Fortuna 1 Liga. Inauguracja w Bytowie bramek nie przyniosła. Remis bardziej ucieszył Wartę

red, ŁŻ
Fortuna 1 Liga. Po niezbyt ciekawym spotkaniu Bytovia Bytów bezbramkowo zremisowała z Wartą Poznań. Z punktu bardziej cieszą się goście, którzy przez ostatni kwadrans meczu grali w osłabieniu z powodu czerwonej kartki Tomasza Dejewskiego.

W pierwszej połowie wiało na boisku nudą. Żadna z drużyn nie chciała otworzyć i odważniej zaatakować. Bramkowych sytuacji było jak na lekarstwo. Efekt? 0:0 po 45 minutach i raczej chyba mało kto w Bytowie oczekiwał fajerwerków w drugiej odsłonie.

Po przerwie też długo niewiele się działo. W 75. minucie drugą żółtą kartką i w konsekwencji czerwoną ukarany został Tomasz Dejewski. Wydawało się, że to będzie sygnał do ataku dla gospodarzy. Może i był, ale bytowianie nie byli w stanie na poważnie zagrozić bramce strzeżonej przez Adriana Lisa. W konsekwencji kibice mogli opuszczać stadion mocno rozczarowani.

Bytovia dołożyła kolejny punkt do swojej kolekcji. Kolejny ważny, bo podopieczni trenera Adriana Stawskiego na ten sezon cel mają jasny - utrzymać się na zapleczu elity.