Finlandia U-21 – Polska U-21 ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO. Odrabianie strat czas zacząć

Finlandia U-21

1

Polska U-21

3

• Koniec spotkania! Wynik na to nie wskazuje, ale było trudno, po męczarniach wygrywamy z Finlandią w Helsinkach 3:1!

• Na ostatnie sekundy Paweł Tomczyk zmienia Dawida Kownackiego.

• Doliczone cztery minuty.

• Gol, Dawid Kownacki! 3:1 dla Polaków i oby to był koniec emocji na dzisiaj! Wywieziemy trzy punkty z Helsinek!

• Rzut karny dla Polski, fantastycznie wywalczył go Kamil Jóźwiak, który wymusił faul bramkarza! Kartka dla Hugo Keto!

• Gra Polaków w tym etapie spotkania nie jest porywająca, ale w tym momencie nie musi taka być – teraz ważne jest by dowieźć zwycięstwo. Zostało już tylko kilka minut.

• Drugi raz w tym meczu Polaków ratuje słupek – tym razem po potężnym strzale z dystansu! Ależ było blisko!

• Na ostatnie minuty tego meczu Anselmiego Nurmelę zmienia Aapo Halme.

• Przerwa w grze, jeden z gospodarzy nabawił się urazu.

• Stoper Legii z kolejnym golem, druga bramka środkowego obrońcy, nie zdarza się to często! Zawodnik grający z numerem 3. wykorzystał zamieszanie pod bramką po stałym fragmencie gry i dobił strzał z dystansu, dzięki czemu znów prowadzimy!

• Niemożliwe! 2:1 dla Polski, kolejny gol Mateusza Wieteski po rzucie rożnym!

• Paweł Bochniewicz z żółtą kartką za faul tuż przed naszym polem karnym.

• Tymczasem Dania prowadzi na Litwie. Mistrzostwa się oddalają...

• Jak padł gol? Katastrofalne zachowanie naszej obrony pozwoliło fińskiemu rezerwowemu oddać bardzo precyzyjny strzał, który wpadł do siatki tuż przy słupku.

• Co się stało... Lassi Lappalainen i już 1:1.

• Piłkę z narożnika boiska dośrodkował Bartosz Kapustka, trafiając prosto na głowę obrońcy Legii Warszawa. Ten pewnym strzałem głową posłał piłkę do siatki!

• Goool! Mateusz Wieteska! 1:0 dla reprezentacji Polski!

• Mikael Soisalo! Doskonałe podanie prostopadłe pod naszą bramkę, napastnik spóźnił się o dosłownie centymetry!

• Kolejna roszada. Bartosz Kapustka zmienia Filipa Jagiełło.

• Zmiana w reprezentacji Polski. Boisko opuszcza Sebastian Szymański, a w jego miejscu na placu gry melduje się Konrad Michalak.

• I znowu okres lepszej gry gospodarzy, którzy momentami zamykają naszych reprezentantów w ich polu karnym. Źle to wygląda.

• Paweł Bochniewicz ofiarnym wślizgiem ratuje Polaków przed utratą gola! Obrońca blokuje strzał z dosłownie kilku metrów!

• Jeszcze raz z dystansu, tym razem Jakub Łabojko – odbija do boku bramkarz!

• Bardzo niecelne uderzenie Pawła Stolarskiego z 27 metrów.

• Kamil Pestka złapany na spalonym przy linii końcowej.

• Gramy!

• W przerwie Ilmariego Niskanena zmienia Lassi Lappalainen.

• Koniec pierwszej, bardzo słabej w wykonaniu Polaków połowy. Czas się obudzić, czasu zostało niewiele!

• Koszmarne uderzenie Dawida Kownackiego z rzutu wolnego z 23 metrów. Piłka przelatuje wysoko nad bramką.

• Pierwsza połowa powoli dobiega końca i Polacy mogą mówić o szczęściu, że nie schodzą do szatni przegrywając. Biało-czerwoni prezentują przerażający marazm w ofensywie.

• Ależ było blisko gola dla Finlandii! Piłka trafiła w słupek po uderzeniu Mikaela Soisalo z dosłownie kilku metrów!

• Finowie ze spokojem wymieniają podania na naszej połowie.

• Dawid Kownacki! Kapitan reprezentacji popisał się efektownym rajdem w kierunku bramki gospodarzy i uderzył tuż obok słupka!

• Sebastian Szymański przedarł się pod bramkę Finów i dośrodkował mocno piłkę, starał się odnaleźć kolegę ale trafił prosto w nogi obrońcy, po chwili piłka zostaje wybita.

• Saku Ylatupa wpadł w nasze pole karne i uderzył tuż nad poprzeczką.

• Polacy przestali atakować, teraz trochę lepiej radzą sobie Finowie – czas się obudzić!

• To mogło być 1:0 dla Finlandii! Kaan Kairinen znalazł się w doskonałej sytuacji po błędzie naszej obrony i w sytuacji sam na sam przerzucił piłkę nad poprzeczką!

• Nic z tego – po krótkim zamieszaniu grę wznowi Kamil Grabara.

• Kolejny zablokowany strzał i kolejny korner dla Finlandii.

• Teraz to Finowie starają się odzyskać posiadanie, ale ich akcje ofensywne póki co nie potrafią zagrozić polskiej bramce.

• Anselmi Nurmela z pierwszą żółtą kartką za przerwanie kontrataku Polaków.

• Pierwsza groźna akcja Finów. Po bardzo mocnym strzale z dystansu piłka odbija się od Pawła Stolarskiego, gospodarze mają rzut rożny!

