Flota wysoko ograła Chemika w sparingu. Kolejny transfer Błękitnych [ZDJĘCIA]

Maurycy Brzykcy
Większość zespołów z naszego regionu wznowiła już treningi po świąteczno-noworocznej przerwie. Za nami także pierwsze mecze sparingowe. W Błękitnych Stargard mamy nowego bramkarza.

W III lidze piłkarskiej w zdecydowanie najgorszej sytuacji jest Chemik Police, więc zespół musi wiosną dość mocno popracować. Planowane są także wzmocnienia, obecnie z Chemikiem trenuje kilka nowych postaci.

W pierwszym meczu sparingowym zimą rywalem Chemika na jego boisku był trzecioligowy przeciwnik z regionu, Flota Świnoujście. Do Polic z Wyspiarzami przyjechał trener Łukasz Borger, którego latem zwolniono z Chemika, a jesienią zatrudniono w Świnoujściu.

Sobotni sparing toczył się pod dyktando ekipy znad morza. Flota wygrała aż 6:1, do przerwy prowadząc już 3:0. Flota testowała Krystiana Pedę, Adama Wiejkucia, Jakuba Kuzię i Marcina Wawrzyniaka. Z kolei w Chemiku sprawdzanych także było kilku piłkarzy, a jeden z nich, Konrad Data, zdobył honorową bramkę.

Chemik Police - Flota Świnoujście 1:6 (0:3)
Bramki: Data - Kopeć, Prawucki 2, Iskra 2, Harkot.
Chemik: Brzozowski - Korzec, Michałowski, Klimkowicz, Konik, Jakubiak, Szala, Wasylyszyn, Chyrek, Dąbrowski, Endene. Grali także: Kosacki, Kruk, Data, Dyczewski, Paprocki, Latuszek, Moutinho, Kamiński.
Flota I połowa: Kusztan - Tarasewicz, Stasiak, Wiejkuć, Jezierski, Kopeć, Prawucki, Staniszewski, Peda, Kuzio. II połowa: Kusztan (Zaleski), Kołat, Helt, Wiejkuć, Wawrzyniak, Jóźwiak, Harkot, Bedliński, Dziuba, Peda, Iskra.

Co kilka dni o nowym transferze informują drugoligowi Błękitni Stargard. Najpierw był to Adrian Kwiatkowski, później Bartosz Boniecki, a w weekend klub zakontraktował Tobiasza Weinzettela. To 24-letni bramkarz z doświadczeniem w I lidze (awansował z Odrą Opole z II ligi). W swojej karierze był również przez jedną rundę zawodnikiem Wisły Kraków oraz niemieckiego klubu FC Bocholt. Do Błękitnych przechodzi na zasadzie półrocznego wypożyczenia z Odry z opcją transferu definitywnego na kolejny sezon. Błękitni rozglądają się jeszcze za dwoma lub trzema nowymi graczami.