Fiorentina wygrała z Atalantą, 54 minuty Rafała Wolskiego

mgs
Rafał Wolski rozegrał dziś 54 minuty w barwach Fiorentiny przeciwko Atalancie Bergamo, a na boisko wybiegł w wyjściowej jedenastce. Był to jak dotąd najdłuższy występ Polaka na boiskach Serie A w oficjalnym meczu ligowym.

Wolski bardzo dobrze wykorzystał otrzymaną szansę i chociaż nie zdobył bramki, jego występ można zaliczyć do udanych. W 41. minucie spotkania po dośrodkowaniu Borjy Valero były piłkarz Legii doszedł do sytuacji strzeleckiej, ale piłka po jego uderzeniu odbiła się od poprzeczki. W tym momencie szybko zareagował Matias Fernandez, który dobiegł do futbolówki i skierował ją prosto do siatki rywala, wyprowadzając "Fiołki" na prowadzenie. Kilka minut po zdobyciu gola Polak został ukarany żółtą kartką, a na początku drugiej połowy został zmieniony przez Joaquina. Fiorentina ostatecznie wygrała z Atalantą 2:0, a drugą bramkę dołożył w 69. minucie Giuseppe Rossi.