Fortuna 1 Liga. Bezbramkowy remis Odry Opole z Widzewem Łódź [ZDJĘCIA]

Wiktor Gumiński
Odra Opole - Widzew Łódź 0-0
Odra Opole - Widzew Łódź 0-0 Wiktor Gumiński
Remisem 0-0 zakończyło się domowe spotkanie Odry Opole z Widzewem Łódź w ramach 7. kolejki Fortuna 1 Ligi. Mimo to licznie zgromadzeni na trybunach stadionu przy ul. Oleskiej kibice doświadczyli dużych emocji. Musieli jednak na nie trochę zaczekać.

O pierwszej połowie tego spotkania nie ma co się rozpisywać. Działo się w niej bowiem tak niewiele, że wszystko można streścić w jednym akapicie. Nieco więcej z gry miał przed przerwą Widzew, ale tylko raz jego piłkarze zmusili bramkarza Odry Mateusza Kuchtę do poważniejszego wysiłku. Gospodarze ani razu realnie natomiast nie zagrozili wtedy rywalom.

Co innego w drugiej odsłonie, i to już na samym jej początku! Odra zaraz po powrocie na boisko tak agresywnie przycisnęła łodzian, że pierwszy kwadrans drugiej połowy był jej najlepszym fragmentem w całym meczu. Dwukrotnie, po strzałach Miłosza Trojaka i Mateusza Marca, od straty gola Widzewa ocalił tylko jego golkiper Jakub Wrąbel. W sytuacji sam na sam nie pokonał go również Rafał Niziołek, posyłając piłkę obok bramki.

W tym momencie spotkania sympatyków Odry martwić mogła tylko jedna rzecz: kontuzja, jakiej doznał Cezary Sauczek. Skrzydłowy opolan opuścił boisko na noszach.

- Czarek miał kontakt z rywalem, ale przyznał nam, że raczej nie to spowodowało jego uraz - podkreślał tuż po meczu Piotr Plewnia, trener Odry. - Mówi, że raczej doznał go bez udziału przeciwnika. Nie chcę być teraz ani nadmiernym optymistą, ani pesymistą. Musimy spokojnie zaczekać na wyniki badań.

Gospodarze byli stroną przeważającą przez większość drugiej odsłony. Sytuacja nieco uległa zmianie dopiero w końcówce, kiedy to w 80. minucie czerwoną kartkę za niesportowe zachowanie otrzymał Dawid Czapliński. Pierwotnie sędzia Sebastian Jarzębak ukazał go żółtym kartonikiem, ale później zmienił swoją decyzję po analizie VAR.

Mimo to miejscowi bronili się na tyle dobrze, że nie dali się zaskoczyć i po ostatnim gwizdku szanowali wywalczony punkt.

- Cieszy, że na mecz przyszło tak dużo kibiców. Mam nadzieję, że pojawili się też dla Odry, a nie tylko dlatego, że przyjechał Widzew - dodawał z przymrużeniem oka Plewnia. - Jeżeli jednak będziemy grać tak jak w tym spotkaniu, nie powinniśmy narzekać na frekwencję również w kolejnych meczach. Obie drużyny stworzyły ciekawe widowisko. Cenimy zdobyty punkt i zdecydowanie nie mamy się czego wstydzić.

Odra: Kuchta - Mikinic, Kamiński, Kostrzycki, Maćkowiak - Sauczek (54. Nowak), Trojak (85. Pawlik), Niziołek, Marzec (72. Piech), Janus - Czapliński.
Widzew: Wrąbel - Nowak, Dejewski (57. Kun), Tanżyna - Zieliński, Hanousek, Letniowski (79. Grudniewski), Karasek (57. Becht), Mucha (72. Danielak), Stępiński - Tomczyk (72. Montini).
Żółte kartki: Niziołek - Tanżyna, Hanousek, Karasek, Stępiński.
Czerwona kartka: Czapliński - 80. min.