Flota Świnoujście

0

Arka Gdynia

1

• Zobaczyliśmy dwa różne oblicza zarówno Arki jak i Floty. W pierwszej połowie znakomita Arka i przeciętna Flota, a w drugiej znakomita Flota i przeciętna Arka. Goście lepsi o jednego gola i to oni inkasują bardzo ważne 3 punkty. Flota bardzo skomplikowała swoją sytuację na dole tabeli, a Arka wskakuje na drugie miejsce w tabeli, gdzie zostanie przynajmniej do jutra, kiedy to GKS Katowice zmierzy się z GKS Bełchatów. Dziękuję za śledzenie relacji, do usłyszenia.

• Koniec! Arka wywozi 3 punkty ze Świnoujścia!

• Żółta kartka dla Niewiady za faul na Tomasiku. Arka dalej kradnie cenne sekundy

• Miszczuk zaczyna od bramki i kradnie cenne sekundy.

• Pruchnika zmienia Cichocki. Arka już tylko będzie się bronić.

• Dośrodkowanie z narożnika boiska całkiem niezłe, ale Niewiada i Hosek nawzajem sobie przeszkadzali i od bramki zacznie Miszczuk.

• Kowalski wybija piłkę na rzut rożny.

• 3 minuty doliczone

• Bodziony miękko dośrodkowuje na głowę Hoska, ten uderza głową, ale po raz kolejny świetna interwencja Miszczuka, który łapie piłkę.

• Flota stara się długimi piłkami stworzyć sobie szansę. Jak na razie w dwóch takich sytuacjach pod rząd, piłkę łapie Miszczuk.

• Piłkarze Arki grają trochę jakby myśleli tylko o tym by dowieźć to prowadzenie do końca.

• Kowalski dostał podanie od Marcusa i w trudnej sytuacji próbował dośrodkować, bardzo słabe to zagranie.

• Marcus wywalczył rzut wolny na połowie Floty. Do piłki podchodzi Cienciała i dośrodkowuje w pole karne do Ślusarskiego, ten jednak traci futbolówkę.

• Radzewicz ratuje teraz Arkę wybijając piłkę na rzut rożny. Zaspali trochę obrońcy Arki i szansę miał Kamiński.

• Tomasik jakimś cudem uniknął spalonego i ruszył lewą stroną. Zbyt mocno dośrodkował zawodnik Arki i w efekcie piłka ląduje na aucie.

• Kowalski dostaje szansę w tym meczu, a zmienia Adriana Budkę.

• Rzut wolny dla Floty w środku pola, dośrodkowanie w pole karne. Spore zamieszanie ale Kamińskiemu udało się zamknąć akcję strzałem głową. Bardzo niecelne uderzenie.

• Bardzo długie dośrodkowanie w pole karne Floty i spokojnie łapie piłkę Brljak.

• Sędzia ze sporym opóźnieniem odgwizduje faul na Budce w środku pola.

• W Arce też przydałyby się zmiany, ale ekipa z Gdyni cierpi na niedobory kadrowe.

• Zmęczonego Bartosza Śpiączkę zmienia Sebastian Kamiński.

• Grzelak dośrodkowuje na głowę Śpiączki, a ten uderza minimalnie ponad bramką.

• Tomasik popędził lewą stroną, i zagrał po ziemi na piąty metr. Tam jednak nie było żadnego z kolegów i piłkę wybił obrońca Floty.

• Kieruzel uderza z rzutu wolnego w mur, a piłkę poza pole karne wybija Radzewicz.

• Złe zagranie Budki z prawej strony i z akcją ruszają gospodarze. Efekt? Juraszek fauluje Arifovicia przed polem karnym Arki i mamy rzut wolny i żółtą kartkę.

• Fatalny błąd Gusocenki, który stracił piłkę, a z kontrą ruszył Ślusarski. Napastnik Arki jednak bardzo niedokładnie zagrał do Marcusa i żółto-niebiescy tracą piłkę.

