Kucharczyk podbija głową piłkę po dośrodkowaniu z rzutu wolnego i mija ona zaskoczonego Kuciaka. 1:0 prowadzą gospodarze i Legia musi wziąć się do roboty.

• Kartonik dla Guilherme, który potraktował rywala łokciem.

• W stuprocentowej sytuacji znalazł się Pione Sisto, ale dał się wyprzedzić Brzyskiemu, który wybił piłkę na oślep.

• Imponuje dziś Bartosz Bereszyński, kolejny raz precyzyjnym wślizgiem zażegnał niebezpieczeństwo przy linii bocznej.

• Napoli prowadzi z Brugią już 4:0.

• Kolejny raz faulowany w środku pola Guilherme, bardzo często dziś poszkodowany jest Brazylijczyk.

• Faulował Rasmussen w polu karnym Legii i to wicemistrzowie piłki będą mieli piłkę.

• Ciekawie rozwijała się kontra Legii, jednak złym podaniem na lewą stronę zakończył ją Guilherme.

• W przerwie Anderssona zmienił Olsson.

• ...od środka Midtjylland!

• Za chwilkę wracamy do gry...

• Przewagę na boisku mają piłkarze Legii Warszawa, jednak muszą bardzo uważać na groźne dośrodkowania gospodarzy. Starają się posyłać długie piłki z autu, co wprowadza małe zamieszanie, jednak jak dotąd legioniści potrafili sobie z nim poradzić. Czekamy na drugą połowę!

• Nic nie doliczył sędzia do pierwszej połowy.

• Sam na sam wyszedł Prijović, jednak spróbował zwodu i poślizgnął się!

• Piłka po dośrodkowaniu z rzutu rożnego szybowała w stronę bramki Legii, ale zdołał złapać ją Kuciak.

• Uderzał mocno na bramkę Peter Andersen, na posterunku golkiper wicemistrzów Polski.

• Długie podanie do Kucharczyka, ten nie opanował piłki i od autu Midtjylland.

• Długie dośrodkowanie Bach Baka łapie Kuciak.

• Rozbudził się nam trochę ten mecz, Legia nieprzerwanie tworzy sobie sytuacje. W Midtjylland zaczął mocno padać deszcz, miejmy nadzieję że nie wpłynie to znacząco na kontrolę piłki.

• Wyśmienitym wślizgiem Bach Bak powstrzymuje serbskiego napastnika Legii, który wychodził już sam na sam!

• Dobry strzał z dystansu Nikolicia, który świetnie wywalczył sobie pozycję do uderzenia poprzez zastawienie się z piłką.

• 3:0 w Neapolu, Napoli gromi Brugię.

• Na spalonym Nemanja Nikolić po zagraniu Bereszyńskiego.

• Źle zagrał Stojan Vranjes do Nikolicia, pospieszył się z podaniem Bośniak i piłkę przejął bramkarz.

• A w drugim meczu tej grupy Napoli prowadzi z Club Brugge już 2:0.

• Nerwowe wybicie Andersena i Legia miała szansę na szybkie rozegranie autu, jednak równie szybko ją zmarnowała.

• Teraz seria rzutów rożnych dla Legii Warszawa, dośrodkowuje Dominik Furman. Fauluje w walce o piłkę Guilherme i piłka dla gospodarzy.

• Rzut różny dla gospodarzy po świetnym wybiciu Bartosza Bereszyńskiego . Z kornera nic nie wynika i od bramki rozpocznie Legia.

• Po raz kolejny dobrze dośrodkowywał Tomasz Brzyski, i ponownie wybija obrona Midtjylland, niebezpieczne są dziś jego podania w pole karne.

• Faulowany w środku pola Dominik Furman.

• Dobrze dośrodkowywał Brzyski w kierunku Nikolicia, jednak tą groźną wrzuta wybijają obrońcy.

• Starają się stworzyć jakieś akcje skrzydłami piłkarze Midtjylland, póki co jednak dośrodkowania wciąż wybijane przez legionistów.

• Prijović doszedł do piłki, lecz nie uderzył celnie i od bramki gospodarze.

• Świetne długie podanie do Nikolicia, ten huknął ze skraju pola karnego i mamy pierwszy rzut rożny!

• Rozpoczynamy mecz, od środka zaczynają legioniści!

• Piłkarze wychodzą z tunelu prowadzeni przez tureckiego arbitra Huseyina Goceka.

• Piłkarze zbierają się w tunelu, za kilka minut zaczynamy mecz!

• Za 10 minut zaczynamy!

• Starcia mistrza Danii z wicemistrzem Polski nie będzie mógł obejrzeć komplet publiczności. UEFA zdecydowała się ograniczyć liczbę miejsc na stadionie w Herning do ośmiu tysięcy (normalnie 9,5 tysiąca). Jest to spowodowane wydarzeniami łamiącymi przepisy europejskiej centrali, do jakich doszło podczas spotkania Midtjylland z Southampton.

• Oto składy obu drużyn! Obaj trenerzy posyłają do boju swoje najmocniejsze jedenastki, liczymy na emocje!

• Liczymy dzisiaj na dobre rozpoczęcie fazy grupowej w wykonaniu piłkarzy Henninga Berga.

• Wita Państwa Piotr Bernaciak, za moment składy!

• ZAPOWIEDŹ SPOTKANIA FC MIDTJYLLAND - LEGIA WARSZAWA

Legia Warszawa - Zoria Ługańsk

W pierwszej kolejce zmagań fazy grupowej Ligi Europy warszawianie zmierzą się z mistrzem Danii, FC Midtjylland, którego zawodnikiem jest były bramkarz Widzewa Patryk Wolański. Z jednej strony wydaje się, że Duńczycy są idealni na start, gdyż to z nimi będzie najłatwiej podjąć wyrównaną rywalizację. Z drugiej Midtjylland to tak naprawdę wielka zagadka, która może sprawić kilka niespodzianek. – Duńczycy grają bardzo fizyczną piłkę. Dla nich to pierwszy występ na arenie międzynarodowej, a to dodaje im jeszcze dodatkowej ekscytacji tymi rozgrywkami – przyznał Henning Berg.