Fortuna 1 Liga. Gol w ostatniej akcji meczu! Chrobry Głogów pokonał Sandecję Nowy Sącz, bohaterem Adrian Benedyczak

Jacek Czaplewski
Chrobry Głogów
Fortuna 1 Liga. Nie było to porywające widowisko. Na bramkę musieliśmy zaczekać do... ostatniej akcji. Po rzucie rożnym trafił Adrian Benedyczak i Chrobry Głogów pokonał Sandecję Nowy Sącz 1:0 (0:0).

Mecz Chrobry Głogów - Sandecja Nowy Sącz 1:0
Dość szybko Sandecja straciła swojego lidera. Maciej Małkowski sam poprosił o zmianę. Po oddaniu strzału poczuł ból. Chwilę jeszcze podreptał, myśląc że "rozbiega" uraz. Jako doświadczony piłkarz z góry jednak zakładał, że nie dotrwa nawet do końca pierwszej połowy. Ostatecznie zszedł w 27 minucie.

Sandecja przed zmianą stron stworzyła dwie okazje. Najpierw pomylił się Kamil Ogorzały, potem w bramkę nie trafił Dominik Kun. W drugiej połowie do głosu doszedł Chrobry, ale wynik niemal do końca pozostał niezmienny. Najlepszych szans nie wykorzystali Adrian Benedyczak i Miłosz Kozak.

Decydująca o zwycięstwie Chrobrego okazała się dosłownie ostatnia akcja. Po rzucie rożnym do bramki trafił Benedyczak, a zaraz potem sędzia Paweł Pskit gwizdnął po raz ostatni.

To był pierwszy mecz w Głogowie z udziałem kibiców. Chrobry ma po nim 34 punkty. Awansował na trzynaste miejsce.

Piłkarz meczu: Adrian Benedyczak