• Flota do tej pory traciła najwięcej bramek w ostatnich 15 minutach gry. Czy i dzisiaj tak się stanie?

• Ślusarski postawił na strzał ze znacznej odległości, ale piłka minęła bramkę w sporej odległości.

• Kibice Arki głośno wspierają swój zespół śpiewając "Hej Arka gol!"

• Opałacz umiejętnie blokował Ślusarskiego i od bramki zacznie Flota.

• Flota przechodzi na dwóch napastników. Kolendowicza zmienia Hosek.

• Protesty teraz Bodzionego, który twierdzi, że Juraszek zagrał ręką. Nie ma rzutu karnego, ani wolnego, jest aut dla Floty.

• Aleksandra zmienia Marcus da Silva.

• Obudziła się Arka, Szwoch dośrodkował z prawej strony na głowę Ślusarskiego, ale ten uderza głową niecelnie.

• Nie układa się współpraca Budki ze Ślusarskim. Sporo niedokładności w podaniu tego drugiego. Obaj panowie się nie zrozumieli.

• Bodziony dośrodkowuje po tym rzucie rożnym. Do piłki dochodzi Gusocenko, ale uderza głową niecelnie.

• Radzewicz fatalnie pomylił się pod polem karnym. Na szczęście dla Arki jego błąd naprawił Sobieraj i tylko rzut rożny dla gospodarzy.

• Ojj gorąco zaczyna robić się pod bramką Arki. Flota coraz śmielej sobie poczyna w tym meczu.

• Kapitalnie broni Miszczuk! Najpierw odbił strzał Bodzionego, a potem dobitkę Arifovicia! Drugi z zawodników Floty był na spalonym, więc i tak gola by nie było.

• Ależ piękna klepka Floty przed polem karnym Arki, w efekcie Kolendowicz wyszedł sam na sam z Miszczukiem, ale bramkarz Arki był górą w tym pojedynku.

• Arka trochę wycofana, jakby zbyt pewna siebie. To Flota ma inicjatywę w drugiej połowie.

• Długa piłka w pole karne Floty, ale nic z tego nie wyszło dla Arki. Opałacz ze spokojem zgrał piłkę głową do bramkarza.

• Niewiada fauluje Tomasika w środku pola. Sporo mamy dzisiaj fauli.

• Bodziony ruszył z piłką w środku pola i zdecydował się na strzał z 20 metrów. Piłka minęła bramkę o kilka metrów.

• Grzelak uderzył z powietrza bardzo mocno, ale również bardzo niecelnie.

• Kolejna szansa dla Floty. Kolendowicz uderzył na bramkę, strzał zablokował Sobieraj, ale piłka trafiła jeszcze do Arifovicia. Sędzia odgwizdał jednak spalonego.

• Po zagraniu ręką przez Aleksandra mieliśmy rzut wolny dla Floty na wysokości pola karnego. Dośrodkowanie na krótki słupek wybił Sobieraj.

• Ależ było teraz groźnie, w sporym zamieszaniu na 11 metrze z piłką znalazł się Niewiada, ale jego uderzenie ofiarnie zablokował Tomasik.

• Mokwa otoczony obrońcami Arki na prawym skrzydle wywalczył rzut rożny.

• Nic nie wyszło z tego rzutu rożnego, dobrze kryli obrońcy Floty.

• Aleksander dostał piłkę w polu karnym, zaczął drybling z obrońcami po czym dośrodkował, ale to dogranie zablokował obrońca i mamy rzut rożny.

• Kolejny faul w środku pola, tym razem faulowany Pruchnik przez Kolendowicza.

• Flota się stara, ale brakuje precyzji. Tym razem Śpiączka zagrywa prostopadłą piłkę w pole karne i znowu dobrze wychodzi Miszczuk.

• Znakomita prostopadła piłka do Śpiączki, który sprintem ruszył w pole karne Arki, ale ubiegł go dobrym wyjściem Miszczuk.

• Sobieraj w pojedynku z Arifoviciem pada na murawę i mamy rzut wolny w środku pola dla Arki.

