Flota Świnoujście

0

GKS Katowice

0

• Ostatni gwizdek Marka Karkuta. Po wyrównanym meczu Flota bezbramkowo remisuje z GKS-em.

• Zakotłowało się przy bramce GKS-u. Niewiada przyjął piłkę z rogu na klatkę piersiową i uderzył, ale Napierała ofiarnym wślizgiem ratuje zespół od straty punktów!

• Sędzia techniczny na swojej tablicy świetlnej pokazał, że mecz zostanie przedłużony o 180 sekund.

• Zalepa ukarany żółtkiem, bo sprowadził do parteru Rakelsa. Jest rzut wolny, będzie bezpośrednie uderzenie. Odległość bliska, ok. 19 metrów, ale prosto w mur.

• Szalamberidze daje o sobie znać. Zdecydował się na uderzenie po ziemi z 19 metrów, lecz było one bardzo niecelne.

• Marczew faulował Sobotkę. Bułgarr rozkłada ręce, a kibice gwiżdżą w ramach protestu.

• Stefański za Chwalibogowskiego.

• Rakels wyszedł sam na sam, ale Melon fantastycznie broni! Razem z Sabelą są w fantastycznej dyspozycji. Wielkie brawa dla gości za tę akcję!

• Szalamberdze za Opałacza.

• Szykuje się podwójna roszada we Flocie. Na murawie zameldują się Weselin Marczew i Koba Szalamberidze.

• Okazało się, że uraz Kowalczyka jest poważniejszy i został odwieziony do szpitala. W jego miejsce wszedł Kamil Szymura. Mamy nadzieję, że nic doświadczonemu zawodnikowi się nie stało.

• Zmiana ofensywna we Flocie. Boisko opuści Udarević, a wejdzie za niego Nnamani. Formacja zmieni się na 4-4-2. Słychać było też z ust Krzysztofa Pawlaka "Szykuj Marczewa". Czyżby Flota grała trzema napastnikami?

• Kowalczyk po walce powietrznej nie podnosi się z boiska. Został zniesiony na noszach. Chyba już nie będzie mógł grać.

• Jasiński uderza po błyskawicznym kontrataku Floty, lecz Sabela wyśmienicie broni! Sabela ma dzisiaj "dzień konia".

• Dobrą okazję będą mieć katowiczanie po faulu Patryka Fryca. Stały fragment gry wykonał Chmiel, uderzył bezpośrednio, ktoś trącił piłkę i wpadła do siatki, ale był spalony!

• Wraz z drugą częścią spotkania uaktywnił się Ostalczyk. Raz po raz nęka prawą stronę defensywy przyjezdnych.

• Ostalczyk popędził skrzydłem, minął obroncę, zacentrował, dobiegł do piłki Jasiński i kropną, ile sił w nogach, ale jego strzał został zablokowany!

• Niewiada, długa piłka w kierunku Arifovica, ale szybszy był Sabela, krzycząc chwilę wcześniej "moja".

• Upomnienia nam się posypały. Teraz ukarany żółcią został Gierczak za faul na granicy 20 metra od bramki Sabeli. Flota miała rzut wolny, ale Bodziony uderzył prosto w mur.

• Żółtko dla Zachary za przeszkadzanie w wykonaniu autu przez Jasińskiego.

• Fanatastyczne uderzenie Niewiady głową z rzutu rożnego! Świetnie interweniował Sabelę, który odbił piłkę na lewą stronę.

• Rzut wolny dla gości. Wykonawcą był Damian Chmiel, który podkręcił piłkę bezpośrednio na bramkę Melona, ale piłkarz GKS włożył za mało siły.

• Od razu mamy zmianę w szeregach gości. Kaciczaka zastąpi Sobotka.

• Rozpoczyna się druga część meczu. Teraz Flota będzie atakować po prawej połowie, a GKS po lewej.

• Koniec pierwszej połowy.Będzie najprawdopodobniej padać. Mamy nadzieję, że ta ulewa pozytywnie wpłynie na poczynania zawodników.

• Sędzia doliczył jedną minutę. Chwilę potem był groźny strzał Bodzionego, ale trafił w Napierałę!

• Groźna okazja gości! Rakels nie trafił czysto w piłkę na 19 metrze! Kibice mogą odetchnąć z ulgą.

• Napierała za wysoko podniósł nogę. Jeszcze kilka centymetrów i trafiłby w głowę środkowego pomocnika "Wyspiarzy". Brzydkie, choć nieświadome, zagranie.

• Widowisko nam zbrzydło. Co druga akcja przerywana nieprzepisowo. Widzowie żałują wydanych 20 złotych na bilet.

• Fryc powalił na ziemię Chwalibogowskiego. Sędzia oznajmił młodemu zawodnikowi Floty, że to jest ostatni raz, a kolejny skutkować będzie kartką. Rzut wolny dla "Gieksy" wykonany przez Gierczaka, ale Melon łapie pewnie "biedronkę".

• Żółta kartka dla Bodzionego za faul na .. Kaciczaku

• Groźna bomba w boczną siatkę Bodzionego, który zabrał futbolówkę Kaciczakowi. Kaciczak nie ma dziś dobrego dnia.

• Pierwsza kartka w tym starciu. Ukarany "żółtkiem" został Hołota za kopnięcie Jasińskiego.Było słychać donośne "ała" lewego obrońcy "Wyspiarzy".

• Mecz przypomina szachy. Gra toczy się głównie na środku boiska. Nie ma klarownych sytuacji. Kibice mogli przynieść ze sobą poduszki.

