Szymon Szadurski
Po remisie u siebie w październiku ubiegłego roku także dziś Arce Gdynia nie udało się pokonać Stali Rzeszów na wyjeździe. Przemyslaw Swiderski
Fortuna 1. Liga. Arka Gdynia nie dała dziś rady wywieźć nawet punktu z Rzeszowa, mierząc się ze Stalą. Żółto-niebiescy przegrali 1:2 (1:2) i sprawili kolejny zawód swoim kibicom. Stal Rzeszów w efekcie dzisiejszego zwycięstwa wyprzedziła w tabeli podopiecznych trenera Ryszarda Wieczorka. Staje się niestety coraz bardziej wątpliwe, aby Arka Gdynia mogła w tym sezonie zagrać choćby w barażach o awans do ekstraklasy.

Stal Rzeszów - Arka Gdynia. Mecz o obecność w strefie barażowej

Dzisiejszy mecz Stali Rzeszów z Arką Gdynia miał spory ciężar gatunkowy. Wiadomo było, że zespół, który przegra, pożegna się z miejscem w czołowej szóstce tabeli Fortuna 1. Ligi, co wraz z końcem sezonu gwarantuje udział w barażach o awans do ekstraklasy.

Arka Gdynia niestety źle rozpoczęła spotkanie. Nie minął jeszcze nawet kwadrans, a żółto-niebiescy przegrywali 0:2. Najpierw, w 11 minucie spotkania, Kacpra Krzepisza pokonał Patryk Małecki.

Były reprezentant Polski wykorzystał podanie Andrei Prokica. Minęły niestety zaledwie dwie minuty, a Stal Rzeszów podwyższyła wynik. Damian Michalik po fatalnym błędzie Kacpra Krzepisza drugi już raz skierował piłkę do siatki.

Taki obrót wydarzeń na boisku zwiastował dla żółto-niebieskich poważne problemy, aby z trudnego terenu w Rzeszowie wywieźć choćby punkt.

Sytuacja podopiecznych trenera Ryszarda Wieczorka poprawiła się krótko przed przerwą. Kontaktowego gola dla żółto-niebieskich zdobył Hubert Adamczyk.

Ofensywny pomocnik Arki Gdynia trafił z rzutu karnego po zagraniu ręką w "szesnastce" przez Bartłomieja Poczobuta. Ten gol wlał jeszcze nadzieję na odwrócenie losów spotkania w serca kibiców żółto-niebieskich, którzy pojawili się na stadionie w Rzeszowie,

Stal Rzeszów - Arka Gdynia. Bez przełamania w drugie części spotkania

Niestety po zmianie stron podopiecznym trenera Ryszarda Wieczorka nie udało się zepchnąć beniaminka z Rzeszowa do obrony. Arka Gdynia grała cały czas zbyt wolno i schematycznie, aby doprowadzić choćby do remisu.

Rozpoczęło się nawet nieźle, gdyż ze strzałem Huberta Adamczyka w 48 minucie gry dość poważne problemy miał Krzysztof Bąkowski. Na tym jednak konkrety w ofensywie żółto-niebieskich się zakończyły.

Gdynianie nie tylko nie byli w stanie ponownie przechytrzyć defensywy solidnie grającej Stali, ale mało brakowało, aby sami stracili trzeciego gola. W 77 minucie gry z niewielkiej odległości strzelał głową Paweł Oleksy i pomylił się niewiele.

Arka Gdynia straciła kolejne, ważne punkty w walce już nie tylko o bezpośredni awans do ekstraklasy, ale nawet o grę w barażach. Kolejny mecz żółto-niebiescy zagrają 13 maja u siebie, a ich przeciwnikiem będzie Ruch Chorzów. Będzie to jeden ze szlagierów rozgrywek Fortuna 1. Ligi w obecnym sezonie.

Stal Rzeszów - Arka Gdynia 2:1 (2:1)

Bramki: 1:0 Patryk Małecki (11 min.), 2:0 Damian Michalik (13 min.), 2:1 Hubert Adamczyk (45 min. - rzut karny)

Żółte kartki: Oleksy, Poczobut, Pajnowski - Milewski, Azacki, Capanni

Stal Rzeszów: Bąkowski - Marczuk, Góra, Oleksy, Pajnowski (61 Mustafajew) - Michalik (89 Kłos), Danielewicz, Poczobut, Wolski, Prokić - Małecki (67 Olejarka). Trener: Daniel Myśliwiec

Arka Gdynia: Krzepisz - Marcjanik, Azacki, Gol - Stępień, Milewski (78 Stolc), Adamczyk, Skóra, Haydary (66 Capanni), Gojny (66 Żebrowski) - Czubak. Trener: Ryszard Wieczorek

Sędziował: Leszek Lewandowski (Zabrze)