Fortuna 1 Liga. Chrobry Głogów - Odra Opole 2:2

Paweł Sładek
Chrobry Głogów – Odra Opole 2:2 (1:2)
Chrobry Głogów – Odra Opole 2:2 (1:2) Wiktor Gumiński
Odra Opole zremisowała z Chrobrym Głogów 2:2. I chociaż przez większość meczu podopieczni Piotra Plewni bronili się, Niebiesko-czerwoni mieli swoje szanse na co najmniej jedno trafienie więcej.

Zespół Odry Opole rozpoczął to spotkanie zaskakująco dobrze, bo od bramki strzelonej w 4. minucie przez Macieja Makuszewskiego. Pomocnik wykorzystał podanie do pustej bramki Tomasa Mikinicia. Pod tym względem udane rozpoczęcie zaliczył również zespół Chrobrego, bo zaledwie pięć minut później Mateusz Bochnak doprowadził do wyrównania, dobijając strzał swojego kolegi.

Na kolejne okazje obie ekipy nie kazały nam zbyt długo czekać. Na zegarach wybiła 16. minuta, a do strzału z wapna przygotowywał się Mikinić, który nie wykorzystał tej szansy. Karol Dybowski wyczuł intencje strzelca.

Szansa na ponowne wyjście na prowadzenie drużyny gości pojawiła się kilka minut później. Fatalnie ustawiona obrona Chrobrego nie zdołała przechwycić dośrodkowania Dawida Czaplińskiego. Jego adresatem był Mateusz Marzec, który z pierwszej piłki, z powietrza uderzył nie do obrony w prawy góry róg bramki Dybowskiego.

Poza tymi sytuacjami Odra miała dwie bardzo dobre okazje, które jednak nie znalazły drogi do bramki. Trzeba zaznaczyć, że po strzeleniu dwóch goli goście zamknęli się na własnej połowie, niechętnie lub nieumiejętnie wyprowadzając piłkę na połowę rywala. Większe posiadanie piłki przez miejscową ekipę w końcu przyniosło swój skutek. W 66. minucie, wykorzystując bierność obrony, Sebastian Steblecki uderzył z okolic 12 metra i cieszył się z wyrównującego gola w tym spotkaniu.

W końcowych minutach mecz się znowu otworzył i obie ekipy miały szanse na zgarnięcie trzech „oczek”, ale to Chrobry miał „piłkę meczową”. Strzał z 6. metra od swojej bramki obronił Dominik Kalinowski, ratując remis dla swojego zespołu.

Bramki: 0:1 Makuszewski – 4., 1:1 Bochnak – 9., 1:2 Marzec – 21., 2:2 Steblecki – 62.
Chrobry: Dybowski – Kuzdra, Michalec, Bougaidis (46. Mucha), Hanc (46. Górski), Mandrysz, Kolenc, Steblecki (85. Kusztal), Machaj, Bochnak, Wolsztyński (72. Jóźwiak)
Odra: Kalinowski – Szrek (64. Klimek), Kamiński, Tkocz, Spychała (57. Kędziora) – Czapliński, Paprzycki (74. Urbańczyk), Łabojko (74. Niziołek), Marzec – Makuszewski (46. Nowak) – Mikinić
Żółte kartki: Bougaidis, Kuzdra, Michalec – Spychała, Paprzycki, Czapliński