Fortuna 1 Liga. Dwa oblicza Miedzi Legnica. 0:2 do 2:2 z Olimpią Grudziądz

Jacek Czaplewski
Dwa oblicza Miedzi. 0:2 do 2:2 z Olimpią
Dwa oblicza Miedzi. 0:2 do 2:2 z Olimpią Lucyna Nenow / Polska Press
Fortuna 1 Liga. W meczu zamykającym 9. kolejkę faworyzowana Miedź Legnica szczęśliwie uniknęła wpadki. Po słabym początku ostatecznie zremisowała z Olimpią Grudziądz 2:2 (1:2). W zespole beniaminka zadebiutował trener Jacek Trzeciak.

Mecz Miedź Legnica - Olimpia Grudziądz 2:2
Olimpia zaczęła z przytupem. Na początku spotkania wykorzystała błędy Łukasza Załuski. Bramkarz Miedzi fatalnie wybijał piłkę i to poskutkowało utratą aż dwóch bramek w krótki odstępie czasowym. Jako pierwszy do siatki trafił Remigiusz Szywacz - w 12 minucie. Poprawił po nim trzy minuty później Joao Criciuma, uderzając z okolicy szesnastego metra.

Połowę strat Miedź odrobiła jeszcze przed przerwą. W 38 minucie na 1:2 strzelił Paweł Zieliński, który wykorzystał błąd Ariela Wawszczyka, próbującego zagrać piłkę głową do Łukasza Sapeli. Ozdobą meczu okazało się trafienie na 2:2 z 48 minuty. Bezpośrednio z wolnego uderzył bowiem Marquitos.

- Z przebiegu meczu punkt cieszy. Miedź to kandydat do awansu. Dzisiaj fajnie zaczęliśmy, szkoda natomiast straconej bramki na 1:2. To napędziło rywala - wyznał bramkarz Olimpii Łukasz Sapela w rozmowie z Polsatem Sportem. - Trener nam mówił, by nie "pałować" piłki, tylko się cieszyć - dodał.

Piłkarz meczu: Marquitos
Atrakcyjność meczu: 6/10

1. LIGA w GOL24

Więcej o 1. LIDZE - newsy, wyniki, terminarz, tabela, strzelcy

Wrzesień to miesiąc, w którym kluby mają za sobą po dziesięć-dwanaście ligowych meczów. To także czas kiedy rusza elitarna Liga Mistrzów i Liga Europy. Niektórzy piłkarze przyglądają się jednak temu wszystkiemu z boku - na trybunach, w sieci albo w telewizji. Zobaczcie listę tych najbardziej znanych bez klubu, do wzięcia za darmo.

Znani piłkarze bez klubu. Którego widzicie w polskiej Ekstra...