Dorota Kułaga
Tak piłkarze Korony Kielce fetowali w szatni zwycięstwo z Zagłębiem Sosnowiec.
Tak piłkarze Korony Kielce fetowali w szatni zwycięstwo z Zagłębiem Sosnowiec. Fot. Korona Kielce
Piłkarze Korony Kielce w meczu Fortuna 1 Ligi pokonali na Suzuki Arenie Zagłębie Sosnowiec 1:0. Było to pierwsze zwycięstwo kieleckiej drużyny pod wodzą trenera Dominika Nowaka.

Korona Kielce - Zagłębie Sosnowiec 1:0 (0:0)
Bramka: Jakub Łukowski 68.
Korona: Osobiński - Podgórski, Kobryń, Szywacz, D. Lisowski - Kiełb, Gąsior, F. Oliveira, Szpakowski (65. Pervan), Łukowski - Rybus (79. Petrović).
Zagłębie: Frankowski - Turzyniecki (83. Popczyk), Duriska, Polczak, Gojny - Seedorf (58. Masłowski), Ambrosiewicz, Misak, J. Oliveira, Sobczak (83. Pisarek) - Maia (66. Ryndak).
Sędziował: Piotr Urban (Warszawa).
Żółte kartki: Podgórski, F. Oliveira, Gąsior, D. Lisowski (Korona) - Maia, Popczyk (Zagłębie).
Widzów: Mecz bez udziału publiczności.

Trzy ostatnie mecze Korona przegrała i dlatego w spotkaniu z Zagłębiem bardzo chciała zdobyć komplet punktów. W sumie było to jedenaste spotkanie obu drużyn. Statystyki były po stronie Korony, Zagłębie wygrało w dotychczasowych konfrontacjach tylko dwa razy, ale nigdy w Kielcach.

W sobotę Korona poprawiła te statystyki, wygrała po bramce Jakuba Łukowskiego w 68 minucie. Filipe Oliveira świetnie dostrzegł w polu karnym Łukowskiego, a ten pewnym uderzeniem pokonał Szymona Frankowskiego.

Jeśli chodzi o pierwszą połowę, to w 19 minucie Łukasz Turzyniecki podał do Szymona Sobczaka, który z kilku metrów nie trafił w bramkę. W 25 minucie Maia popisał się indywidualna akcją, ale dobrze spisał się strzegący bramki Korony w tym meczu Jakub Osobiński (rezerwowym był Marek Kozioł). W 45 minucie Jakub Łukowski uderzył mocno z rzutu wolnego, ale trafił w jednego z zawodników gości stojących w murze.

Zagłębie ruszyło do odrabiania strat. W 74 minucie Osobiński powstrzymał Sobczaka. Kilkadziesiąt sekund później strzelał Dawid Gojny, ale jego uderzenie zablokował Jacek Podgórski. W odpowiedzi w 77 minucie z dystansu huknął Marko Pervan, ale trafił w poprzeczkę.

Korona w końcówce skupiła się na obronie. Utrzymała wynik 1:0 i po trzech porażkach mogła fetować zwycięstwo.