Flota Świnoujście 1 - 2 Zawisza Bydgoszcz

• Koniec spotkania. Flota przegrała u siebie z Zawiszą 1:2.

• Żółta kartka dla Oleksego.

• Aż 4 minuty doliczył sędzia z Warszawy.

• A także dla wprowadzonego przed kwadransem Jackiewicza.

• Kartka dla Misana za dyskusje z sędzią.

• Na boisku leży kontuzjowany Błażej Jankowski. Gospodarze sugerują, że bydgoszczanie grają na czas i celowo symulują faul.

• Ależ to była okazja dla Floty! Uderzenie Misana zahaczyło o słupek! Zawisza może mówić o sporym szczęściu.

• Ofensywnie usposobiona Flota naciska przyjezdnych jak tylko może. Bardzo aktywny jest Tomasik, który pracuje na całej długości boiska.

• Ostatnia zmiana w meczu: Martins Ekwueme wchodzi za Klofika.

• Zawisza zepchnięty do defensywy. Gospodarze po bramce złapali wiatr w żagle. Czy wystarczy im czasu na zdobycie bramki na wagę remisu?

• Tym razem upomniany Tomasik.

• Reaguje trener Zawiszy: Kamil Jackiewicz za Gevorgyana.

• Jankowski ogląda kartonik za faul w środku pola.

• GOOOOLLL!!! Kontaktowa bramka dla Floty! Precyzyjny strzał Ostalczyka zaskoczył Witana, który niepotrzebnie wyszedł z bramki!

• Indywidualna akcja na przebój wprowadzonego chwilę wcześniej pomocnika Floty, próba uderzenia zablokowana przez jednego z obrońców.

• Ostatnia zmiana we Flocie. Chyła schodzi, w jego miejsce Kamil Stachyra.

• Kibice Zawiszy cały czas głośno dopingują. Gra toczy się głównie w środku pola, mecz wyrównał się.

• Tomasik minął na lewym skrzydle obrońcę Zawiszy, dośrodkował w pole karne lecz nikt nie zamykał akcji.

• Niepotrzebna zabawa z piłką Hrymowicza i Witana omal nie zakończyła się utratą gola. Golkiper Zawiszy nastrzelił Misana, który ponownie nie był w stanie wykorzystać swojej szansy.

• Powinna być kontaktowa bramka dla Floty! Po fantastycznym rajdzie Misan znalazł się tylko przed bramkarzem jednak "podpalił się" i przestrzelił w wybornej sytuacji.

• Uderzenie z rzutu wolnego Pawła Zawistowskiego wyłapuje bramkarz Floty.

• W odpowiedzi korner dla miejscowych po którym bliski uderzenia głową był Ivan Udarević. W ostatniej chwili jeden z obrońców wybił mu piłkę sprzed nosa.

• Kolejny rzut rożny dla gości. Zawodnicy Floty wybijają piłkę przed własne pole karne.

• Zawisza nie zamierza ograniczać się tylko do obrony korzystnego rezultatu. Potwierdzeniem tego jest kolejna akcją, która wybiciem na rzut rożny musiał przerwać Tomasik.

• Defensorom Wyspiarzy urwał się Vahan Gevorgyan, lecz strzał był bardzo nieprecyzyjny.

• Od razu było niebezpiecznie i jęk zawodu na trybunach zajmowanych przez gospodarzy. Christian Nnamani uderzył centymetry obok słupka!

• ...a także Rafał Leśniewski zastąpił Wójcickiego w ekipie gości.

• ...Mateusz Broź wchodzi za Opałacza...

• Trzy zmiany po przerwie: Bodzionego zastępuje Damian Misan...

• Drugą połowę rozpoczęła Flota.

• Koniec pierwszej połowy. Zawisza prowadzi z Flotą 2:0. Gospodarzy czeka trudna druga odsłona, powiem będą grać w dziesiątkę.

• Za dyskusje z arbitrem drugą żółtą kartkę a w konsekwencji czerwoną ogląda Piotr Kieruzel! Flota będzie całą drugą połowę grać w osłabieniu!

• Minuta doliczona.

• Za faul ukazany Krzysztof Hrymowicz.

• Fantastyczna parada Witana, który ratuje teraz Zawiszę! Kąśliwie uderzał Piotr Tomasik.

• Środkiem przedarł się Nnamani, a Łukasz Skrzyński musiał ratować się faulem. Żółty kartonik dla byłego stopera Cracovii.

