Fortuna 1 Liga. Arka rzutem na taśmę pokonała niepokonaną Termalikę! Hit zawiódł

Jacek Czaplewski
Arka rzutem na taśmę pokonała niepokonaną Termalikę!
Arka rzutem na taśmę pokonała niepokonaną Termalikę! Bruk-Bet Termalica Nieciecza
Fortuna 1 Liga. Spotkały się dwie niepokonane drużyny. Swoją serię wydłużyła jedynie Arka Gdynia. Po golu w 89 minucie autorstwa Rafała Wolsztyńskiego pokonała Bruk-Bet Termalikę Nieciecza 1:0 (0:0).

To miał być hit 5. kolejki. Hit jednak zawiódł na całej linii. Obie drużyny często się faulowały, a okazje przez długi czas kreowały jedynie po stałych fragmentach: wolnych (strzał Szymona Drewniaka) i rożnych. Do czasu.

Tuż przed końcem spotkania Arkę uszczęśliwił Rafał Wolsztyński. Pomocnik uderzył z dalszej odległości, czym zaskoczył swojego dawnego kolegę z Górnika Zabrze, bramkarza Tomasza Loskę. Radość całej drużyny była ogromna.

Arka wygrała po raz czwarty w sezonie (mecz z Górnikiem Łęczna przełożono). Dokonała tego w ekstremalnych okolicznościach. W doliczonym czasie gry piłka dwa razy gościła w jej polu bramkowym i tylko dzięki zwartej postawie całej obrony nie zatrzepotała w siatce.

- Graliśmy z najlepszym zespołem do tej pory. Termalica jest bardzo dobrze zorganizowana w ofensywie i defensywie. Nie ma co ukrywać, że nie stworzyliśmy zbyt wiele okazji. Odpowiedzieliśmy jednak tą samą organizacją gry - zaznaczył trener Arki, Ireneusz Mamrot. - Uważam, że w drugiej połowie wyglądaliśmy dużo lepiej. Termalica to również jeden z faworytów do awansu. Mnóstwo ten mecz nas kosztował - dodał.

- Gratuluję Arce zwycięstwa, choć na nie nie zasłużyła - powiedział z kolei trener Termaliki, Mariusz Lewandowski.

Piłkarz meczu: Rafał Wolsztyński