Flota wygrała w Polkowicach i liczy się w grze o Ekstraklasę

Piotr Szymański
Flota grała do końca w Polkowicach
Flota grała do końca w Polkowicach Patryk Solka (Ekstraklasa.net)
Szczęście uśmiechnęło się do Floty, która rzutem na taśmę zgarnęła komplet punktów z Górnikiem Polkowice. Złotego gola zdobył wprowadzony kilka minut wcześniej Daniel Dylewski. Dzięki zwycięstwu, piłkarze ze Świnoujścia tracą już tylko punkt do drugiego Podbeskidzia.

Górnik Polkowice 1:2 Flota Świnoujście - czytaj zapis relacji na żywo ze spotkania!

Przyjezdni wyszli na zasłużone prowadzenie w 16. minucie, gdy Damian Misan wykończył precyzyjnym strzałem głową dośrodkowanie Tomasza Ostalczyka. Gospodarze odpowiedzieli już pięć minut później. Po zamieszaniu przed polem karnym Floty, Mateusz Piątkowski po podaniu Macieja Sobonia doprowadził do wyrównania.

W zespole z Pomorza świetną partię rozgrywał bramkarz Krzysztof Żukowski, który kilka razy uchronił swój zespół przed stratą gola, broniąc w sytuacjach sam na sam. Natomiast Górnik od 70. minuty musiał grać w osłabieniu, gdyż drugą żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną otrzymał wprowadzony jeszcze w pierwszej połowie Kamil Wacławczyk.

Tuż przed końcem regulaminowego czasu, bohaterem Floty został Daniel Dylewski, który wykorzystał błąd golkipera polkowiczan, Sebastiana Szymańskiego i zapewnił niezwykle ważne trzy punkty dla podopiecznych Petra Nemeca.

Górnik Polkowice - Flota Świnoujście 1:2
Gole: 0:1Misan 16
1:1 Piątkowski 22
1:2 Dylewski 89
Górnik: Szymański - Kokoszka (90' Tumicz), Mróz (17' Wacławczyk), Breznican, Opałacz - Piotrowski (74' Bancewicz), Salamoński, Chyła, Soboń, Sierpina - Piątkowski
Flota: Żukowski - Tomasik, Mazurkiewicz, Udarević, Krajanowski - Ostalczyk (90' Falisiewicz), Pruchnik, Bodziony (81' Niewiada), Niedziela - Arifović, Misan (85' Dylewski)
Żółte kartki: Wacławczyk, Soboń, Opałacz - Krajanowski, Arifović.
Czerwona kartka: Kamil Wacławczyk 70' (za 2 żółtą)