• Grzelak zbyt mocno zagrywa do Opałacza w pole karne, z bramki wychodzi Miszczuk i spokojnie łapie piłkę.

• Tomasik przerwał akcję Floty wybijając w aut.

• A kibice Arki śpiewają: "Gramy u siebie" i "piłka nożna dla kibiców"

• Dośrodkowanie na długi słupek z lewej strony gdzie był Śpiączka. Zawodnik Floty uderzył głową, ale piłkę łapie Miszczuk.

• Flota ruszyła z akcją, Cienciała interweniuje i wybija w aut.

• Drugą połowę rozpoczęła Arka.

• Trener Baniak reaguje na sytuację na boisku i Pułkę zastępuje Bodziony.

• Garść statystyk: Strzały celne 1-2 Strzały 1-5 Rzuty rożne 2-5

• Dobra pierwsza połowa, szczególnie w wykonaniu Arki. Na dużą pochwałę zasługują napastnicy gości i środek pola. Arka miała więcej sytuacji, częściej zagrażała bramce Floty. Na pewno będzie się mówiło o sytuacji z początku meczu, kiedy to Niewiada trafił do bramki, ale sędzia odgwizdał faul. Czekamy na drugie 45 minut, oby było jeszcze lepsze.

• Grzelak dośrodkował, Sobieraj wybił, a sędzia zakończył pierwszą połowę. Jak na razie 1:0 dla Arki.

• Tym razem stały fragment gry dla Floty, rzut wolny wykona Grzelak.

• Pruchnik z rzutu rożnego dośrodkowuje wprost na głowę Aleksandra, a piłka minimalnie mija bramkę!

• Znowu dwójkowa akcja Szwoch-Budka, podobna do tej, która dała bramkę. Tym razem Szwoch wywalczył tylko rzut rożny.

• Grzelak faulowany w środku pola przez Szwocha.

• Pułka stracił piłkę na rzecz Szwocha i z kontrą ruszyła Arka. Nic jednak z tego nie wyszło, gdynianie wciąż przy piłce, spokojnie rozgrywają.

• Bramka Ślusarskiego jest to 35. gol Arki w tym sezonie. Gdynianie liderują pod tym względem w pierwszej lidze.

• Była szansa dla Floty, ale znowu Juraszek świetnie blokował piłkę aż ta wyszła poza boisko.

• Szwoch pokazał to czego się od niego oczekuje. Po zagraniu od Budki spokojnie wbiegł w pole karne i znakomicie wypatrzył Ślusarskiego. Były napastnik Lecha tylko przyłożył głowę i mamy bramkę.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! 1:0 dla Arki a strzelcem Ślusarski!

• Sobieraj dosyć optymistycznie podszedł do tej sytuacji i postanowił uderzyć z 25 metrów. Piłka po ziemi bardzo powoli minęła bramkę.

• Grzelak uderza z około 30 metrów, ale na posterunku Miszczuk, który paruje piłkę do boku.

• Arifović fauluje Szwocha, jest to już piąty faul tego zawodnika, w tym meczu.

• Arka odzyskała piłkę na połowie Floty, ale zbyt dużo było niedokładności przy rozgrywaniu tej akcji. Szwoch trochę się zamotał i piłka w posiadaniu Floty.

• Krótkie rozegranie, piłka wraca do Pruchnika, ale dośrodkowanie wybija obrona.

• Tomasik chciał wstrzelić piłkę w pole karne, ale obrońca wystawił nogę i będzie rzut rożny dla Arki.

• Cienciała ruszył z akcją prawą stroną, minął jednego obrońcę, ale Gusocenki już nie ograł. Aut dla Arki.

• Radzewicz założył "siatkę" Mokwie na lewej stronie, ale ostatecznie to obrońca Floty był górą i wybił piłkę wślizgiem.

• Grzelak zagrał prostopadłą piłkę do Kolendowicza. Sobieraj w pojedynku z zawodnikiem Floty wydawało się, że ma wszystko pod kontrolą, ale Kolendowicz w ostatniej chwili zdołał dośrodkować, jednak bez efektów.

