Fortuna 1 Liga. Jeden strzał wystarczył na Chrobrego. Zwycięstwo GKS-u Jastrzębie

Piotr Chrobok
Jeden strzał wystarczył na Chrobrego. Zwycięstwo GKS-u
Jeden strzał wystarczył na Chrobrego. Zwycięstwo GKS-u Piotr Chrobok
Fortuna 1 Liga. Chrobry Głogów jak zawodził tak zawodzi dalej. Tym razem na wyjeździe uległ GKS-owi Jastrzębie, przegrywając 0:1. Bramkę zdobył zmiennik, Kamil Adamek.

Bez kontuzjowanego Adama Wolniewicza, za to z wracającym do meczowej „18” Kamilem Szymurą, GKS Jastrzębie odprawił drużynę Chrobrego Głogów. Będący faworytem na papierze zespół z Jastrzębia przez większą część bił głową w mur, jednak na osiem minut przed końcem zwycięstwo dał mu Kamil Adamek.

Pierwsza część meczu optycznie należała do podopiecznych Jarosława Skrobacza. To oni więcej utrzymywali się w posiadaniu piłki i lepiej nią operowali. Najgroźniejszą sytuację, po błędzie defensywy Chrobrego niedokładnym zagraniem zmarnował Jakub Wróbel. Chwilę później po główce z rzutu różnego siatka bramki strzeżonej przez Michała Szromnika zatrzęsła się, futbolówka uderzyła jednak w jej zewnętrzną, boczną cześć. Swoje okazje mieli także przyjezdni. Strzały drużyny dowodzonej przez Ivana Djurdievica bez problemów bronił Grzegorz Drazik. W końcowej części pierwszych 45 minut GKS zepchnął swojego rywala do defensywy, tworząc sobie przy okazji kilka dobrych sytuacji, ale żadnej z nich nie zamienił na gola.

Od początku drugiej połowy GKS na różne sposoby próbował sforsować najgorszą defensywę ligi. Poirytowany grą swoich podopiecznych Jarosław Skrobacz dokonywał kolejnych zmian. Czas upływał, a przełamanie nie nadchodziło. Pomimo przewagi, wyraźnie GKS-owi brakowało klarownych sytuacji, najlepszą zmarnował Adam Żak, którego strzał głową trafił w bramkarza. Wreszcie w 82. minucie meczu pewnym strzałem z okolicy 10 metra Szromnika pokonał Kamil Adamek. W ostatniej minucie, piłkę na remis miał na głowie jeden z piłkarzy Chrobrego, ale zwycięstwo jastrzębianom uratował Drazik.

Zwycięstwo na własnym obiekcie przedłużyło doskonałą passę jastrzębian na własnym obiekcie.
Teraz piłkarze GKS-u powinni pójść za ciosem także na wyjazdach. Najbliższe trzy ligowe mecze podopieczni Jarosława Skrobacza rozgrywać będą bowiem poza Jastrzębiem. Wyjątkiem będzie mecz Pucharu Polski z Termalicą Nieciecza zaplanowany na 25 września. Liga powróci na Harcerską dopiero w połowie października.

Piłkarz meczu: Kamil Adamek
Atrakcyjność meczu: 4/10

1. LIGA w GOL24

Więcej o 1. LIDZE - newsy, wyniki, terminarz, tabela, strzelcy

Czy Polacy są w cenie? A to zależy. Na przykład młodych, zdolnych, z naszego podwórka można wyciągnąć za niewielkie - jak na europejskie standardy - kwoty. To jednak też wina słabości ligi, której kluby od lat nie pokazują się w Lidze Mistrzów czy Lidze Europy. Zobaczcie, jak przedstawia się lista najdrożej sprzedanych Polaków w letnim okienku sezonu 2019/2020.

TOP 7 najdroższych Polaków z letniego okienka. Zobacz za kog...