Fortuna 1 Liga. Cios za cios w Bytowie. Pierwszy punkt Dudka

PI, Przemysław Drewniak
Marzena Bugala- Azarko / Polska Press
Po bardzo ciekawym starciu Bytovia Bytów podzieliła się punktami z GKS-em Katowice. Gospodarze dwukrotnie wychodzili na prowadzenie, ale za każdym razem goście doprowadzali do wyrównania. Prawdziwą huśtawkę nastrojów przeżył Jakub Wawrzyniak, który strzelił bramkę samobójczą i w końcówce meczu zapewnił GieKSie jeden punkt.

Przegrywając u siebie z Wartą Poznań (0:2), GKS Katowice sięgnął przed tygodniem dna. Kibice z Bukowej mogą mieć jednak nadzieję, że ich drużyna powoli się od niego odbija. W Bytowie katowiczanie przerwali serię czterech kolejnych porażek i dzięki determinacji w końcówce wywalczyli pierwszy punkt pod wodzą Dariusza Dudka.

Pierwsze symptomy poprawy drużyna ze stolicy Górnego Śląska pokazała już w środę. W pucharowym starciu z Jagiellonią GKS wreszcie wyglądał momentami na dobrze zorganizowany zespół, a szansę na awans zaprzepaścił dopiero w ostatniej minucie dogrywki. W Bytowie również miał dobre momenty. W pierwszej, bezbramkowej połowie, potrafił zyskać przewagę i zagrozić bramce gospodarzy. Po stałym fragmencie gry bliski gola był Rafał Remisz, ale znakomitą interwencją popisał się Andrzej Witan.

Niezła postawa na nic się jednak nie zdała, bo tak jak w poprzednich spotkaniach GieKSy, wynik otworzyli rywale. Bytovia po przerwie rzuciła się do ataku i już dziesięć minut po wznowieniu gry bramkę strzałem z bliskiej odległości zdobył Juliusz Letniowski.

Tym razem GKS potrafił jednak wyjść z trudnej sytuacji. Najpierw wyrównał po strzale Bartosza Śpiączki, a potem nie poddał się, gdy po pechowej interwencji piłkę do własnej bramki skierował Jakub Wawrzyniak. Na cztery minuty przed upływem regulaminowego czasu gry, doświadczony obrońca zrehabilitował się i zdobył swoją pierwszą bramkę w barwach GKS-u.

Do końca 2018 roku katowiczanie rozegrają jeszcze cztery spotkania. Muszą zdobyć w nich jak najwięcej punktów, by zamiast zapaść w zimowy sen, nie przeżywać w najbliższych miesiącach koszmaru.

Zawodnik meczu: Juliusz Letniowski