Fortuna 1 Liga. Dwa karne w końcówce. ŁKS Łódź uratował remis z Wigrami w ostatniej minucie

JCZ
ŁKS uratował remis
ŁKS uratował remis Dziennik Lodzki
Fortuna 1 Liga. ŁKS Łódź miał furę szczęścia w Suwałkach. Gola z Wigrami stracił w 87 minucie, ale do wyrównania doprowadził w 94. Za faul zrehabilitował się bowiem Maksymilian Rozwandowicz.

Środowe spotkanie długo toczyło się w dość sennym tempie. ŁKS prowadził grę, ale czynił to wolno i dość przewidywalnie. Na dodatek strzały jego piłkarzy nie zrobiły wrażenia na Dominiku Kąkolewskim. 22-letni bramkarz, który zadebiutował dzisiaj między słupkami Wigier, nie pozwolił, żeby piłka przekroczyła linię bramkową. Poradził sobie m.in. ze wszystkimi próbami Wojciecha Łuczaka.

Do kluczowych zdarzeń w tym meczu doszło w 87 i 94 minucie. To wtedy rolę antybohatera i bohatera przybrał Maksymilian Rozwandowicz. Stoper ŁKS-u najpierw sfaulował we własnym polu karnym rywala, a potem ustalił - też z jedenastki - wynik na 1:1!

Warto odnotować, że dzisiaj awans do Ekstraklasy wywalczy Raków Częstochowa (prowadzi 2:0 z Podbeskidziem Bielsko-Biała) i uczyni to najprawdopodobniej z pozycji lidera. ŁKS-owi, który traci do niego już dziewięć punktów, w następnej kolejce zagra z nim u siebie.

Piłkarz meczu: Dominik Kąkolewski