Fortuna 1 Liga. Ciekawy mecz w Jastrzębiu, kuriozalny gol Monterde

red
Fortuna 1 Liga. W meczu derbowym GKS Jastrzębie zremisował z GKS-em Tychy 1:1. Na prowadzenie gości wyprowadził nietypowym golem Omar Monterde, po przerwie wyrównał Kamil Szymura.

Mecz derbowy zapowiadał się wyjątkowo ciekawie. Piłkarze beniaminka prezentują się w tym sezonie dość dobrze, potrafili zaskoczyć faworytów i pokonać ich, natomiast tyszanie kolejny rok z rzędu nie potrafią nawiązać do oczekiwań ekspertów i znów nie mogą przybliżyć się do miejsc dających awans.

Już od samego początku ataki rozpoczęli gospodarze, którzy grali z wielką motywacją i ambicją już od pierwszych minut. Ich szaleńcze ataki były przerywane przez gości, którzy byli wyraźnie zaskoczeni, lecz nie potrafili odpowiedzieć na ofensywne zapędy rywali. Kiedy już wydawało się, że Jastrzębie zaraz obejmie prowadzenie, padł gol dla tyszan. Omar Monterde oddał strzał z dystansu, który po rykoszecie kompletnie zaskoczył Grzegorza Drazika i piłka wpadła do siatki.

Po zmianie stron do roboty wzięli się piłkarze beniaminka, którzy chcieli doprowadzić do wyrównania. Udało się to za sprawą strzału Kamila Szymury po rzucie rożnym. Ten sam zawodnik mógł zostać bohaterem po raz drugi, ale po jego uderzeniu z dystansu piłka minimalnie minęła słupek. Do końca spotkania przeważali piłkarze z Jastrzębia, ale wynik nie uległ zmianie. Jeśli ktoś może być zadowolony z remisu, to tylko zespół gości.