Fortuna 1 Liga. Arka Gdynia puka do ekstraklasowych bram. Wisła Kraków z trzecim remisem z rzędu

OPRAC.:
Piotr Rzepecki
Jakub Steinborn, Wojciech Matusik
Fortuna 1 Liga. Piłkarze Arki Gdynia pokonali u siebie Chojniczankę Chojnice 2:1 w meczu 15. kolejki 1. Ligi i awansowali na pierwsze miejsce w tabeli. W kryzysie nadal jest Wisła Kraków. Tym razem zremisowała na własnym obiekcie z Podbeskidziem Bielsko-Biała 3:3.

Fortuna 1 Liga. Arka Gdynia - Chojniczanka Chojnice 2:1 (1:1)

Arka musiała odrabiać straty, bo w 25. minucie bramkę dla Chojniczanki zdobył Patryk Tuszyński. Remis na tablicy wyników pojawił się tuż przed przerwą, gdy samobójcze trafienie zanotował Kamil Mazek. Zwycięstwo i fotel lidera dał gdynianom Kacper Skóra w 49. minucie.

W tabeli Arka ma tyle samo punktów co druga Puszcza Niepołomice i trzeci Ruch Chorzów. Puszcza będzie miała okazję odzyskać prowadzenie w niedzielę, gdy na wyjeździe zagra z GKS Tychy. Ruch natomiast już w piątek zremisował w Opolu z Odrą 1:1.

Dwa punkty mniej od tej trójki ma ŁKS Łódź, który w niedzielę zmierzy się na wyjeździe z Resovią Rzeszów.

Fortuna 1 Liga. Wisła Kraków - Podbeskidzie Bielsko-Biała 3:3 (0:1)

Wisła Kraków nie wygrała żadnego z ośmiu ostatnich ligowych meczów. W sobotę przegrywała od 13. minuty i gola Kamila Biliński, który z 10 trafieniami przewodzi klasyfikacji strzelców. W 40. sytuacja gospodarzy skomplikowała się jeszcze bardziej, bo czerwoną kartką ukarany został Francuz Boris Moltenis.

Woli walki podopiecznym trenera Radosława Sobolewskiego nie można odmówić. Po przerwie przejęli inicjatywę, a dwie bramki zdobył Hiszpan Luis Fernandez - w 53. minucie z karnego i w 60. W 70. wyrównał jego rodak Goku, a w 81. Wiśle ponowne prowadzenie dał Bartosz Jaroch. Zwycięstwa "Białej Gwiazdy" w doliczonym przez sędziego czasie gry pozbawił jej były zawodnik Krzysztof Drzazga.

W tabeli Wisła jest z 20 punktami jest 10., a "Górale" mają dwa więcej i plasują się na szóstej pozycji.

Fortuna 1 Liga. Sandecja Nowy Sącz - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 1:1 (0:0)

W ostatnim sobotnim meczu zamykająca tabelę Sandecja Nowy Sącz w Niepołomicach z Bruk-Bet Termalicą Nieciecza 1:1. Pierwszą bramkę zdobył Muris Mesanovic w 70. minucie, a wyrównał Elhadji Maissa Fall niemal dziesięć minut później.(PAP)