Fortuna 1 Liga. Arka Gdynia wygrała po golu Macieja Rosołka, ale GKS Jastrzębie nie był bez szans

Jacek Czaplewski
Mecz Arka Gdynia - GKS Jastrzębie 1:0
Mecz Arka Gdynia - GKS Jastrzębie 1:0 Przemyslaw Swiderski
Fortuna 1 Liga. Arka Gdynia zaczęła wiosenne zmagania od zwycięstw. Najpierw w Pucharze Polski ograła Górnika Łęczna (2:1), a dzisiaj w lidze GKS Jastrzębie (1:0). Bramkę zdobył Maciej Rosołek.

W pierwszej połowie wszystko co istotne zdarzyło się na początku. Po strzale Daniela Ferugi z rzutu wolnego piłka odbiła się od poprzeczki i przynajmniej w części znalazła się za linią bramkową. Czy całym obwodem - tego nie wiadomo, bo VAR na drugim szczeblu nie ma.

Krótko po tej akcji Arka wyprowadziła szybki atak, po którym objęła prowadzenie. Bohaterem wypożyczony z Legii Maciej Rosołek. Napastnik po długim zagraniu z głębi pola, autorstwa Adama Dei, minął bramkarza i trafił do pustej siatki.

W drugiej połowie gra się wyrównała. GKS trafił nawet do siatki, ale sędzia dopatrzył się faulu w polu karnym. Arka wygrała po raz dziewiąty i przynajmniej przez chwilę może radować się z awansu na czwarte miejsce.

Piłkarz meczu: Daniel Kajzer