• .Śmiała próba Arifovica z 30 metrów. Sabela nie musiał reagować, odprowadził tylko piłkę wzrokiem.

• Świetny rajd Cholerzyńskiego, minął dwóch zawodników, ale podanie do wysuniętego Rakelsa było niedokładne.

• Wrzutka Chyły, pewnie Witold Sabela.

• Mało widoczny na prawym skrzydle Chwalibogowski wyprzedził obrońcę gospodarzy i wrzucił na pole karne do nikogo.

• Przewinienie Gierczaka na Bodzionym. Będziemy mieć rzut wolny. Wykonawcą okazał się Ostalczyk, który posłał piłkę bezpośrednio na bramkę. Sabela dobrze broni. Golkiper przyjezdnych jest dziś bardzo pewny w swoich decyzjach.

• Zawodnicy prezentują ostry futbol, jednakże nikt jeszcze nie obejrzał żółtego kartonika.

• W klasyfikacji strzałów w "światło" bramki 1:1. Bohater ostatniej akcji uderzył mocno, ale na posterunku był Witold Sabela. Znakomita interwencja!

• Uderzenie Arifvofica po centrze Ostalczyka, ale Ensar przedtem przyjął piłkę ręką.

• Mamy do odnotowania pierwszy celny strzał w tymże meczu. Tym "zwycięzcą" okazał się Damian Chmiel, który trafił prosto w Melona.

• Można powiedzieć wprost - Flota przeważa. Spokojnie rozgrywa akcje na połowie rywala.

• Kowalczyk na połowie boiska dostrzegł Dennisa Rakelsa w towarzystwie Sebastiana Zalepy. Ten pierwszy posłał "biedronkę" w jego stronę, jednakże Rakels był na spalonym. Denis ma do arbitra pretensje, ale nie wiemy, czy uzasadnione.

• GKS w obronie gra bardzo niepewnie z powodu wysokiego pressingu "Wyspiarzy". Może to skończyć się za którymś razem katastrofalnym błędem.

• Dobra akcja Ostalczyka po skrzydle, już był w polu karnym, tylko że Napierała był na posterunku. Pierwszy rzut rożny w tym meczu, ale szybko niebezpieczeństwo zażegnał środkowy obrońca gości.

• Daniel Chyła wyłuskał piłkę na środku boiska i natychmiast chciał podać do wybiegającego Ostalczyka, lecz ten cross był za mocny.

• Drobna dygresja. Flota po raz trzeci w swojej historii gra w koszulkach z nazwiskami. Poprzednie dwa razy przegrała po 2:4.

• Szybki kontratak Floty po przejęciu Bodzionego. Krzysztof posłał daleką futbolówkę w kierunku Arifovica, lecz stoperzy "Gieksy" złapali go w pułapkę ofsajdową.

• Pierwszy faul w tym meczu. Był faulowany Bodziony na środku boiska.

• Arbiter z Warszawy gwiżdże po raz pierwszy. Gra rozpoczęta przez Flotę.

• Piłkarze już są gotowi do wyjścia na plac gry.

• Stadion "Wyspiarz" do końca rundy będzie mógł pomiescić tylko 1140 miejsc, przez co nie zobaczymy w Świnoujściu kibiców gości. Powodem takiej małej pojemności są budowy na trybunie południowej.

• Pogoda na wyspie Uznam jest w tzw. "kratkę". Co kilkanaście minut słońca wyłania i chowa się w chmurach. Zrobiło się zimniej w porównaniu z godzinami przedpołudniowymi. Miejmy nadzieję, iż bohaterzy dzisiejszego widowiska rozgrzeją nas do czerwoności.

• Flota dzisiaj wybiegnie w biało-niebieskich trykotach. Katowiczanie z kolei w żółto-czarnych.

• Ciekawostka związana z kontraktami. 30 czerwca w GKS-ie umowy wygasają aż 19-stu zawodnikom. We Flocie zaś 11-stu.

• Przyszedł czas na ławki rezerwowych. Dla odróżnienia wymienimy pierw przyjezdnych. GKS: Gorczyca, Szymura, Sobotka, Farkas, Kamiński, Wołkowicz oraz Stefański. Flota: Wesołowski, Kieruzel, Szalamberidze, Nnamani, Broź, Marczew i Bielecki.

• Zaskoczeniem może być obecność Melona na pozycji bramkarza w drużynie gospodarzy. Tydzień temu bronił Wesołowski, ale on tamten występ nie mógł zaliczyć do udanych, ponieważ został pokonany pięciokrotnie. Szkoleniowiec Floty, Krzysztof Pawlak liczy na to, że Artur Melon go nie zawiedzie. Zobaczymy, jak to będzie.

• Teraz wcześniej obiecane jedenastki obydwu ekip. Zaczynamy od Floty: Melon, Zalepa, Jasiński, Udarević, Opałacz, Niewiada, Fryc, Chyła, Bodziony, Ostalczyk oraz Arifovic. Ten ostatni strzelił dwa gole ostatnim spotkaniu z Łęczną. Nie zapominajmy również o GKS-ie. Śląski klub wybiegnie w następującym zestawieniu: Sabela, Napierała, Cholerzyński, Kowalczyk, Gierczak, Kaciczak, Hołota, Chwalibogowski, Zachara, Chmiel i Rakels.

• Dzisiaj, za około 40 minut, sędzia Marek Karkut gwizdnie po raz pierwszy w spotkaniu pomiędzy Flotą Świnoujście a GKS-em Katowice. Przed tym jednak pojawi się parę wpisów m.in. o liczbie kibiców czy też składach obydwu ekip. Ze Świnoujścia wita Państwa Mikołaj Baranek.