Fortuna 1 Liga. Fatalny początek i świetna końcówka Stali! Mielczanie gromią Sandecję i wracają na podium

Maciej Pietrasik
Stal Mielec w końcówce miała mnóstwo powodów do radości i wygrała z Sandecją Nowy Sącz aż 5:1. Nowiny/Kuba Zegarliński
Fortuna 1 Liga. Spotkanie z Sandecją Nowy Sącz zaczęło się dla Stali Mielec fatalnie. Już w piątej minucie goście wyszli na prowadzenie, lecz ostatecznie drużyna prowadzona przez Dariusza Marca wywiązała się z roli faworyta. W końcówce wręcz zdemolowała rywala i wygrała aż 5:1!

Fortuna 1 Liga. Stal Mielec - Sandecja Nowy Sącz 5:1

Stal Mielec była zdecydowanym faworytem tego spotkania i już w drugiej minucie mogła wyjść na prowadzenie. Sandecję uratował jednak słupek, a odpowiedź gości była piorunująca. Thiago dograł do Macieja Małkowskiego, który pokonał Seweryna Kiełpina w piątej minucie spotkania. Sam przebieg meczu nie zaskakiwał - Stal miała przewagę, często strzelała na bramkę rywali, lecz przez długi czas nie przynosiło to efektu.

Wszystko zmieniło się pod koniec pierwszej połowy, gdy do wyrównania doprowadził Łukasz Janoszka. W drugiej części gry także gol padł dość szybko. W 53. minucie rzut karny na gola zamienił Bartosz Nowak, mimo że Krzysztof Baran wyczuł jego intencje. W końcówce Stal praktycznie zdemolowała rywala, strzelając trzy gole w siedem minut. Dwukrotnie do siatki trafił Mateusz Mak, a wynik na 5:1 ustalił Wojciech Lisowski

Dzięki temu zwycięstwu Stal wróciła na ligowe podium, potwierdzając, że będzie się liczyć w walce o awans do PKO Ekstraklasy. Sandecja po porażce znalazła się natomiast w strefie spadkowej.

Atrakcyjność meczu: 8/10
Piłkarz meczu: Mateusz Mak

1. LIGA w GOL24

Więcej o 1. LIDZE - newsy, wyniki, terminarz, tabela, strzelcy

W obliczu kontuzji doszlo do kilku zmian. Za Łukasza Fabiańskiego został powołany Radosław Majecki, za Karola Linettego - Dominik Furman, za Jakuba Błaszczykowskiego - Przemysław Frankowski, a za Dawida Kownackiego nikt. My zajrzeliśmy jeszcze dalej niż selekcjoner Jerzy Brzęczek, by przejrzeć listę alternatyw na pozostałe pozycje. Zobaczcie, jaka jedenastka nam wyszla.

Jedenastka niepowołanych do reprezentacji Polski. Tak na dzi...