Euro 2020. Mecz Finlandia - Rosja ONLINE. Drużyna...

Euro 2020. Mecz Finlandia - Rosja ONLINE. Drużyna Czerczesowa "na musiku". Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

Euro 2020, Grupa B
2021-06-16 15:00

Finlandia

0

Rosja

1

• Koniec meczu! Po zwycięstwie Rosji nad Finlandią oba zespoły mają trzy punkty na koncie po dwóch kolejkach w swojej grupie. Aby obie mogły zagrać niebawem w 1/8 finału, muszą liczyć na porażkę Danii z Belgią.

• Siódma minuta doliczonego czasu gry i Finowie wciąż się nie poddają, ale rozgrywają piłkę daleko od bramki Safonowa.

• Jak tego nie trafił Żemaletdinow? Zmiennik otrzymał podanie w polu karnym, wystarczyło z tych 12 metrów huknąć nie do obrony, ale piłkarz nie trafia w bramkę!

• Kuziajew płasko dośrodkował, ale świetnie odnalazł się we własnym polu karnym Arajuuri.

• Kolejny uraz w ekipie Rosji. Rezerwowy Sobolew leży na murawie po starciu z rywalem. Potrzebna interwencja lekarzy, którzy musieli zatamować krwotok z nosa.

• Arajuuri z piłką meczową! Obrońca Finów uderzał głową po dośrodkowaniu, ale asystował mu rywal, więc uderzenie było niecelne. Piłka odbiła się od górnej siatki z zewnątrz bramki.

• Dżikija zatrzymał kontratak Finów faulem.

• I Mukhin w miejsce Miranczuka.

• Roszada również u Rosjan. Dziuba zastąpiony przez Sobolewa.

• Jensen w miejsce Toivio, a więc ostatnie pięć minut Finowie postawią na ofensywę.

• O'Shaugnessy zablokował Karawajewa, ale nie ruszył z kontrą, bo popełnił prosty błąd techniczny i znów muszą się bronić Finowie.

• Murawę opuszczają Pukki i Raitala, a zastępują ich Lappalainen oraz Soiri.

• Kolejny strzał z dystansu Rosjan. Tym razem próbował Kuziajew, lecz po raz kolejny obok bramki.

• Dżykija leży na murawie i potrzebuje pomocy medyków.

• Żemaletdinow oddaje płaski strzał z ostrego kąta. Minimalnie obok bramki!

• Kauko w miejsce Schullera.

• Karawajew próbował zamknać dośrodkowanie strzałem, ale źle się do niego złożył.

• Gołowin technicznie uderza z dystansu, ale piłka przeleciała w sporej odległości nad bramką Hradeckiego.

• Żemaletdinow w miejsce Ozdojewa.

• Karawajew skutecznie zablokował dośrodkowanie z prawej strony, a następnie dalekim wykopem zażegnał niebezpieczeństwo.

• Pukki oddał groźny strzał z ostrego kąta, ale był na posterunku rosyjski bramkarz!

• Za mocne podanie prostopadłe do Karawajewa, który czekał już na piłkę w szesnastce.

• Płaski strzał Gołowina zza pola karnego. Minimalnie obok słupka bramki Finów.

• Pohjanpalo rozpędził się prawym skrzydłem z piłką, ale bez problemu zatrzymał go Kuziajew.

• Akcja Rosjan lewą stroną zatrzymana przez obrońców na wysokości pola karnego.

• Zaczęliśmy drugą połowę.

• Bramka Miranczuka na 1:0:

• Przerwa. Mecz jest emocjonujący: mieliśmy dwie bramki w tym jedną anulowaną, trzy żółte kartki, kontuzje i masę strzałów. Rosja prowadzi, ale Finlandia też ma coś do powiedzenia w tym meczu.

• Dżikija ucierpiał we własnej szesnastce.

• Jeszcze celna główka Dziuby! Na miejscu Hradecky.

• Asystę zapisał Dziuba.

• No i mamy bramkę dla Rosji. To potwierdzenie przewagi w ostatnich minutach. W doliczonym czasie nie myli się Miranczuk, uderzając efektownie z lewej nogi po długim słupku.

• GOOOOOOOOOOOOOL! MIRANCZUK!

• Finowie bronią głęboko, ale skutecznie. W polu bramkowym zatrzymany Dziuba, którego podwojono.

