Fortuna 1 Liga. Mecz Stal Mielec – Puszcza Niepołomice...

1

Puszcza Niepołomice

0

• Koniec meczu! Stal Mielec - Puszcza Niepołomice 1:0!

• Zakotłowało się pod bramką Stali, ale Kiełpin w ostatniej chwili oddalił zagrożenie!

• Faul Grodzickiego w środkowej strefie boiska.

• Puszcza musi coraz mocniej się otworzyć, a to naraża ją na kontrataki Stali.

• Marek Kuzma zmienił Wiktora Żytka.

• Bardzo dobra interwencja Dobrotki, który wybił groźne dośrodkowanie.

• Dawid Ryndak z żółtą kartką.

• Nie ma gola! Tomasiewicz fatalnie uderzył z rzutu karnego!

• Rzut karny dla Stali! Ręka gracza Puszczy!

• Bergier dośrodkował, ale piłka zatrzymała się na poprzeczce bramki Puszczy!

• Mateusz Bartków z żółtą kartką.

• Dawid Ryndak zmienił Patryka Fryca.

• Tomasiewicz oddał groźny strzał z dystansu, ale piłka nieznacznie minęła słupek bramki Puszczy!

• Żółtą kartką ukarany został Krzysztof Drzazga.

• Odpowiedź Stali! Bergier uderzył z ostrego kąta, ale Mleczko wyszedł z tego obronną ręką!

• Z dystansu uderzył Hubert Tomalski, ale piłka poszybowała wysoko nad poprzeczką!

• Rozpoczynamy drugą połowę!

• Koniec I połowy!

• Mleczko tym razem zatrzymał Prokicia! Fantastyczny mecz bramkarza Puszczy!

• Nowak znalazł się w świetnej sytuacji, ale jego potężne uderzenie odbił Mleczko!

• Stefanik uderzył na bramkę Stali, ale świetnie broni Kiełpin!

• Hubert Tomalski zmienił Konrada Stępnia.

• GOOOOOL! Piłka odbiła się od pleców obrońcy Puszczy i wpadła do siatki! 1:0 dla Stali!

• Josip Soljić ukarany żółtym kartonikiem.

• Konrad Stępień z żółtym kartonikiem.

• Mendigutxia mógł się wspaniale zameldować na boisku, ale jego uderzenie świetnie obronił Mleczko!

• Sergio Mendigutxia zmienił Grzegorza Kuświka.

• Z bólu zwija się Grzegorz Kuświk. Wygląda to poważnie.

• Dobrze w defensywie zachował się Tomasiewicz, który powstrzymał szarżującego Kotwice.

• Stal powoli przejmuje kontrolę nad spotkaniem. Mleczko raz po raz musi wznawiać grę od własnej bramki.

• Z pierwszej piłki uderzył Grzegorz Tomasiewicz, ale jego próba poleciała wysoko nad poprzeczką!

• Dobry początek meczu w wykonaniu Puszczy, która stara się wysoko atakować zespól z Mielca.

• Rozpoczynamy spotkanie!

• Historia ostatnich lat pokazuje, że drużynie z Niepołomic na dobre wychodzi rywalizacja ze Stalą. Na początku sezonu to drużyna Tułacza mogła po meczu wyciągać ręce w geście triumfu, wygrała 1:0 po meczu pełnym walki i ambicji. Wcześniej w Niepołomicach trzy razy z rzędu padał remis. Z kolei w Mielcu mieliśmy już każdy możliwy wynik. W ubiegłym sezonie mecz zakończył się wynikiem 1:1. Punkt dla Stali uratował w doliczonym czasie gry Mateusz Cholewiak, wcześniej gracz Puszczy, a teraz Śląska Wrocław. W sezonie 2015/16 jedyna jak dotąd porażka Puszczy w Mielcu przesądziła los trenera Łukasza Gorszkowa i po porażce 1:2 rozpoczęła się era Tomasza Tułacza w Niepołomicach.

• Teraz przed Skowronkiem szansa na wyrównanie osiągnięcia drużyny Janusza Białka, która jesienią 2015 roku wygrała sześć meczów z rzędu. Zadanie nie będzie na pewno łatwe, bo do Mielca przyjeżdża Puszcza Niepołomice, prowadzona przez wychowanka mieleckiego zespołu Tomasza Tułacza. On, jak nikt inny w tej lidze, potrafi rozczytać mielczan. Dość powiedzieć, że w dotychczasowych konfrontacjach ze swoim byłym klubem, nie przegrał ani razu. - W historii nie przegrałem, prowadząc zespół przeciw Stali Mielec. Jestem wychowankiem Stali Mielec i temu klubowi kibicuję, życzę awansu do ekstraklasy i ściskam kciuki, ale w meczach między nami zachowujemy profesjonalizm -mówi Tomasz Tułacz. Dosyć niespodziewanie ten mecz okazuje się jednym z hitów kolejek zamykających 2018 rok na ligowych boiskach. PGE FKS Stal jest dzisiaj czwarta w tabeli i goni ścisłą czołówkę, Puszcza jednak ma tylko jeden punkt mniej i jest piąta.

