Fortuna 1 Liga. 3:0. Popis Miedzi Legnica i Joana Romana. Baraże o ekstraklasę są już pewne

Jacek Czaplewski
3:0. Popis Miedzi i Romana. Baraże w Legnicy są już pewne
3:0. Popis Miedzi i Romana. Baraże w Legnicy są już pewne B. Hamanowicz / miedzlegnica.eu
Fortuna 1 Liga. Pewne zwycięstwo Miedzi Legnica. Przed własną publicznością dużyna Ireneusza Kościelniaka pokonała niżej notowany GKS Bełchatów 3:0 (3:0). Bramki padly między 19 a 24 minutą. Dzięki tej wygranej gra w barażach o ekstraklasę jest pewna.

Bez wątpienia najlepiej zaprezentował się Joan Roman. Hiszpan był nieustannie pod grę. Dryblował, odgrywał, wreszcie kończy akcje strzałem. Swój występ okrasił golem i dwiema asystami.

Miedź okazała się zabójcza między 19 a 24 minutą. Wtedy zdobyła wszystkie bramki. Zaczął Marquitos po idealnym podaniu od Romana. Zaraz potem Roman wykończył zagranie od Omara Santany, a kropkę nad i postawił Artur Pikk, który zamknął akcję w polu karnym.

W tabeli Miedź umocniła się na piątym miejscu. Ma 50 punktów, czyli o 6 więcej od siódmej Puszczy Niepołomice. GKS Bełchatów spadł na czternastą lokatę. O utrzymanie zawalczy w meczach z Puszczą (u siebie) i GKS Tychy (wyjazd).

Piłkarz meczu: Joan Roman