• Ślusarski ruszył lewą stroną, postanowił dośrodkować, ale piłka zatrzymała się na Kieruzelu, który efektownym szczupakiem wyekspediował ją poza boisko.

• Dwie piłki na boisku, ale sędzia nie przerywa gry.

• Na poziom widowiska nie możemy na razie narzekać. Mamy sytuacje bramkowe, sporo walki, coś czego oczekujemy po pierwszej lidze. Wrażenie robi jak zawsze Ślusarski, który biegnie za każdą piłką.

• Ślusarski wyprowadzał kontrę, ale sfaulował go Arifović.

• Opałacz dośrodkowuje w pole karne, ale Juraszek wybija piłkę.

• Szwoch wyłożył się w polu karnym, ale o rzucie karnym nie mogło być mowy.

• Jak na razie Flota z siedmioma faulami. Zawodnicy Arki ani razu nie sfaulowali zawodnika Floty.

• Po rzucie rożnym i dośrodkowaniu Pruchnika, obrońcy Floty wybili piłkę na 40 metr, tam był Szwoch, który zdecydował się na strzał. Piłka minimalnie minęła bramkę.

• No i Arka zdołała wywalczyć rzut rożny po wrzucie z autu.

• Gusocenko wybija piłkę w aut i będzie szansa dla Arki.

• Opałacz wpadł w pole karne, ale znakomicie przyblokował go Juraszek i nie będzie nawet rzutu rożnego dla Floty.

• Zaryzykuję stwierdzenie, że kibiców Arki jest dzisiaj więcej niż pozostałych kibiców na stadionie. Do tego głośny doping, można powiedzieć, że Arka gra u siebie.

• Tym razem obrońcy Floty nie dali się nabrać na dośrodkowanie Pruchnika i wybijają piłkę poza pole karne.

• Pruchnik wywalczył rzut rożny nabijając obrońcę Floty.

• Ależ to była szansa dla Arki! Budka ruszył prawym skrzydłem, zagrał do Aleksandra, a ten idealnie zagrał prostopadłą piłkę do Ślusarskiego. Były napastnik Lecha w sytuacji sam na sam uderzył minimalnie obok bramki.

• Pułka zagrał prostopadłą piłkę w pole karne, ale zbyt mocno i futbolówka wychodzi poza boisko. Od bramki zacznie Miszczuk.

• Rzuchowskiego na pewno dzisiaj nie zobaczymy na boisku, pomocnik Arki właśnie odbywa ćwiczenia rehabilitacyjne obok ławki rezerwowych.

• Grzelak zagrał długą piłkę do Kolendowicza, ale dużym doświadczeniem wykazał się Sobieraj, który umiejętnie zablokował zawodnika Floty.

• Piłka w siatce po rzucie rożnym ale gol nieuznany. Dośrodkowanie z narożnika boiska na głowę Niewiady, ale ten odepchnął rękoma obrońcę Arki i sędzia odgwizdał faul.

• Świetne dośrodkowanie Mokwy z prawej strony do Kolendowicza, ale Pruchnik świetnie zablokował strzał zawodnika Floty.

• Na moment uspokoiła się gra, oba zespoły starają się utrzymać przy piłce jak najdłużej.

• Świetne dośrodkowanie na 11 metr Pruchnika z rzutu rożnego, tam był niepilnowany Ślusarski, ale uderzył głową wysoko ponad bramką.

• Aleksander po wrzucie z autu znalazł się z piłką w polu karnym, dośrodkował, ale to dogranie zablokowane przez obronę i mamy rzut rożny dla Arki.

• Arka krótko rozegrała rzut wolny, po chwili Pruchnik zagrał miękką piłkę w pole karne ale niedokładnie i piłka w rękach bramkarza.

• Pułka fauluje Ślusarskiego w środku pola.

• Opałacz stracił piłkę na własnej połowie przy wyprowadzaniu akcji, przejął ją Ślusarski, ale nic z tej akcji nie wyszło i po niedokładnym podaniu przy futbolówce znowu zawodnicy gospodarzy.

