Filip Wójcik chce pomóc Stali w kolejnych meczach

DW
Stal Stalowa Wola PSA
Filip Wójcik, który latem tego roku został zawodnikiem Stali Stalowa Wola, wrócił już po kontuzji i chce pomóc zespołowi w nadchodzących spotkaniach.

Filip Wójcik został nowym piłkarzem Stali Stalowa Wola w lipcu tego roku. Zawodnik ten poprzednio bronił barw pierwszoligowej Garbarni Kraków.

W zespole z Podkarpacia jak na razie nie miał wielu okazji na pokazanie swoich umiejętności. Na początku sezonu grał regularnie - choć w pierwszych pięciu meczach tylko dwukrotnie wychodził w pierwszym składzie. W spotkaniu z Bytovia Bytów strzelił jedynego gola dla Stali, która przegrała wówczas 1:4.

W meczu piątej kolejki z Błekitnymi Stargard doznał kontuzji z którą zmagał się dość długo. Na boisko wrócił dopiero w dwunastej kolejce podczas meczu z Lechem II Poznań. Trener Szymon Szydełko wprowadził go na murawę z ławki rezerwowych i pozwolił rozegrać łącznie dziewiętnaście minut.

Filipowi Wójcikowi bardzo brakowało minut na boisku. - Jest bardzo duży głód piłki. Trudno jest z boku patrzeć na mecze kolegów. Co weekend czy w trakcie tygodnia mocno im kibicowałem. Brakuje mi tej gry o punty - powiedział (za stal1938.pl). Jego zespół znajduje się w strefie spadkowej i bardzo potrzebuje punktów w kolejnych meczach. - To też jest motywujące, żeby pomóc chłopakom i zdobywać te punkty, bo każdy wie jaka jest nasza sytuacja - dodał.