Fortuna 1 Liga. Korona Kielce zremisowała sparing z rezerwami Spartaka Moskwa

Damian Wiśniewski
twitter.com / Korona Kielce
W czwartek 28 stycznia piłkarze pierwszoligowej Korony Kielce rozegrali sparing z rezerwami Spartaka Moskwa. Podopieczni trenera Macieja Bartosza zremisowali ten mecz 1:1.

Korona Kielce - Spartak II Moskwa 1:1 (1:0)
Bramki:
dla Korony Emile Thiakane 32.

Korona (I połowa): Kozioł - Kobryń, Szarek, Zebic, Szywacz - Liswsoki, Gąsior, Olivera, Pervan, Łysiak - Thiakane.

Korona (II połowa): Sandach - Szymusik, Podgórski (73. Turek), Grzelak, Prętnik - Kordas, Diaz, Petrović, Yilmaz, Bielka - Rybus.

Dla kieleckiego zespołu był to pierwszy mecz sparingowy podczas zgrupowania w Turcji. Kielczanie mierzyli się z zespołem rezerw Spartaka Moskwa.

W całym meczu dla Korony bardziej udana była pierwsza połowa, którą zakończyła jednobramkowym prowadzeniem. Do siatki rywali w 32. minucie meczu trafił Emile Thiakane, który wykorzystał Marko Pervana. Sam Pervan niedługo przed tą sytuacją był bliski strzelenia gola, ale piłka po jego uderzeniu nieznacznie minęła bramkę rosyjskiej drużyny.

Przed rozpoczęciem drugiej części spotkania trener Maciej Bartoszek wymienił skład. Jego zawodnicy starali się być aktywni, ale sami gola już nie strzelili. Piłkę z bramki wyciągnąć musiał natomiast Adrian Sandach, który zastąpił między słupkami Marka Kozioła.

Spotkania nie dokończył Jacek Podgórski, który w 73. minucie gry został zastąpiony przez Radosława Turka.

Źródło: Korona Kielce.