• Póki co przeważają biało-czerwoni, czekamy na kolejne sytuacje strzeleckie.

• Kamil Jóźwiak walczył o piłkę przy linii końcowej, ale nie udało mu się wywalczyć choćby rzutu rożnego.

• Doskonały strzał Jakuba Piotrowskiego z około 20 metrów, efektownie piłkę do boju odbija Hugo Keto!

• Kamil Jóźwiak! Młody lechita nie trafił w bramkę z dosłownie kilku metrów po kombinacyjnej akcji w polu karnym Finlandii! Ależ ten mecz mógł się rozpocząć!

• Zaczynamy spotkanie, przy piłce Polska!

• Obie drużyny meldują się na murawie stadionu HJK Helsinki!

• Sędzią głównym spotkania będzie pan Stephan Klossner ze Szwajcarii.

• Rezerwowi Polski: Bartłomiej Drągowski, Bartosz Kapustka, Paweł Tomczyk, Konrad Michalak, Kamil Dankowski, Dominik Jończy i Patryk Klimala.

• Rezerwowi Finlandii: Santeri Hostikka, Marc Nordqvist, Abukar Mohamed, Lassi Lappalainen, Aapo Halme, Eero-Matti Auvinen i Eetu Vertainen.

• Znamy składy obu zespołów!

• Dzień dobry, zaczynamy relację live z meczu Finlandia – Polska reprezentacji do lat 21!

Piotr Bernaciak

1/3
przejdź do galerii

©Bartek Syta

Finlandia U-21 – Polska U-21 ONLINE. Eliminacje młodzieżowych mistrzostw Europy. Reprezentacja młodzieżowa. Już dziś w Helsinkach nasza reprezentacja do lat 21 zmierzy się z Finlandią i musi zwyciężyć, by dalej myśleć o awansie i przede wszystkim poprawić nastroje kibiców po fatalnym remisie z Wyspami Owczymi. Relacja NA ŻYWO w GOL24!

El. ME U-21: Polska - Finlandia ONLINE

Remis z Wyspami Owczymi był wynikiem naszej niezwykle nieskutecznej gry. Zgodnie z oczekiwaniami kibiców młodzi Polacy mieli sporą przewagę, niemal nie schodzili z połowy rywali, naciskali, ale cóż z tego, skoro nie potrafili strzelić przynajmniej jednego gola więcej niż Farerzy. Wydawało się, że jest to obowiązkiem, który po prostu trzeba wykonać, jednak tak się nie stało.

Problemy z wykorzystywaniem stwarzanych przez siebie sytuacji Polacy mieli już w poprzednim meczu eliminacji. Z Litwą udało się szczęśliwie wygrać po jedynej bramce Dawida Kownackiego, napastnik Sampdorii i kapitan młodzieżowej reprezentacji wpisał się na listę strzelców także w spotkaniu z Wyspami Owczymi, kiedy wykorzystał rzut karny. Było to jednak jedyne trafienie naszej reprezentacji w tym spotkaniu, a skoro nie potrafimy strzelić choćby jednego gola z gry w meczu z takim rywalem, to zdecydowanie jest nad czym pracować.

Warto spojrzeć na skład, jaki do boju w ostatnim meczu posłał do boju Czesław Michniewicz, bo wydaje się, że zmiany są po prostu potrzebne. Nieco słabszy niż zazwyczaj skład można tłumaczyć oszczędzaniem sił na mecz z Finami, ale tym razem lekceważenie siły rywala okazało się zgubne. Zdecydowanie za późno na boisko wszedł Sebastian Szymański, jak również prezentujący ostatnio wyśmienitą formę Kamil Jóźwiak. Na boisku wcale nie pojawił się Konrad Michalak, który mógł dodać drużynie świeżości. Na murawę w pierwszym składzie wyszło tylko trzech zawodników typowo ofensywnych, czyli wspomniany Dawid Kownacki, Bartosz Kapustka i Paweł Tomczyk – mało, jak na rywala na papierze dużo słabszego.

Przed dzisiejszym meczem należałoby więc dokonać nieco więcej zmian. Trzeba postawić na ofensywę, bo następne porażki mogą skutkować utratą szansy na bezpośredni awans na mistrzostwa. Co prawda obecnie Polacy znajdują się jeszcze w czwórce najlepszych zespołów zajmujących drugie miejsca, co również daje bilety na Euro U-21, ale z drugiej strony w tej klasyfikacji nasi reprezentanci zajmują ostatnie miejsce dające awans.

Czesław Michniewicz miał kilka dni na przemyślenia po kompromitującym remisie i możemy tylko mieć nadzieję, że w meczu z Finlandią, czyli na papierze zespołem również od nas słabszym, uda się wywalczyć jakże ważne trzy punkty. Poza zwycięstwem wypatrywać będziemy także oznak poprawy w grze. Sytuacje są tworzone, za to trzeba naszych piłkarzy pochwalić, jeśli tylko poprawie ulegnie ich wykorzystywanie, o trzy punkty w Helsinkach powinniśmy być spokojni.

Spotkanie pokaże na żywo Polsat Sport Extra. Mecz w Finlandii rozpoczyna się o godz. 17.30, a na relację live zapraszamy już kilkanaście minut wcześniej do GOL24!

Co wiesz o systemie VAR? Rozwiąż QUIZ

Mecz Polska - Irlandia ONLINE. Stream internetowy NA ŻYWO. Darmowa transmisja w telewizji

Polska - Irlandia NA ŻYWO w TV i ONLINE. Gdzie oglądać mecz Polska - Irlandia TRANSMISJA STREAM LIVE