Finał Centralnej Ligi Juniorów nie dla Śląska Wrocław

Piotr Janas
W rewanżowym meczu półfinałowym Centralnej Ligi Juniorów Śląsk Wrocław przegrał z Cracovią 0:4 i nie zakwalifikował się do finału tych rozgrywek. Pierwszy mecz w Krakowie wrocławianie przegrali 0:2.

Goście z Krakowa prowadzenie objęli tuż przed przerwą. W 44 min prowadzenie "Pasom" dał Michał Wiśniewski. Sytuacja wrocławian już wtedy była bardzo zła, bo oznaczało to, że do awansu potrzebują co najmniej czterech bramek.

Jeszcze gorzej zrobiło się tuż po przerwie. Przemotywowany Bartosz Boruń już w 47 min zobaczył drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę, czym praktycznie przekreślił szanse swojego zespołu.

Cracovia niczym wytrawny bokser wypunktowała osłabionego rywala, aplikując kolejne trze bramki. Krakowianie wygrali 4:0 i cały dwumecz 6:0 i to oni zagrają o mistrzostwo Polski juniorów. W wielkim finale zmierzą się z Lechem Poznań, który pokonał w niedzielę Legię Warszawa 5:2 (w pierwszym meczu Legia wygrał 2:1).

Śląsk Wrocław U19 - Cracovia U19 0:4 (0:1)
Bramki:
Wiśniewski 44, Strózik 65, Lusiusz 75, Zaucha 80.
Śląsk: Mynarski - Jasiński (55. Krocz), Sosna, Chmulak (35. Łakomski/ 75. Kotowicz), Golak, Sztylka, Boruń, Musiał (74. Waśkiewicz), Młynarczyk, Buławski - Bergier.
Cracovia: Majchrowicz - Pituła, Kajpust, Kruppa, Pająk - Wiśniewski (65. Zaucha), Lusiusz, Kanach (51. Supryn), Pik - Bator (51. Ożóg), Strózik (76. Ochman).

żółte kartki: Boruń, Łakomski, Bergier - Pik, Bator.
czerwona kartka: Boruń (za drugą żółtą)

Materiał oryginalny: Finał Centralnej Ligi Juniorów nie dla Śląska Wrocław - Gazeta Wrocławska