• Sędzia doliczył aż sześć minut. To wynik przerw związanych z kontuzjami.

• Hradecky złapał piłkę nad głową Arajuuriego.

• Czerwona kartka wisi w powietrzu. Zbyt bojowo niektórzy piłkarze podeszli do meczu.

• Pukki faulowany przez Barinowa. Rosjanin ma już kartkę na koncie. Teraz zachował się jak Krychowiak ze Słowacją. Stąpa po cienkim lodzie!

• Uronen natomiast otrzymał butem (od Karawajewa) w czoło.

• Ten mecz jest bardzo bolesny. Leży dwóch piłkarzy w polu karnym Finlandii. Rosjanin wpadł w słupek. Uderzył biodrem.

• Mnóstwo wrzutek to i mnóstwo strzałów głową. Tym razem niecelnie Ozdojew.

• Kartka dla Ozdojewa za faul na Kamarze.

• Finowie oddają strzał obok lewego słupka. Akcję przerywa gwizdek sędziego - był tzw. faul w ataku.

• Dziuba za słabo głową. Finowie wybili do boku.

• Obie drużyny popełniają wielkie błędy w obronie! Pohjanpalo właśnie przejął piłkę pod bramką Rosji, ale ostatecznie nie oddał strzału.

• Barinow otrzymał kartkę.

• fernandes

• I jest zmiana. Wchodzi Karawajew, a Fernandes w kołnierzu i na noszach opuszcza murawę.

• Fernandes leży na boisku. Jest opatrywany. Ewidentnie ucierpiał jego kręgosłup. Wejdzie Karawajew?

• Od jednej bramki do drugiej. Dziuba nie sięgnął piłki po odegraniu Fernandesa. Wahadłowy jeszcze nieprzyjemnie spadł na plecy.

• Kartka dla Kamary za odwet na Zobninie.

• Tym razem wrzutka Finów obok bramki. Uderzył Toivio.

• To szok, jak wiele do powiedzenia ma Finlandia! Kolejna okazja; Lod wypuścił Pohjanpalo, a ten w ostatnim momencie został zatrzymany na wślizgu. Róg.

• Fernandes skoczył do główki w polu karnym, ale nie sięgnął futbolówki.

• Co za błąd w obronie Finów! O'Shaugnessy odegrał wprost pod nogi rywala. Na jego szczęście ten nie zabrał się z piłką.

• Znakomite wyjście Safonowa. Na czyste pole zagranie otrzymał Pukki - od Pohjanpalo. Bramkarz Rosji jednak zdążył i wybił piłkę.

• Rossija! Rossija! - skanduje publiczność.

• Znowu Pohjanpalo w polu karnym Rosji! Tym razem z piłką przy nodze, w gąszczu przeciwników. Ciężko mu było oddać strzał i w końcu zaliczył stratę.

• Słupek! Dziuba blisko. Dopiero po chwili asystent sędziego reklamuje spalonego.

• Kamara został brzydko potraktowany, ale rywal nawet nie dostał kartki.

• Moment strzału Pohjanpalo: fin

• Ależ blisko gola dla Rosji! Ozdojew otrzymał podanie w polu karnym, ale kopnął nad poprzeczką. Kiepska próba z dogodnej pozycji.

• Powtórki wykazały, że spalony przy golu Finów był minimalny.

• Groźnie w polu karnym Finów. Jedna główka, druga, ale nie ma strzału na bramkę. Hradecky przyglądał się tym "podaniom".

• A co tutaj się dzieje?! Sędzia z Holandii odwołuje bramkę. Był spalony - wykazał VAR.

• No niebywałe! Finlandia wykorzystuje sytuację, strzela tak jak z Danią Pohjanpalo! Wysunięty napastnik zwieńczył głową dośrodkowanie z prawej flanki!

• Na trybunach przynajmniej 20 tys. widzów. W dalszym ciągu Rosja przeważa.

• Rosja szybko i agresywnie. Od razu wywalczyła rzut rożny.

• Wybrzmiał pierwszy gwizdek - gramy!

• Finlandia w białym komplecie strojów, Rosja na czerwono.

• arajuuri

• Świetna pogoda w Sankt Petersburgu. Piłkarze pojawili się na murawie, właśnie odgrywany jest hymn Finlandii.

• Rosja jest zdecydowanym faworytem tego meczu, ale tak jak Dania do drugiej kolejki przystępuje z zerowym dorobkiem.

