Fortuna 1 Liga. Cenny remis Odry Opole z Podbeskidziem Bielsko-Biała

Wiktor Gumiński
Remis w Bielsku-Białej znacznie bardziej cieszył Odrę niż Podbeskidzie.
Remis w Bielsku-Białej znacznie bardziej cieszył Odrę niż Podbeskidzie. Wiktor Gumiński
Odra Opole zremisowała z Podbeskidziem Bielsko-Biała 1:1 w meczu 19. kolejki Fortuna 1 Ligi.

Choć formalnie w tym spotkaniu Odra występowała w roli gospodarza, to jednak tak naprawdę ... grała na wyjeździe. Z powodu braku podgrzewanej murawy na stadionie przy ulicy Oleskiej, by nie ryzykować przegranej walkowerem w przypadku boiska niezdatnego do gry opolanie dogadali się z Podbeskidziem i po raz drugi w sezonie zagrali w Bielsku-Białej.

Mierzyli się niby z tym samym, ale jednak tak naprawdę już zupełnie innym rywalem na początku sezonu. W 2. kolejce opolscy piłkarze skrzętnie wykorzystali fakt, że bielski zespół dopiero zgrywał się po mocnej przebudowie i pokonali go aż 3:0. Ostatnie tygodnie były jednak już dla Podbeskidzia bardzo udane, dzięki czemu do rewanżowej rywalizacji przystępowało ono z 4. miejsca (Odra z 10.).

Przebieg pierwszej połowy pokazał, że w położeniu obu ekip w tabeli nie ma przypadku. Ekipa z Opola właściwie w niej nie istniała, nie oddając ani jednego celnego strzału i rzadko będąc przy piłce. Bielszczanie natomiast byli bliscy strzelania gola już na samym początku, ale potężne uderzenie z dystansu Ezeqiuela Bonifacio z trudem na poprzeczkę sparował bramkarz Odry Mateusz Kuchta. Ofensywne wysiłki Podbeskidzia przyniosły mu natomiast zamierzony efekt w 30. minucie, kiedy to Joao Roman uderzył z 16 metrów tak precyzji, że Kuchta nie miał już nic do powiedzenia.

Po przerwie natomiast Odra wyszła jakby odmieniona. Mowa tu o pierwszym kwadransie drugiej połowy. Jej gracze spokojnie i dłużej operowali piłką, tworząc tym samym bardziej składne akcje. Najładniejszą i zarazem najskuteczniejszą zagrali w 56. minucie. Wtedy to futbolówka krążyła jak po sznurku, aż trafiła do Jakuba Szreka, który mądrym strzałem z dość ostrego kąta doprowadził do wyrównania.

Ostatnie pół godziny gry należało już ponownie do Podbeskidzia. W dwóch dogodnych sytuacjach precyzji zabrakło jednak między innymi najlepszemu strzelcowi całej Fortuna 1 Ligi Kamilowi Bilińskiemu, a raz opolan od straty gola uratował spalony jednego z rywali. Po ostatnim gwizdku zdecydowanie więc to Odra mogła bardziej się cieszyć z wywalczenia jednego punktu.

Odra Opole - Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:1 (0:1)
Bramki: 0:1 Roman - 30., 1:1 Szrek - 56.
Odra: Kuchta - Szrek, Kamiński, Kostrzycki, Petrak (63. Janus) - Sauczek (46. Nowak), Niziołek, Trojak, Wróbel (46. Tkocz), Marzec (74. Spychała) - Czapliński (64. Żak).
Podbeskidzie: Polacek - Gutowski (63. Milasius), Wypych, Rodríguez, Mikołajewski, Bonifacio - Scalet (63. Merebaszwili), Kowalski-Haberek, Bieroński (64. Frelek) - Biliński, Roman (86. Janota).
Żółte kartki: Żak, Tkocz, Nowak - Bonifacio, Mikołajewski, Román.