Finisz rundy był udany. Elana Toruń wygrała na wyjeździe z Olimpią Elbląg

Daniel Ludwiński
Filip Kozłowski strzelił gola
Filip Kozłowski strzelił gola Grzegorz Olkowski
Elana Toruń wygrała na wyjeździe 2:0 (1:0) z Olimpią Elbląg. Tym samym toruńscy piłkarze potwierdzili, że końcówka rundy była dla nich bardzo przyzwoita.

W listopadzie Elana rozegrała pięć spotkań i, co godne podkreślenia, nie przegrała żadnego z nich. Dorobek naszych piłkarzy w ostatnim miesiącu to trzy wygrane i dwa remisy. Ukoronowaniem dobrego listopada był sobotni mecz w Elblągu, który rozegrano wieczorem, już przy włączonym sztucznym oświetleniu. Spotkanie miało swój dodatkowy podtekst - to właśnie Olimpia w ostatniej kolejce ubiegłego sezonu wygrała w Toruniu, czym pozbawiła Elanę szans na awans do pierwszej ligi. Nie inaczej było w kolejnym spotkaniu obu drużyn, już w bieżącym sezonie, gdy elblążanie znów wrócili do domów z kompletem punktów.

W sobotę gospodarze ponownie mogli byli uznawani za faworytów, gdyż od wielu kolejek plasują się w ligowej czołówce, ale po meczu to jednak torunianie mieli powody do radości. W pierwszej połowie swoje szanse mieli piłkarze obydwu zespołów. Nieliczne strzały gospodarzy były jednak niecelne, za to Elana wraz z upływem kolejnych minut zaczęła coraz poważniej zagrażać bramce miejscowych. Starania torunian przyniosły w końcu efekt w 27. minucie, gdy po rzucie rożnym w zamieszaniu w polu karnym Dominik Sokół skierował piłkę do siatki. To czwarta bramka 20-letniego napastnika w ostatnich siedmiu spotkaniach.

Mimo mroźnej pogody toruńscy biegacze zebrali się w sobotni poranek w lasku Na Skarpie, by jak co tydzień przebiec dystans 5 kilometrów. Na starcie parkrunu pojawiło się liczne grono zawodników. Bieg odbył się już po raz 229.POLUB NAS NA FACEBOOKU Nie wiesz, jak skorzystać z PLUSA? Kliknij TUTAJ;nf, a dowiesz się więcej![lista][*] Co dostanę w ramach abonamentu?;nf[*] Dlaczego mam płacić za treści w sieci?;nf[*] Najczęstsze pytania;nf[/lista]

Parkrun Toruń 229 w lasku Na Skarpie. Mamy zdjęcia z sobotni...

W drugiej połowie Elana rozstrzygnęła mecz w 68. minucie, gdy bramkę na 2:0 zdobył Filip Kozłowski. Po tym ciosie Olimpia nie zdołała się już pozbierać. Dzięki dobrej końcówce rundy torunianie wyraźnie poprawili zarówno swój dorobek punktowy, jak i miejsce w tabeli. Elanie blisko zarówno do szerokiej czołówki, jak i do strefy spadkowej - różnice nie są duże.

W roli mistrza jesieni zimową przerwę spędzi Widzew. Początkowo łodzianie radzili sobie różne, ale ostatecznie weszli na właściwe tory i prowadzą, choć z przewagą zaledwie jednego punktu nad Górnikiem Łęczna.

Pierwsza wiosenna kolejka jest zaplanowana na weekend 29 lutego - 1 marca. Elana podejmie w niej wspomnianego Górnika Łęczna.