Dorota Kułaga
Jest wreszcie pierwsze zwycięstwo w tym roku Korony Kielce. Po zaciętym meczu pokonała na Suzuki Arenie Resovię 2:1 po bramkach Jacka Podgórskiego z karnego i Dawida Błanika.

Korona Kielce - Resovia 2:1 (1:0)
Bramki: 1:0 Jacek Podgórski 26 z karnego, 1:1 Rafał Mikulec 54, 2:1 Dawid Błanik 73.
Korona: Forenc - Szymusik (65. Petrović, 89. Frączczak), Malarczyk, Zebić (46. Koj), Corral - Podgórski, Takać (83. Sewerzyński), Szpakowski, Górski (46. Oliveira) - Błanik - Szykawka.
Resovia: Pindroch - Mikulec, Kubowicz (80. Kwiecień), Wasiluk (46. Jaroch), Mróz - Hilbrycht (80. Antonik), Wróbel (90+1 Krasa), Soljić, Adamski (46. Wojciechowski), Komor - Eizenchart.
Sędziuje: Dominik Sulikowski z Gdańska,
Widzów: 4187.
Żółte kartki: Soljić (Resovia), trener Ojrzyński, Petrović (Korona).

90+6. Koniec meczu. Korona wygrywa 2:1. Po dwóch remisach wreszcie jest komplet punktów podopiecznych Leszka Ojrzyńskiego. Martwią natomiast kontuzje trzech zawodników - Grzegorza Szymusika, Zvonimira Petrovicia i Marcina Szpakowskiego. Oby nie były poważne...

Na boisku leży mocno poturbowany Marcin Szpakowski. Przerwa w grze.

90 minuta - Do regulaminowego czasu gry sędzia dolicza 6 minut.

89 minuta - Znowu wymuszona zmiana w Koronie. Kontuzjowanego Petrovicia zastępuje Adam Frączczak.

83 minuta - Zmiana w Koronie, za Takacia wchodzi Oskar Sewerzyński.

73 minuta. GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL dla Korony. Piękne dogranie Takacia, strzał Dawida Błanika z kilku metrów i Korona prowadzi 2:1

67 minuta - Ładna akcja Jewgienija Szykawki, dośrodkowanie, techniczny strzał Takacia, ale piłka przechodzi obok słupka.

65 minuta - Wymuszona zmiana w Koronie. Boisko opuszcza kontuzjowany Grzegorz Szymusik, w jego miejsce wchodzi Zvonimir Petrović.

Żółta kartka dla trenera Korony Leszka Ojrzyńskiego, który w ostry sposób wyrażał niezadowolenie z jednej z decyzji arbitra.

54 - Bramka dla Resovii. Rafał Mikulec, były piłkarz Wisły Sandomierz, strzałem głową z kilku metrów pokonuje Konrada Forenca. Korona musi atakować, bo remis to dla niej strata dwóch punktów...

Po dwie zmiany w obu drużynach. W Koronie zeszli Górski i Zebić, weszli Michał Koj i Filipe Oliveira, którzy ostatnio leczyli kontuzje. W Resovii weszli Paweł Wojciechowski i Bartosz Jaroch.

46 minuta - zaczynamy drugą połowę!

45+1 - Koniec pierwszej połowy, Korona prowadzi 1:0. Dodajmy, że dziś na stadionie są goście z Ukrainy, między innymi z Charkowa. Jest też Kyryło Petrow z rodziną, ukraiński piłkarz, który grał w Koronie, teraz ponownie trenuje z kieleckim zespołem.

37 minuta - Szczęście po stronie Korony. Po mocnym strzale Marka Mroza piłka odbija się od poprzeczki i wychodzi w pole.

26 minuta - GOOOOOOOOOOOOOL. Jacek Podgórski pewnie wykorzystuje jedenastkę i Korona prowadzi 1:0.

25 minuta - Rzut karny dla Korony po faulu na Dawidzie Błaniku.

13 minuta - Na Suzuki Arenie nadal bez bramek. W wyjściowym składzie Korony, tak jak zapowiadał trener Leszek Ojrzyński, są zmiany. Od początku grają Jakub Górski, Dawid Błanik. Z powodu kartek pauzują Jakub Łukowski i Adrian Danek.

5 minuta - Strzał Jakuba Górskiego zablokowany, dobitka Mario Zebicia - obok słupka.

1 minuta - zaczynamy! Korona walczy o pierwsze zwycięstwo w tym roku.

Resovia to solidny zespół, ale Korona nie może już sobie pozwolić na stratę punktów. - To dobrze zorganizowany, pewny siebie zespół. Każdy zawodnik może tam odegrać kluczową rolę, nie chciałbym kogoś wyróżniać. To jest kolektyw, w tym jego siła i w stałych fragmentach gry. Są tam zawodnicy z doświadczeniem ekstraklasowym, podobnie jak i u nas. Życzyłbym sobie, żebyśmy w jedenastu zagrali do Końca meczu, żeby nie było czerwonej kartki. Musimy zagrać mądrze i skutecznie - powiedział przed meczem Leszek Ojrzyński, trener Korony.