• Tomasik spróbował strzału z 30 metrów, piłka zrobiła kozioł tuż przed bramkarzem, ale pewnie łapie piłkę golkiper gości.

• Grzelak znakomicie dośrodkował z prawej strony, ale żaden z zawodników Floty nie zdołał zamknąć tej akcji strzałem.

• Dośrodkowanie Grzelaka z rzutu rożnego w dużym zamieszaniu wybija obrona Arki. Jeszcze jedna szansa dla Floty, która nie pozwoliła Arce wyjść z piłką z własnej połowy.

• Pierwsza akcja Floty, Radzewicz próbował blokować skrzydłowego Floty, ale gospodarze wywalczyli rzut rożny.

• Losowanie wygrał kapitan Arki, więc mecz od środka zaczęła Flota.

• Obie ekipy już na murawie, a kibice Arki zaznaczają swoją obecność: "Jesteśmy zawsze tam..."

• Znamy już składy, za 5 minut zaczynamy

• Flota to dla Arki, przynajmniej w przeszłości, był bardzo trudny rywal. W tym sezonie udało się przełamać Arkowcom złą passę i wygrali u siebie aż 3:0. Czy dzisiaj uda im się powtórzyć ten wynik?

• Żółto-niebiescy będą bardzo mocno wspierani przez swoich kibiców. Kibice Arki zapełnią klatkę gości w całości.

• Skoro już wspomnieliśmy Pruchnika, oto co miał do powiedzenia przed tym meczem:

Jedziemy z nastawieniem, aby wygrać to spotkanie. Musimy wygrywać kolejne spotkania w lidze, aby realnie myśleć o awansie. Dla nas to kolejny ważny mecz, jak każdy inny. Gonimy czołowe zespoły i dla nas najlepszym osiągnięciem będą 3 punkty.
  • W zespole Arki pod znakiem zapytania stoi zestawienie środka pola. Rzuchowski wprawdzie pojechał do Świnoujścia, ale w środowym meczu schodził z boiska z urazem. Być może wreszcie szansę od pierwszej minuty dostanie Pruchnik, notabene były gracz Floty, ale chyba najczęściej asystujący piłkarz Arki.

• Trener Sikora zabrał do Świnoujścia tylko siedemnastu zawodników. Poza kadrą znaleźli się między innymi Paweł Oleksy, czy Michał Szromnik, obaj z powodu kontuzji. Kibice Arki na pewno czekają na powrót Marcusa da Silvy do pierwszego składu, który w środowym meczu zdobył wyrównującą bramkę.

• Arka na pewno czuje w nogach środowe spotkanie Pucharu Polski z Miedzią. Żółto-niebiescy większą część meczu zmuszeni byli grać w osłabieniu.

• Marek Niewiada, kapitan Floty przewiduje ciężki mecz:

W sobotę szykuję się ciężkie starcie. Mecz walki. Jesteśmy jednak mocni fizycznie i psychicznie, a przed własną publicznością trzeba wygrywać. Nieważne kto do nas przyjeżdża, zawsze musimy walczyć o zwycięstwo.
  • Flota jak na razie okupuje 13. miejsce w tabeli. Jest to dość duże zaskoczenie, gdyż w ostatnich sezonach ekipa ze Świnoujścia zawsze była jedną z drużyn walczących o awans. Wiosna dla Wyspiarzy układa się nieźle, najpierw 3 punkty z Miedzią Legnica, a potem bezbramkowy remis z liderem 1. ligi czyli Górnikiem Łęczna.

• Zeszły weekend znakomicie ułożył się dla Arki, która pokonała Wisłę Płock 2-1 i dzięki potknięciom głównych rywali zbliżyła się do awansu. Obecnie Arkowcy zajmują 3. miejsce w tabeli.

• Dzisiaj jesteśmy w Świnoujściu gdzie miejscowa Flota podejmie gdyńską Arkę. Na pewno czeka nas ciekawy i wyrównany mecz.