Fortuna 1 Liga. Dziewiąta porażka Stomilu Olsztyn. GKS Katowice odbił się od dna i wygrał po raz pierwszy od 18 sierpnia

Joanna Sobczykiewicz
GKS Katowice wygrał po raz pierwszy od 18 sierpnia fot. Marlena Penc
GKS Katowice wygrał po raz pierwszy od 18 sierpnia fot. Marlena Penc Marlena Penc
Fortuna 1 Liga. Stomil Olsztyn przegrał już dziewiąte spotkanie na zapleczu Ekstraklasy i znajduje się w coraz trudniejszej sytuacji. Piłkarze Kamila Kieresia spadli na 17. miejsce w tabeli. 13. kolejka okazała się natomiast szczęśliwa dla GKS-u Katowice, który wygrał po raz pierwszy od 18 sierpnia (2:0 z Wigrami Suwałki). W 32. minucie jedynego gola na wagę trzech punktów strzelił Adrian Łyszczarz.

Trener Kamil Kiereś liczył, że jego zespół powalczy o punkty przed przerwą na kadrę i odbije się od dna tabeli. W tym celu dokonał kilku zmian. Na ławce rezerwowych usiedli m.in. Miłosz Trojak, Marcin Stromecki, czy Dominik Kun. W wyjściowym składzie pojawił się natomiast Jakub Mosakowski z rocznika 2000. W osiemnastce zabrakło kontuzjowanych Michała Leszczyńskiego i Remigiusza Szywacza, a także Rafała Śledzia.

Olsztynianie zawiedli po raz kolejny. Znów nie potrafili wykorzystać sytuacji, które sobie stworzyli tak, jak miało to miejsce w spotkaniach z Chrobrym Głogów czy Wartą Poznań. Lepszą skutecznością mogli pochwalić się rywale. W 32. minucie uderzeniem sprzed pola karnego popisał się kadrowicz Jacka Magiery Adrian Łyszczarz. Piłka odbiła się od słupka i wpadła do bramki Piotra Skiby.

Stomil przegrał drugi mecz z rzędu przed własnymi kibicami, a dziewiąty w całym sezonie Fortuna 1 Ligi. Podopieczni Kamila Kieresia znajdują się w bardzo trudnej sytuacji. Poza problemami sportowymi borykają się też z tymi finansowymi, a zawodnicy mają zaległości w otrzymywaniu pensji. 13. kolejka okazała się natomiast szczęśliwą dla GKS-u Katowice, który wygrał po raz pierwszy od 18 sierpnia (2:0 z Wigrami Suwałki).

Czas na przerwę. Zarówno Duma Warmii, jak i GieKSa poprosiły o zmianę terminów spotkań z powodu powołań piłkarzy do młodzieżowych reprezentacji. Zaległości zostaną nadrobione 24 października. Stomil zagra z Bruk-Bet Termaliką w Niecieczy, a katowiczanie zmierzą się u siebie z Garbarnią Kraków.

Piłkarz meczu: Adrian Łyszczarz