Fortuna 1 Liga. Arka Gdynia musiała trzy razy wychodzić na prowadzenie, by wygrać z Puszczą Niepołomice

DW
Arka Gdynia - Puszcza Niepołomice 3:2 (1:0)
Arka Gdynia - Puszcza Niepołomice 3:2 (1:0) Przemyslaw Swiderski
Fortuna 1 Liga. W Gdyni kibice zobaczyli niezły roller coaster. Arka Gdynia trzykrotnie wychodziła na prowadzenie i dopiero za tym ostatnim razem mogła być pewna trzech punktów. Gospodarze dobrze weszli w mecz i do przerwy prowadzili po golu Juliusza Letniowskiego z rzutu karnego. Niepołomiczanie odpowiedzieli dość szybko, ale po chwili znów przegrywali. Czerwona kartka dla Arki mogła im znacznie pomóc, ale po wyrównaniu znów błyskawicznie dostali bramkę. Arkowcy wygrali 3:2 głównie dlatego, że ofensywni zawodnicy byli niezwykle skuteczni.

Arka Gdynia - Puszcza Niepołomice 3:2 (1:0). Jak padły bramki?

• 45. minuta - Adam Danch faulowany w polu karnym rywali. Z 11 metrów nie pomylił się Juliusz Letniowski. Pomocnik Arki pewnie pokonał Mateusza Górskiego.
  • 56. minuta - Indywidualna akcja Huberta Tomalskiego, zawodnik Puszczy minął dwóch zawodników Arki i uderzył zza pola karnego. Kajzer nie zdołał interweniować i mamy remis.
  • 64. minuta - Goście mieli dużą przewagę, ale to Arka strzela gola! Letniowski uderzał na bramkę, ale zablokowali to obrońcy. Piłka spadła pod nogi Jankowskiemu, który zaskoczył Górskiego i Arka wyszła na prowadzenie.
    W międzyczasie Juliusz Letniowski w zaledwie pięć minut zobaczył dwie żółte kartki i wyleciał z boiska.
  • 77. minuta - Znakomita akcja Puszczy! Stefanik odebrał piłkę rywalowi, zagrał na skraj pola karnego do Tomalskiego. Napastnik Puszczy zobaczył Radionowa w polu karnym i wrzucił mu futbolówkę na głowę. 2:2 w Gdyni.
  • 79. minuta - Błyskawiczna odpowiedź gospodarzy. Wymiana kilku krótkich podań przed polem karnym Puszczy. Zagranie do Młyńskiego, techniczne uderzenie młodzieżowca i Górski był bez szans.

Atrakcyjność meczu: 8/10
Piłkarz meczu: Mateusz Młyński

FORTUNA 1 LIGA w GOL24

Więcej o 1. LIDZE - newsy, wyniki, terminarz, tabela, strzelcy

Rok temu polską ligę opuściło kilkunastu bardzo dobrych zawodników. Większość z nich starało się podbić lepsze rozgrywki, niż Ekstraklasa. Kto z nich poradził sobie najlepiej? Jak idzie tym piłkarzom, którzy postawili na transfer? Zobaczcie sami!