Fortuna 1 Liga. Chrobry Głogów z pewnym zwycięstwem. Sytuacja Resovii jest coraz gorsza

MP
Chrobry Głogów pewnie pokonał Resovię w meczu 16. kolejki Fortuna 1 Ligi. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3:0. Fot. Piotr Krzyzanowski/Polska Press Grupa
Fortuna 1 Liga. Piłkarze Chrobrego Głogów bez większych problemów pokonali Resovię 3:0 w ostatnim sobotnim meczu 16. kolejki. O losach spotkania przesądziły tak naprawdę dwie minuty pierwszej połowy. Najpierw Maksymilian Banaszewski z łatwością minął Sebastiana Zalepę w polu karnym i otworzył wynik, a po chwili fatalne zachowanie defensywy gości wykorzystał Patryk Bryła. Już w doliczonym czasie gry gości dobił natomiast Tomasz Cywka. Rzeszowianie, którzy ponieśli już jedenastą porażkę w rozgrywkach, coraz bardziej muszą obawiać się o utrzymanie.

Atrakcyjność meczu: 6/10
Piłkarz meczu: Maksymilian Banaszewski

Jeżeli zmieniać selekcjonera to od razu po meczu z Holandią wieńczącym Ligę Narodów. Polska w marcu rozpocznie bowiem eliminacje do MŚ 2022, a w czerwcu zagra w przełożonym Euro 2020. Potencjalny następca miałby zatem czas, by przygotować się do tych dwóch najważniejszych wyzwań w 2021 roku. Umowa z Jerzym Brzęczkiem została przedłużona w maju i ma obowiązywać do grudnia przyszłego roku. Na selekcjonera spadły jednak gromy po meczu z Włochami (0:2). Taktykę a raczej jej brak jednoznacznie ocenił kapitan Robert Lewandowski, milcząc przed kamerą przez siedem czy osiem sekund.Zobaczcie, którzy fachowcy są wolni na rynku i kto ewentualnie mógłby zostać wyciągnięty z polskich klubów.

Zwolnić Jerzego Brzęczka i co dalej? Oto wolni trenerzy z Po...