Fortuna 1 liga. Chojniczanka znowu wypuściła zwycięstwo. Dramat z Puszczą w doliczonym czasie

Jacek Czaplewski
Marek Kuzma uratował remis dla Puszczy
Marek Kuzma uratował remis dla Puszczy Andrzej Banas / Polska Press
Fortuna 1 liga. W meczu 5. kolejki Chojniczanka Chojnice zremisowała z Puszczą Niepołomice 1:1 (1:0). W doliczonym czasie gry załatwił ją Marek Kuzma, który odpowiedział na bramkę Wojciecha Trochima z rzutu wolnego.

W pierwszej połowie Chojniczanka stworzyła tylko jedną groźną okazję. To wystarczyło. Krótko przed tym jak zegar wyświetlił 30 minutę do siatki trafił Wojciech Trochim. Trzeciego gola dla swojej nowej drużyny strzelił bezpośrednio z rzutu wolnego. Doświadczony pomocnik kopnął technicznie przy prawym słupku.

Chojniczanka prowadziła, ale nie zachwycała grą. Na dobrą sprawę to Puszcza częściej gościła w polu karnym dzięki pracy zawodników na lewej stronie. Za słabo uderzał jednak Hubert Tomalski, a w doliczonym czasie niecelnie także Dawid Ryndak, z którego upilnowaniem miał pewne problemy kapitan Przemysław Pietruszka.

Po zmianie stron Puszcza lepiej operowała piłką. To przełożyło się na wynik, ale nie od razu. Najpierw najlepszą okazję zmarnował wprowadzony Krzysztof Drzazga, który sygnalizował jeszcze przewinienie w polu karnym. Chojniczanka odpowiedziała uderzeniem w słupek wprawadzonego Emila Drozdowicza.

W końcówce Chojniczanka przerobiła scenariusz znany z meczu z Sandecją - straciła prowadzenie. W czwartej minucie doliczonego czasu gry załatwił ją wprowadzony Marek Kuzma, który z kilku metrów wpakował piłkę do siatki. Puszcza zasłużyła na ten punkt.

Piłkarz meczu: Longinus Uwakwe