• Tym razem Oleksy naprawia błąd środkowych obrońców, którzy nie byli w stanie przejąć płaskiego dośrodkowania z lewego skrzydła.

• Nnamani szybko dobiegł na ustawionego na lewej stronie Oleksego, obrońca bydgoszczan musiał ratować się wybiciem piłki na aut.

• Żółta kartka dla Wójcickiego, który ostro potraktował Kalinowskiego.

• Flota stara się atakować, jednak cały czas brakuje tego ostatniego podania.

• Prosty techniczny błąd Rafała Kalinowskiego, który nie zdołał opanować podania od Opałacza.

• Faulowany przed polem karnym był Nnamani. Z rzutu wolnego uderzył Kieruzel, jednak uderzenie bardzo niecelne.

• Jak na razie niemal bezbłędnie sprawuje się obrona bydgoszczan. Teraz złapany na spalonym Christian Nnamani, który przejawia sporą ochotę do gry.

• Akcję Zawiszy przerywa zagranie ręką Marka Niewiady.

• Na trybunach słuchać doping TYLKO w wykonaniu kibiców Zawiszy, którzy już w komplecie 400 osób żywo dopingują swój zespół. Fani Floty w ogóle nie dopingują. Goście więc mogą się czuć jak u siebie.

• Uderzenie Jakuba Wójcickiego z 20 metrów przeszło nad poprzeczką bramki gospodarzy.

• Ponownie zbyt mocna centra autorstwa Ostalczyka.

• Nie popisał się teraz Łukasz Skrzyński, piłkę wyłuskał Bodziony, uderzył potężnie lecz futbolówka przeszła tuż obok bramki.

• Dośrodkowanie Patryka Klofika wyłapuje tym razem Alan Wesołowski. Groźne są szybkie kontrataki Zawiszy.

• Kontaktowego gola dla Floty zdobywa Krzysztof Bodziony, jednak sędzia słusznie odgwizdał pozycję spaloną.

• Piotr Kieruzel ukarany pierwszą żółtą kartką w tym meczu.

• Zbyt ostre dośrodkowanie Piotra Tomasika z rzutu rożnego wylądowało na siatce bramki Witana.

• W sektorze gości zasiada obecnie około 350 kibiców z Bydgoszczy, którzy niemal całkowicie wypełnili swoją trybunę.

• Niespodziewany i zabójczo skuteczny początek w wykonaniu gości. W pierwszych minutach to Flota miała lekką przewagę, ale skutecznością błysnęli podopieczni Janusza Kubota.

• GOOOOLLL!!!! Już 2:0!! Prostopadła piłka do Adriana Błąda, który wyszedł sam na sam z bramkarzem i leciutko przerzucił nad nim piłkę!!

• GOOOOLL!!! Skuteczną kontrę wyprowadził Zawisza!! Paweł Zawistowski dostawił nogę po płaskim dośrodkowaniu z lewej stron!

• Wydawało się, że będzie to stracona piłka, dopadł do niej niemal przy linii końcowej Daniel Chyła, uderzył natychmiastowo lecz na posterunku był Andrzej Witan.

• Akcja Tomasza Ostalczyka, który popędził lewym skrzydłem, posłał dośrodkowanie w pole karne, lecz padło łupem obrońców.

• Rozpoczynamy pierwszą połowę.

• Na murawie kończy się właśnie rozgrzewka. Na stadionie około 800-900 widzów, tylko miejscowych.

• Z kolei rezerwowi wśród gości to: Łukasz Zapała, Patryk Cuper, Szymon Maziarz, Rafał Piętka, Rafał Leśniewski, Martins Ekwueme, Kamil Jackiewicz.

• Na ławce Floty zasiadają: Paweł Waśków, Radosław Jasiński, Damian Misan, Mateusz Broź, Łukasz Mickiewicz, Jacek Paczkowski, Kamil Stachyra.

• Poznaliśmy już wyjściowe jedenastki obu zespołów.

• W Świnoujście idealne warunki do gry w piłkę, jest ciepło ale nie upalnie. Jak na razie na trybunach pustki. Nie widać jeszcze gości z Zawiszy, którzy dostali na to spotkanie pulę 400 biletów.

• Witamy w relacji na żywo ze szlagierowo zapowiadającego się meczu na zapleczu Ekstraklasy, w którym Flota Świnoujście podejmuje Zawiszę Bydgoszcz.