Fortuna 1 Liga. ŁKS gładko ograł Stomil. Szósta z rzędu porażka olsztynian

KK
Krzysztof Szymczak
Fortuna 1 Liga. ŁKS Łódź z trzecią wygraną w sezonie. W Olsztynie piłkarze Kibu Vicuny pokonali najsłabszy w lidze Stomil 3:0 (2:0). Na listę strzelców wpisali się Jan Sobociński, Bartosz Szeliga oraz Piotr Janczukowicz. Dla gospodarzy to szósta porażka w szóstym ligowym spotkaniu.

Fortuna 1 Liga: Stomil Olsztyn - ŁKS Łódź 0:3

Piłkarze Stomilu są outsiderem 1 ligi. Do potyczki z ŁKS przystępowali z zerowym dorobkiem punktowym i bilansem bramek 1:7. Zdecydowanym faworytem byli zatem przyjezdni.

Do przerwy ełkaesiacy prowadzili 2:0, a obie bramki zdobyli po stałych fragmentach gry. Najpierw z wolnego dośrodkował Pirulo, a Jan Sobociński wykorzystał błąd bramkarza Dawida Smuga i głową skierował piłkę do siatki. Wynik podwyższył Bartosz Szeliga, który po rzucie rożnym główkował pod poprzeczkę.

W drugiej połowie goście spuścili z tonu. Stomil momentami spychał łodzian do defensywy, ale nie stworzył sobie choćby jednej stuprocentowej sytuacji. Trafili za to przyjezdni. Ładną akcję Mikkela Rygaarda i Pirulo wykończył zmiennik Piotr Janczukowicz.

Ełkaesiacy zainkasowali pewne trzy punkty. W sumie mają ich jedenaście. Kolejny mecz zagrają 5 września u siebie z Resovią.

Piłkarz meczu: Pirulo
Atrakcyjność meczu: 4/10

1. LIGA w GOL24

Więcej o 1. LIDZE - newsy, wyniki, terminarz, tabela, strzelcy

PKO Ekstraklasa. Lech Poznań umocnił się na pozycji lidera, Yaw Yeboah przeprowadził fantastyczną akcję, Cracovia przełamała niemoc, a Wisła Płock odnalazła się w grze na wodzie. W naszej jedenastce znajdziecie:- wyłącznie seniorów- czterech Polaków, Brazylijczyka, Czarnogórca, Czecha, Ghańczyka, Holendra, Portugalczyka i Słowaka - po trzech piłkarzy Wisły Kraków i Wisły Płock, po jednym Cracovii, Lecha Poznań, Pogoni Szczecin, Radomiaka Radom i Warty Poznań

Tańczący Yaw Yeboah. Jedenastka 5. kolejki PKO Ekstraklasy w...

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0