Fortuna 1 Liga. Chrobry Głogów skromnie wygrał i oddalił się od strefy spadkowej

DW
Chrobry Głogów - GKS Bełchatów 1:0 (1:0)
Chrobry Głogów - GKS Bełchatów 1:0 (1:0) Marzena Bugala- Azarko / Polska Press
Fortuna 1 Liga. Chrobry Głogów potrzebował tylko jednego gola, by wygrać u siebie z GKS-em Bełchatów. Drużyna, która jesienią przegrywała mecz za meczem, notuje trzecie zwycięstwo w czwartym meczu i jest już na spokojnym dystansie od strefy spadkowej. Bohaterem głogowian był Adrian Benedyczak, który tuż przed przerwą zanotował trafienie.

Przed spotkaniem różnica w dorobku wynosiła dwa punkty na korzyść Chrobrego. Zespół z Głogowa zremisował ostatnio w Olsztynie 0:0, natomiast GKS Bełchatów znacząco przegrał z Sandecją 0:3.

Pierwszą kluczową akcję meczu mieli goście. Przemysław Zdybowicz wyszedł w 34. minucie sam na sam z bramkarzem, ale w pełnym biegu nie był w stanie oddać mocnego strzału, wiec wygrał ten pojedynek bramkarz.

Gola do szatni zdobył Adrian Benedyczak. Zagrana piłka „na chaos” w pole karne, powstało ogromne zamieszanie, w którym przytomnie zachował się napastnik głogowian. Sprytnym uderzeniem pokonał Lenarcika.

Piłkarz meczu: Adrian Benedyczak