• W przypadku Rosji mówimy o trzech roszadach: w bramce i na obronie. Nie ma Antona Szunina, Jurija Żirkowa i Andrieja Semenowa, a są Matwiej Safonow, Daler Kuziajew i Igor Diveev.

• Selekcjoner Finlandii Markku Kanerva wierzy swoim podopiecznym. Jedyna zmiana dotyczy środka pola; zamiast Tima Sparva zacznie Rasmus Schuller. Na stoperze jest m.in. Paulus Arajuuri (były gracz Lecha Poznań). Na ławce zasiądzie Robert Ivanov (Warta Poznań).

• Dziś rozpoczynamy drugą kolejkę fazy grupowej. Tym razem inauguracja nie w grupie A, lecz w grupie B. Rosja po porażce z Belgią na gwałt potrzebuje punktów. Zmierzy się z Finlandią, która sensacyjnie pokonała Danię 1:0.

1/3
przejdź do galerii

©Gonzalo Arroyo - UEFA/UEFA via Getty Images (©UEFA)

Euro 2020. Mecz Finlandia - Rosja ONLINE. Środa to pierwszy dzień z 2. kolejką fazy grupowej. Zaczniemy w Sankt Petersburgu od spotkania w grupie B. Reprezentacji po spodziewanej porażce nie może pozwolić sobie na kolejną i to z niżej notowanym rywalem. Relacja LIVE od godziny 15:00.
Euro 2020. Mecz Finlandia - Rosja ONLINE

Zgodnie z przypuszczeniami Rosja uległa Belgii (0:3). Ekspertów w ogóle nie dziwi ani rozmiar, ani tym bardziej sam fakt porażki (gole Romelu Lukaku przedzieliło trafienie Thomasa Meuniera). Za to Finlandia wprawiła w osłupienie większość środowiska, a pewnie też swoich kibiców.
Chociaż oddała tylko jeden (!) strzał to pokonała Danię 1:0. Czy mecz powinien zostać wznowiony po tym jak zawału serca doznał Christian Eriksen? Na to pytanie nie ma dobrej odpowiedzi. Wiadomo natomiast, że część oszołomionych Duńczyków nie chciała wrócić na boisko. Finowie też czuli się przybici. Tim Sparv: - W szatni po meczu była po prostu cicho.

W meczu z Danią najmocnieszym punktem okazał się bramkarz Lukas Hradecky. - Finlandia z łatwością awansowała na Euro, a to wiele mówi o jej możliwościach. Gra twardo, jest dobrze zorganizowana. Broni głęboko, więc trzeba uważać na jej kontry - stwierdził na konferencji selekcjoner Rosji, Stanislaw Czerczesow, komplementując także zawodników z pola.

Zagrają na tym samym stadionie co Polska ze Słowacją
Zagrają na tym samym stadionie co Polska ze Słowacją Gonzalo Arroyo - UEFA/UEFA via Getty Images (©UEFA)

Kibice z Finlandii niespecjalnie odczuwają problemy wynikające z tego, że turniej odbywa się w jedenastu krajach. Akurat ich drużyna grała w pobliskiej Kopenhadze, a teraz zagra w Sankt Petersburgu, do którego od granicy jest ledwie 200 kilometrów. Wielu na mecz udało się autokarami.

W czasie meczu synoptycy spodziewają się maksymalnie 20 stopni Celsjusza. - Spodziewam się wyrównanego boju - mówi fiński pomocnik Joni Kauko. - Musimy dać z siebie wszystko tak jak z Danią. Remis może okazać się dobrym wynikiem, ale nie zagramy na remis.

Przewidywane składy na mecz Finlandia - Rosja:
Finlandia: Hradecky - O’Shaughnessy, Arajuuri, Toivio - Uronen, Kamara, Sparv, Lod, Raitala - Pukki, Pohjanpalo
Rosja: Szunin - Barinow, Dżykija, Semenow - Fernandes, Zobnin, Ozdojew, Karawajew - Al. Miranczuk, Gołowin - Dziuba

Euro 2020. Mecz Finlandia - Rosja TRANSMISJA TV
Transmisja na żywo w TVP 1 i TVP Sport. W internecie mecz za darmo na stronie i w aplikacji TVP Sport. Komentuje duet Rafał Wolski - Wojciech Kowalewski. Relacja LIVE w GOL24 od godziny 15:00 - zapraszamy!