Fortuna 1 Liga. GKS Jastrzębie zdemolował Bytovię. 2 liga wkrótce w Bytowie?

Piotr Chrobok
GKS zdemolował Bytovię
GKS zdemolował Bytovię Piotr Chrobok
Fortuna 1 Liga. GKS Jastrzębie zdemolował Bytovię aż 4:0. Po dwa gole ustrzelili Jakub Wróbel i Kamil Adamek. Zawodnicy z Bytowa byli dziś bardzo słabi w obronie własnego pola karnego. Niemal wszystkie gole padły po dośrodkowaniach ze skrzydła lub głębi pola. Jastrzębianie zapewnili sobie utrzymanie w Fortuna 1 Lidze.

Plasujący się w górnej części tabeli beniaminek z Jastrzębia, podejmował w ramach 30. kolejki Fortuna 1 Ligi, walczącą o utrzymanie Bytowię Bytów. Nie mający zbyt wielu okazji w ostatnim czasie do zaprezentowania się przed własną publicznością, piłkarze GKS-u, szczególnie chcieli sprawić dobre wrażenie w meczu na własnym obiekcie i udało im się to w stu procentach pokonując Bytovię Bytów 4:0.

Początek meczu zdecydowanie należał do GKS-u. Podopieczni Jarosława Skrobacza już w pierwszych 10. minutach dwukrotnie groźnie zaatakowali bramkę Andrzeja Witana. Jastrzębianie nie mogli sobie jednak pozwolić nawet na moment rozprężenia, gdyż przyjezdni również stwarzali sobie groźne okazje, czego przykładem może być akcja, po której uderzyli w słupek. Mimo wizualnej przewagi, w pierwszej połowie, piłkarze GKS-u tylko raz pokonali bramkarza gości. W 37. minucie, po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, gola zdobył Jakub Wróbel.

Na drugą część spotkania zawodnicy obu drużyn wyszli w tych samych zestawieniach. Nie zmienił się również obraz gry, nadal to gospodarze byli zespołem groźniejszym. Efektem ataków GKS-u były aż trzy bramki zdobyte w drugich 45. minutach. Najpierw, w 68. minucie, sposób na Witana znów znalazł Wróbel, a między 75. i 77. minutą, w jego ślady poszedł będący ostatnio w fenomenalnej dyspozycji Kamil Adamek, który także dwukrotnie trafił do siatki. Ostatecznie GKS Jastrzębie pokonał Bytovię Bytów 4:0 i jest już niemal pewny występów w Fortuna I Lidze w kolejnym sezonie.

Kolejny mecz na własnym obiekcie piłkarze GKS-u rozegrają na zakończenie długiego majowego weekendu. W niedzielę, 5 maja, podopieczni Jarosława Skrobacza podejmą ŁKS Łódź. Warto dodać, że będzie to już przedostatni ligowy mecz jastrzębian w tym sezonie.