Fortuna 1 Liga. ŁKS Łódź pyta o Ekstraklasę. 3:0 z Garbarnią Kraków na rozświetlonym stadionie

JCZ, Jacek Żukowski
ŁKS Łódź - Garbarnia Kraków 3:0
ŁKS Łódź - Garbarnia Kraków 3:0 Grzegorz Gałasiński
Fortuna 1 Liga. Runda wiosenna nie mogła rozpocząć się lepiej dla ŁKS Łódź. Zespół Kazimierza Moskala wygrał na własnym terenie z Garbarnią Kraków 3:0 (2:0). Dwa gole strzelił Dani Ramirez, jednego Rafał Kujawa. Na stadionie zadebiutowało oświetlenie.

Garbarnia jadąc na mecz z jednym z najpoważniejszych kandydatów do awansu do ekstraklasy nie miała większych szans na dobry wynik. I rzeczywistość potwierdziła te przypuszczenia. „Brązowi” przegrali wysoko, choć podjęli walkę.

Można zastanawiać się, jak potoczyłoby się to spotkanie, gdyby na początku gry sytuację z gatunku sam na sam z bramkarzem wykorzystał Serhij Krykun. Golkiper był jednak lepszy Potem już dominowali łodzianie. Katem krakowian okazał się Hiszpan Dani Ramirez, który zdobył dwie bliźniaczo do siebie podobne bramki – strzałami z pola karnego. O trzeciego gola zadbał Rafał Kujawa. Ten piłkarz zmarnował jeszcze dwie dobre okazje bramkowe – w 26 min o mało co nie zdobył gola, po fantastycznym podaniu Wojciecha Łuczaka. Napastnikowi miejscowych pozostało tylko dołożyć nogę do piłki, ale minął się z nią. Po przerwie Kujawa zaś przegrał pojedynek z Marcinem Cabajem.

Hat-tricka mógł ustrzelić Ramirez. Zanim zdobył drugiego gola, trafił piłką w słupek.
Aktywa gości? Oprócz wspomnianej sytuacji na początku spotkania, w 55 min Patryk Serafn był bliski zdobycia kontaktowej bramki – trafił jednak w boczną siatkę. Dziesięć minut później po strzale pomocnika Garbarni świetnie zachował się golkiper łodzian, broniąc to uderzenie, a także strzał Tomasza Ogara.
W końcówce miejscowi spokojnie kontrolowali grę.

Piłkarz meczu: Dani Ramirez