Fortuna 1. Liga. Efektowne zwycięstwo Arki Gdynia w Jastrzębiu-Zdroju [4.10.2021]

Szymon Szadurski
Arka Gdynia Twitter
Piłkarze Arki Gdynia odnieśli trzecie z rzędu zwycięstwo. Podopieczni trenera Dariusza Marca nie mieli problemów, aby pokonać na wyjeździe 5:1 (1:0) w ligowych rozgrywkach ekipę GKS-u 1962 Jastrzębie.

Żółto-niebiescy przystępowali do dzisiejszego pojedynku po dwóch wygranych, z Puszczą Niepołomice w lidze i GKS-em Bełchatów w Pucharze Polski. Arkowcy koniecznie chcieli przedłużyć serię zwycięstw i dzięki temu awansować do pierwszej szóstki w tabeli Fortuna 1. Ligi.

Do składu żółto-niebieskich po wyleczeniu kontuzji powrócił Olaf Kobacki. W podstawowej jedenastce zabrakło natomiast Artura Siemaszki, który w ostatnim, pucharowym pojedynku przeciwko GKS-owi Bełchatów ustrzelił hat-tricka.

Arka Gdynia była faworytem dzisiejszego meczu i od pierwszego gwizdka sędziego przeważała na boisku. Jednak dopiero w 36 minucie spotkania żółto-niebiescy zdołali udokumentować to golem. Maciej Rosołek nie miał najmniejszego problemu, aby sfinalizować celnym uderzeniem podanie od Olafa Kobackiego.

Żółto-niebiescy podwyższyli wynik już pięć minut po rozpoczęciu drugiej połowy. Tym razem strzelec pierwszej bramki, Maciej Rosołek, popisał się asystą do Karola Czubaka. Napastnikowi Arki Gdynia nie pozostało nic innego, jak tylko umieścić piłkę w pustej bramce.

Arka Gdynia nie zwalniała tempa i już cztery minuty później zdobyła trzeciego gola. Do siatki GKS-u 1962 Jastrzębie trafił Hubert Adamczyk. Pomocnik żółto-niebieskich wykończył składną, zespołową akcję i z bliska trafił do siatki.

Podopieczni trenera Dariusza Marca byli już w tym momencie niemal pewni zwycięstwa. Niestety żółto-niebieskim nie udało się zachować czystego konta do końcowego gwizdka sędziego. Honorowe trafienie dla gospodarzy zaliczył w 72 minucie spotkania Michał Kuczałek.

Jednak Arkowcy także nie powiedzieli w tym meczu ostatniego słowa. Żółto-niebiescy z przytupem zakończyli spotkanie w Jastrzębiu-Zdroju. Najpierw, w 87 minucie gry, wprowadzony na zmianę Artur Siemaszko czwarty raz pokonał Mikołaja Reclafa.

Wynik spotkania ustalił już w doliczonym czasie Christian Aleman. Ekwadorczyk otrzymał w polu karnym podanie od Arkadiusza Kasperkiewicza i nie zmarnował dogodnej okazji do zdobycia gola.