Fortuna 1 Liga. Chrobry skuteczny do bólu. Warta niespodziewanie przegrała u siebie

Piotr Szymański
Radosław Patroniak
Waldemar Wylegalski
Fortuna 1 Liga. Walczący o awans zespół Warty Poznań przegrał u siebie z Chrobrym Głogów (1:2) we wtorkowym meczu 29. kolejki Fortuna 1 Ligi. Goście zaprezentowali zabójczą skuteczność - oddali tylko dwa celne strzały, które znalazły drogę do siatki. Przy obu bramkach asystował Szymon Drewniak.

Przed meczem zaskoczył składem trener Piotr Tworek. Dziwić mogła nieobecność w podstawowej jedenastce Michała Jakóbowskiego, a jeszcze bardziej chyba lidera środkowej linii, Roberta Janickiego.

Pierwszy gwizdek sędziego poprzedziła minuta ciszy ku pamięci niedawno zmarłego byłego dyrektora sekcji piłkarskiej Warty, Andrzeja Kaliszana.

Już w 6 min ekipa byłego piłkarza i trenera Lecha, Ivana Djurdjevicia straciła swojego najlepszego snajpera, Adriana Benedyczaka, który musiał opuścić boisko na noszach.

Potem nie działo się nic godnego uwagi. Pierwszą połowę wtorkowego spotkania w Grodzisku można podsumować jednym zdaniem: To był antyfutbol. Piłkarze obu drużyn zajmowali się kopaniem rywali, kiwaniem się ze sobą i urywaniem akcji tuż po ich rozpoczęciu.

Po pierwszym kwadransie II połowy trener warciarzy przyznał się do błędów, zdejmując z boiska Siergieja Napołowa oraz Krzysztofa Danielewicza. Chwilę później gospodarzy ukąsili głogowianie. Prostopadłym podaniem popisał się były lechita, Szymon Drewniak. Do piłki spóźnił się Bartosz Kieliba i ku zdziwieniu wszystkich do siatki trafił Robert Mandrysz. W końcówce Zielonych pogrążył Mikołaj Lebedyński, któremu na głowę idealnie piłkę dograł nie któż inny jak Drewniak. Na otarcie łez, w doliczonym czasie gry, wynik skorygował zmiennik Jakóbowski.

Atrakcyjność meczu: 4/10
Piłkarz meczu: Szymon Drewniak

Powiększa się lista krajów, w których mecze PKO Ekstraklasy będą transmitowane. Śmiało można powiedzieć, że zmagania polskich piłkarzy będzie oglądała cała Europa. Zobacz, gdzie za granicą można oglądać mecze naszej ligi!

Cała Europa chce oglądać Ekstraklasę? Zobacz, gdzie za grani...