• Podobnie jest teraz, bo jeszcze w październiku kibice na forach internetowych wieszali na nim psy i domagali się natychmiastowej dymisji. Zarząd klubu wytrzymał jednak ciśnienie, a teraz zbiera plony tej decyzji. Sprzymierzeńcem znakomitej formy mielczan, jest również kalendarz gier. Zwraca na to uwagę ekspert Polsatu Sport, a w przeszłości reprezentant Polski, Tomasz Łapiński. - Niedawno rozmawiałem z trenerem Arturem Skowronkiem i mówił, że pod koniec roku Stal ma fajny terminarz. W ostatnich tygodniach grali z drużynami z dołu tabeli i wszystko wygrywali. Taki był ich plan, który jak widać, zrealizowali w 100 procentach – podkreślił.

• Przytoczone statystki dobrze oddają sposób pracy trenera Artura Skowronka i to, jak jego drużyny „rosną” w trakcie rozgrywek. To nie jest typ szkoleniowca, który do nowego klubu wchodzi z takim impetem, że jak najszybciej trzeba wymieniać nowe framugi. Jego premierowe mecze wyglądają raczej, jak pierwsze spotkania niemowlaka z drzwiami, zwykle kończące się przycięciem palców.

• A to nie jedyna imponująca seria, która jest udziałem drużyny z Solskiego 1. Druga z nich to 11 meczów z rzędu bez porażki, na co składa się rzeczone pięć wygranych z rzędu oraz poprzedzające tę serię, sześć remisów. Ostatnia porażka to dość zamierzchła przeszłość, początek września i mecz z Sandecją w Nowym Sączu.

• - 1. liga jest ligą serii - zwykł mawiać trener Zbigniew Smółka. Były szkoleniowiec mieleckiego zespołu mówił tak i po wygranych, i po przegranych pojedynkach, bo doskonale znał specyfikę tych rozgrywek. Artur Skowronek, obecny trener PGE Stali z pewnością podpisałby się pod taką definicją rozgrywek. Jego seria zwycięstw (obecnie jest to pięć wygranych spotkań z rzędu) musi robić wrażenie na wszystkich fanach interesujących się zapleczem ekstraklasy.

• Ławka rezerwowych Puszczy: 22. Damian Smoleń, 2. Łukasz Szczepaniak, 10. Hubert Tomalski, 14. Dawid Ryndak, 16. Przemysław Sajdak, 19. Marcin Orłowski, 26. Marek Kuzma

• Witamy wszystkich kibiców, którzy będą śledzić relacje LIVE z meczu Stal Mielec - Puszcza Niepołomice!

red

Fortuna 1 Liga. Mecz Stal Mielec – Puszcza Niepołomice ONLINE. Gdzie relacja LIVE? TRANSMISJA NA ŻYWO ©Anna Kaczmarz / Dziennik Polski / Polska Press

Fortuna 1 Liga. Mecz Stal Mielec – Puszcza Niepołomice ONLINE. Przed nami zaległy mecz 19. kolejki Fortuna 1 ligi. Dziś w Mielcu PGE Stal podejmie piłkarzy Puszczy Niepołomice. Drużyna Artura Skowronka ma szansę przedłużyć serię wygranych meczów z rzędu do sześciu. Takiej serii drużyna z Mielca nie miała od trzech lat. Gdzie transmisja z meczu Stal Mielec – Puszcza Niepołomice? Relacja LIVE w GOL24.

Fortuna 1 Liga. Stal Mielec – Puszcza Niepołomice ONLINE

- 1. liga jest ligą serii - zwykł mawiać trener Zbigniew Smółka. Były szkoleniowiec mieleckiego zespołu mówił tak i po wygranych, i po przegranych pojedynkach, bo doskonale znał specyfikę tych rozgrywek.
Artur Skowronek, obecny trener PGE Stali z pewnością podpisałby się pod taką definicją rozgrywek. Jego seria zwycięstw (obecnie jest to pięć wygranych spotkań z rzędu) musi robić wrażenie na wszystkich fanach interesujących się zapleczem ekstraklasy.

Fortuna 1 Liga. Stal Mielec – Puszcza Niepołomice TRANSMISJA TV

Spotkanie Stal Mielec – Puszcza Niepołomice rozpocznie się o godzinie 19:00. Właściciel praw telewizyjnych nie zaplanował transmisji z tego meczu. Zapraszamy więc na relację LIVE w GOL24.PL! Startujemy 20 minut przed pierwszym gwizdkiem arbitra.